Roma

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Roma’da 24 Saat

Roma hiç 24 saatte gezilir mi? İmkanınız varsa bu muhteşem kenti tabii ki günlere yaymalısınız. Fakat vaktinizin sınırlı olduğunu düşünecek olursak, bunu yapmak asla imkansız değil. Gün boyu Roma’yı gezmek hayatınızda geçirdiğiniz en ilginç gün olacaktır. Fazla uzatmayalım, geri sayım başladı. Roma’yı keşfetmek için tam 24 saatimiz var!

Devamı İçin
Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Ciao 2015! Yeni Yıla İtalya’dayız

Saatler, günler, aylar geçer ve yeni yıl gelir, tüm Avrupa’da şehirler en güzel kostümlerini giyinir. Yeni yıl heyecanı tüm caddeleri, çarşı pazarları sarmışken, bu dönemde kendine has bir karaktere bürünen İtalya’da kutlamalar daha başka bir hal alır.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Seyahat

5 Adımda Roma Mı, Milano Mu?

Roma ya tek başına ya da “Roma, Floransa, Venedik” şeklinde üçlü paket olarak ziyaret edilir genelde. Milano’nun bu ekibe nadiren katıldığını görürüz. Bunun birden çok sebebi var tabii. Bizi güldürürken düşündüren sebepler de işte tam olarak bunlar. Çok görkemliler, çok albenililer, çok cezbediciler ama bambaşka yönleriyle…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

İtalyan Mutfağının En Leziz Roma Durakları

Dünya tarihine miras kalan şehir Roma’da, sanat kadar yeme-içme kültürü de bir o kadar zengindir. İtalyan mutfağı denilince akla makarna ve pizza gelir şüphesiz. Tam genç işi. Hani makarnayı sevmiyorsanız pizzaya bayılıyorsunuzdur en azından. “A tamam Roma’ya geldik ama öyle hamur hamur olmaz hep.” diyorsanız da İtalyan mutfağının diğer tatlarıyla tanışmanızın zamanı geldi demektir.

Devamı İçin
Seyahat

Romantik Bir Evlilik Teklifi İçin Hangi Şehrin Neresine Gitmeli?

Evlilik teklifi en özel anlardan biri şüphesiz. Öyle de olmalı. Özel bir plan yapmak, sürprizler hazırlamak bu günü ölümsüz yapacak ve unutulmaz hatıralar arasına katacaktır. Eğer İstanbul’daysanız evlenme teklifi edeceğiniz en romantik yerler hakkında bir fikriniz vardır mutlaka. Peki yurt dışındaysanız, bulunduğunuz şehrin hangi köşesi bu teklif için en uygun yer?

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

İkinci gidişimde aşık olduğum şehir: Roma

Roma’ya ilk gidişim, eşimle Barselona’da evlendikten sonra, balayımızın devamında olmuştu. Barselona’daki düzenden ve sükunetten sonra Roma’nın karmaşası bize oldukça yorucu gelmişti. Tatilimizin bu kısmından pek bir şey anlamamıştık. Açıkçası Roma’yı sevememiştik bile…

İki hafta önce Etstur ile gittiğim Napoli – Roma Turu kapsamında Roma’da, ilk iki günü rehber eşliğinde, toplamda 3 gün geçirme şansım oldu.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Napoli’yi görmeden ölme!

Burada yaşayanlar, “Napoli’yi görmeden ölme!” diyorlar. “Vidi Napoli e dopo muori!”

Napoli, mutlaka görmek istediğim şehirler listemde belki ilk 10 içinde değildi ama biraz fotoğraf çekmek ve bu yazıyı yazmak için geldiğim bu şehri görmüş olmaktan çok mutluyum. Şehir merkezinde gezerken kendimi başka bir ülkede gibi hissetmedim. İnsanları, telaşı ve aslında keşmekeşi oldukça tanıdık, oldukça bizden…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

İtalya’nın Soğuk Güzeli

Güneşin en güzel yüzüyle yeniden buluştuğumuz bu günlerde, aklımıza dondurmanın nefis tadı da düşmeye başladı! Kendimizi sokağa atmak için bahaneler yarattığımız ilkbahar günleriyle beraber gözlerimiz dondurma tezgahlarına takılıyor. Bademli, limonlu, fesleğenli ya da sakızlı… Bir hafta sonu keyfinde, iş çıkışlarında ya da kısa bir Adalar molasında aklımız hep onda… Peki bu kadar sevdiğimiz tadın lezzet yolcuğu nerede başlıyor biliyor musunuz? Tabii ki İtalya’da!

Devamı İçin