Peynir

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Dünyanın Farklı Köşelerinden Leziz Peynir Çeşitleri

Kültürümüzde kahvaltı masasının en önemli parçası olan peynir, yavaş yavaş günün her saatinde kendine yer bulmaya başladı. Dünya tarihinde insanların yazı yazmaya başlamadan önce peynir yapmayı öğrendiklerine dair güçlü kanıtlar bulunuyor. Tarihimizin en eski yiyeceğini, dünyanın farklı köşelerinde tatmak, farklı kültürlerde peynirin yerini anlamak için infografiğimize buyurun!

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

İtalyan Lezzeti Nereden Geliyor?

Basit tekniklerle hazırlanan, Akdeniz’in taze havasını sofralara taşıyan, soslarıyla ve pizzalarıyla olduğu kadar tatlılarıyla da ünlü bir mutfak… Kökeni M.Ö. 4. yüzyıla kadar dayanan İtalyan mutfağı için onlarca dünya mutfağından esinlenmiş denebilir. Bulunduğu konum itibariyle Avrupa’nın en ilgi çekici noktalarından olan İtalya, mutfağına yıllar boyu kendisini ziyaret edenlerin izlerini taşıyor ve ortaya harikalarla dolu lezzetler çıkarmayı başarıyor.

Devamı İçin