Seyahat

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Havaalanından Alınabilecek En Güzel Yılbaşı Hediyeleri

Yurt dışında güzel bir tatil geçirdiniz, eğlendiniz, bolca anı biriktirdiniz ve eve dönme vakti geldi! Havaalanına doğru yola çıktığınızda sizi bekleyen sevdiklerinize, yeni yıl hediyelerini almayı unuttuğunuzu fark ettiniz. Hediye seçebilmek için hiç zamanınız yoksa ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, dert etmeyin! Sizin için seçtiğim havaalanı hediyeleri ile bu yıl da sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Taze Seyahat Tutkunları İçin 10 Öneri

Korku, heyecan, mutluluk… Seyahat tutkunu fark edip de içindeki gezginin yola çıkmak için büyük bir arzu duyduğunu hissettiğinde biraz karmaşık duygular içerisinde olabilirsin ama endişe etme. Sen yeter ki hayal et ve ilk adımı atmakta cesur ol.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

İçinizdeki Gezgini Harekete Geçirecek Kitaplar

Günümüzde ışınlanma hala keşfedilemediği için ara sıra teknolojiye hayıflanıyor olabiliriz ama aslında ışınlanma yazının bulunduğu ilk andan beri hayatımızda. Çoğu zaman okuduğumuz kitaptaki tek bir satırla derdimizden, tasamızdan, sorunlarımızdan, can sıkıntımızdan ya da bulunduğumuz yerden uzaklaşırız.

Kendimizi karakterlerin yerine koyup, oturduğumuz yerden ülke ülke gezebilme şansına eriştiğimiz kitapların yanı sıra gezdiğimiz yerleri anlatan romanları okuyup bize tekrar o havayı yaşatmasından da büyük keyif alırız.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Seyahat

5 Adımda Bir Şehre Gidilecek En Doğru Zamanı Belirleme

Hayaliniz belli: O şehre gitmek istiyorsunuz! Her yolculuk yeni bir heyecandır, hemen plan yapmak isteriz. Ancak ziyaret edeceğimiz şehri yakından tanımak, rahatça dolaşmak, beklentilerimizi karşılamak ve maksimum keyif alabilmek için nereye ne zaman gideceğimizi bilmemiz önemli.

Bavulunuza mayolarınızı atmışken yağmura yakalanmak veya uzun süredir görmek istediğiniz müzenin kapısına kadar gelip de kapalı olduğunu görmek istemezsiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Stilinizden Ödün Vermeden Hafif Valiz Yapmanın Yolları

Valiz hazırlarken gardırobun karşısına geçip favori kıyafetlerinizi dolduruveriyor sonra seyahat sırasında ağır valizinizden şikayet edip duruyorsunuz değil mi? Seyahatlerinizde güzel giyinmek, bagaj kilo sınırını aşmadan da mümkün olabilir. Hafif bavul hazırlamanın en şık yöntemi adlı dersimiz başlıyor!

Devamı İçin
Seyahat

Uzun Uçuşlardan Sonra Jetlag Nasıl Önlenir?

Uzun mesafeli uçuşların kaçınılmaz eşlikçisidir jetlag. Kimilerinin hafif bir kafa yüksekliği, kimilerinin ise ciddi bir uyum sorunu olarak deneyimlediği bu olgu, iş seyahatlerimizde ya da egzotik tatillerimizde başımızın tatlı belası olarak hep vardır. Modern tıp henüz kendisine kesin bir çözüm bulamamış olsa da, jetlag belirtilerini hafifletmenin yolları mevcut.

Devamı İçin
Seyahat

Sonbahar Tatilinde Gizli 10 Mükemmel Detay

Her geçen yıl daha fazla kişinin sonbahar tatilini tercih ettiğini fark edip bunun sebebini merak edenler, bu yazı sizin için! Sonbaharda tatil yapmayı cazip hale getiren o kadar çok etken var ki eğer şimdiye kadar tatile çıkamadıysanız aslında en doğru zamandasınız. İşte sonbahar tatil fırsatlarında pek çok kişinin sizden önce keşfettiği mükemmel ayrıntılar…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

3 Günlük Tatil Nasıl En İyi Şekilde Değerlendirilir?

İnsan ister tabii, istemez mi doya doya gezsin tozsun, gittiği yerin köşe bucağını öğrenecek kadar orada kalsın, hatta o kadar çok kalsın, o kadar çok gezsin ki sıkılsın, desin ki hadi şimdi de başka yere gidelim. Ama bazen belki de aylarca beklediğiniz tatil için size hayat, devlet kurumları, patronlar ya da tümüyle kader tarafından verilen süre sadece 3 gündür. Zamansızlık, mekansızlık ya da parasızlık sebebiyle sadece 3 günde nasıl en iyi şekilde tatil yapılır, bu kutsal 3 gün en iyi nasıl değerlendirilir, sıraladık.

Devamı İçin
Seyahat

Orta Avrupa Daima!

Etstur’un, Baltık Denizi ile Adriyatik Denizi arasında keşfedilmemiş birçok güzelliği bir arada sunan Orta Avrupa turu, dopdolu programıyla size harika bir tatil vadediyor. Budapeşte’den Viyana’ya ve Prag’a Orta Avrupa’nın büyüleyici kentlerinin izini sürün!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Gençlik Filmi Tadında Bir Tatil

Gençlik bu, değerini bilmek lazım. Arkadaşlarla geçirilecek tatilin tadı da eğlencesi de başka olur malum. Uzun zamandır beklediğiniz tatilinizi arkadaşlarınızla beraber özel konsept otellerde, pansiyonlarda geçirdiğinizi ya da tası tarağı ve elbette çadırınızı toplayıp doğayla haşır neşir bir kampta geçirdiğinizi düşünsenize. Arkadaşlarınızla beraber gençlik filmlerine taş çıkaracak, ilerde her yeni arkadaş ortamında ballandıra ballandıra anlatacağınız, eğlence dolu bir tatil için ambiyansı ve konsepti özel 10 tatil mekanı huzurlarınızda.

Devamı İçin
Seyahat

Bu Yaylaları Yaylayabilir Misin?

Mis gibi havası, yeşilin tüm tonları ve mutluluk aşılayan titreşimleriyle harikulade manzaraya sahip Karadeniz yaylarında, oksijen ve huzur dolu bir tatil geçirmenin tam zamanı şimdi. Çünkü herkes yaylada!

Türkülere konu olmuş apayrı bir kültür olan yayla kültürü, Türkiye dahil dünyanın her yerinin modernleşme adına birbirinin aynısı olmaya yüz tuttuğu günümüzde, kelimenin her anlamıyla rahat bir nefes almak için özgürlüğe ve huzura kaçış niteliğinde.

Devamı İçin