Seyahat İpuçları

Seyahat

İspanya’ya İlk Kez Gidecekleri Muhtemelen Şaşırtacak 9 Bilgi

Madrid, Barselona, Valensiya, Kordoba, Granada, Sevilla…

İspanya muhteşem şehirleri, güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile en iyi seyahat seçeneklerinden. İsmini duyunca bile aklımıza birçok belirgin özelliği getiren bu ülkeye ilk kez gidecekseniz, ayrıntıda kalmış gerçeklerini de bilmelisiniz.

Uçak biletinizi alıp, bavulunuzu hazırladıktan sonra ilk işiniz bu yazıyı okumak olsun, bahsedeceğimiz gerçekler İspanya’da seyahatinizde çok işinize yarayacak. 

Devamı İçin
Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Marmaris Tatilinden Akılda Kalanlar…

Denizin ortasından gökyüzüne doğru yükselen yemyeşil adalar, pırıl pırıl ve sakin bir deniz… Huzur içinde, gürültüden uzak tatilimi yapayım ama eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız, Marmaris’e bayılacaksınız. Biz bu yaz, yıllık iznimizde deniz tatili yapmayı ve yeni bir yer görmeyi planlayarak yola çıktık. Marmaris, yurt içindeki yaz tatillerimiz arasında en memnun ayrıldığımız yerlerden biri oldu. Muhteşem doğası ve sayısız aktivite imkanıyla Marmaris, tatilden tüm beklentilerimizi karşıladı.

Devamı İçin
Seyahat

Yurt Dışı Seyahatlerinizde İnternet Sorununuzu Çözecek Uygulamalar

Yurt dışı seyahatlerinde internete bağlanma ihtiyacınızı karşılama noktasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Maillerinizi kontrol edecekken ya da gittiğiniz şehir hakkında bir bilgi arayışı içine girmişseniz, muhakkak dijital bir rehberiniz olmalı. Gittiğiniz restoranlarda, kaldığınız otelde, Wi-Fi bağlantıları yeterli gelmiyorsa telaş yapmayın. Eğer internet yoksa, bu durumun kolaylıkla çözülmesini sağlayacak uygulamalar mevcut.

Devamı İçin
Seyahat

Sadece Arizona’da Görebileceğiniz Masalsı Manzaralar

Amerikan mimarisi dendiğinde muhtemelen Chicago’daki dev gökdelenleri düşüneceksiniz. Belki New York belki de Seattle… Peki, Arizona’nın başlı başına bir mimarlık harikası olduğunu söylesek? Arizona’nın doğa tarafından milyonlarca yıl önce dizayn ettiği mimarlık eserleri, büyülü bir yeteneğin eseri gibi. Doğanın ne kadar usta bir mimar olduğunu bu eserlerle anlayacaksınız.

Devamı İçin
Seyahat

Bir Sonraki Seyahatinizi En İyi Şekilde Planlamanın Yolları

Yollardayız ve kentin sahip olduğu en iyi şeyleri görmek istiyoruz. Eğer şanslıysak tesadüf üzerine çok kişinin bilmediği, henüz bir arzu noktasına dönüşmeyen o gizli kalmış yerleri keşfedebiliriz. Ne münasebet! Biz seyahatlerimizde tesadüflere yer vermek istemiyoruz! Seyahatimizi yerel keşiflerle süsleyerek, çok farklı bir deneyim yaşamayı amaçlıyoruz. O zaman yapabileceğimiz tek bir şey var; araştırma yapmak!

Devamı İçin
Seyahat

Balayı İpuçlarına Kulak Verin

Alışverişler, provalar, davetiyeler, organizasyonlar… Yorucu bir düğün dönemi sona erdiğinde, bu tatlı yorgunluğu balayı ile atacaksınız. Evliliğinizin ilk tatilini romantik ve kusursuz bir şekilde geçmesini istemeniz çok normal çünkü artık eğlenme sırası sizde. Her şeyin mükemmel olmasını istiyorsanız bu uyarılarımızı dikkate alın, işiniz gerçekten de kolaylaşacak.

Devamı İçin
Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Bali Yeşilini Keşfet

Asya’nın güneydoğusunda, neresinden tutsanız elinize yeşillik gelecek bir Endonezya adası Bali. Son yıllarda ülkemizin yeni resmi balayı sponsoru olduğunu da söyleyebiliriz. Çiftler bu rotayı seçmekte çok haklı çünkü Bali; kilometrelerce uzanan sahili, çevresindeki tropik ağaçlarıyla çok samimi bir ada.

Devamı İçin
Seyahat

Yolculuğunuzu Keyifli Hale Getirecek Kitaplar

“Seyahatler çekiyor içim” der Sait Faik. Kitabı kapatırız, içimizin çektiği seyahat için harekete geçeriz. İşte öyle kitaplar vardır; seyahatlerinize ilham, size cesaret verir. Bavulunuzu hazırlarken başkahramanın sözleri hatırınıza gelir. Yine aynı kitaplar, uzun yolculuğunuza kelimeleri ve mis gibi kokusuyla eşlik eder.

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Osaka

Osaka diye yazılır, “Ooosaka!” diye okunur. Gökdelenler şehri de denir ve dünyanın en güzel mimari yapıları burada bulunur. İnsanları çok çalışkan ve soğuk zannedilir ama sizi eğlenceli genç bir nüfus karşılar. Yani Osaka hakkında çok şey söylenir. Peki, bunlara kulak asmadan 5 adımda gerçek bir Osaka keşfine var mısın?

Devamı İçin