Paris

Alışveriş, Eğlence, Nereye Gitmeli?, Seyahat

“Kız Kıza” Tatilin En Eğlenceli Rotaları

Stresinizi, kırılan saç uçlarınızı, aldığınız fazla kiloları, sinir kat sayınıza göz kırpan yöneticinizi arkada bırakıp, ”kız kıza” bir tatil yapmaya karar verdiniz. En yakın arkadaşlarınız ile toplanıp eğlencenin, lezzetin, alışverişin dibine vurduktan sonra unutulmayacak anılarla evinize dönmek istiyorsunuz. O zaman hala ne duruyorsunuz?

Devamı İçin
Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Avrupa’yı Gezmeyen Kalmasın!

Gezmek için en keyifli zamanlardan biri de öğrencilik yıllarıdır. Arkadaşlarla sözleşip, sırt çantalarını doldurup, trene atladığınız gibi dünyayı dolaşmak istiyor ama malum öğrenci bütçesi ya da çeşitli ekonomik sıkıntılardan dolayı çok da özgür olamıyorsanız, masrafları azaltmanın en önemli yollarından birinin de vizesiz ülkelere ziyaret etmek olduğunu hatırlatmak isteriz. Dünyanın pek çok noktasına yapabileceğiniz vizesiz seyahatlere Avrupa’nın keyifli destinasyonlarından başlamak isterseniz, listemiz size ilham verebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Paris’e Hayran Olmanız İçin 10 Sebep

Eyfel Kulesi’nden şehri seyretmek, Sen Nehri kıyısında keyifli bir yürüyüş yapmak, müze müze gezip sanatla dolup taşmak, sokaklarda kaybolup şehrin ruhunu içine çekmek, modanın kalbinde zarafeti yaşamak, doya doya alışveriş yapmak, şirin bir kafede dinlenirken enfes tatlılarla güne renk katmak, Montmartre Tepesi’nde ressamlarla buluşurken Disneyland’de sonuna kadar eğlenceyi yaşamak…

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Kalbi Modayla Atanların Kalbini Fethedecek Öneriler

Kimileri için seyahat demek, alışveriş demek. Siz de bu kişilerdenseniz, seyahat edilen yerden alışveriş yapmadan, oradan bir parçayı getirip gardırobunuza koymadan kendinizi oraları gidip görmüş hissetmezsiniz. Tıpkı eski zamanlarda fethedilen yerlerden oraları anımsatan bir parçanın getirilmesi gibi. Çıktıkları fetihlerden ganimetlerle dönen atalarımızın bu duruma etkisi ne olmuştur bilinmez ancak seyahatte alışveriş yapmanın pek çok insan tarafından paylaşılan bir tutku olduğu da bir gerçek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Her Cazseverin Görmesi Gereken 6 Şehir

Eski Afrika’nın ruhani törenleri ile batı dünyasının geleneksel müzik ritimlerinin büyülü bir harmonisidir caz. Mucize müzik, siyahların köle olarak Amerika’ya ilk getirildikleri liman olan New Orleans’da başlamış, Missisipi Nehri boyunca yayılıp sırasıyla Kansas City, Chicago ve New York’a ulaşmış. İkinci dünya savaşında Avrupa başkentlerine yayılan cazın büyüsü, kültürel turizme ilgi duyan insanları kendine çekmeye devam ediyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Parfümleriyle Baş Döndüren Paris’in 10 Muhteşem Kozmetik Dükkanı

Paris’e gitmişken kokularıyla, şişeleriyle, havalarıyla baş döndüren parfümlerin satıldığı kozmetik dükkanlarını gezmeseniz olmaz. Patrick Süskind’in romanından uyarlanan, Tom Tykwer’ın yönettiği Perfume (Koku) filmine de selam gönderip, Paris’ten parfüm alışverişi yapabileceğiniz 10 kozmetik dükkanı sıralayabiliriz. Bu arada bizce kitabı daha iyiydi.

Devamı İçin
Seyahat

Romantik Bir Evlilik Teklifi İçin Hangi Şehrin Neresine Gitmeli?

Evlilik teklifi en özel anlardan biri şüphesiz. Öyle de olmalı. Özel bir plan yapmak, sürprizler hazırlamak bu günü ölümsüz yapacak ve unutulmaz hatıralar arasına katacaktır. Eğer İstanbul’daysanız evlenme teklifi edeceğiniz en romantik yerler hakkında bir fikriniz vardır mutlaka. Peki yurt dışındaysanız, bulunduğunuz şehrin hangi köşesi bu teklif için en uygun yer?

Devamı İçin