Norveç

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyanın En Renkli Şehirleri

Her şehrin yerleşim düzeni, mimarisi, tarihi ve renkleri birbirinden farklı olduğu için uzun seneler içinde yaşam şartlarına göre oluşan şehir kültürleri, bazı bölgelerde rengarenk bir tabloya dönüşüyor.

İç bunaltıcı binaların arasında yaşamak sizi sıkıyorsa ve gri bir gökyüzüne değil, masmavi bir gökyüzüne bakmak istiyorsanız; dünyanın en renkli şehirleri, tatil rotanızda sıra dışı bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

Dünyanın En Issız Yerleri

İçinizde zaman zaman başınızı alıp kaçma isteği uyandığında, nereye gideceğinizi bilemiyorsanız size çok ıssız önerilerim olacak. Nüfus oranları alıştığımızın çok uzağında, keşfedilmemiş noktaları oldukça fazla olan bu kasaba/köylerde mutlu olmak için çok sebep var. Bazılarının ulaşımı biraz zor ama her şeyi göze alıp gittiğinizde hafızanızdan silinmeyecek güzellikte manzaralarla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz!

Devamı İçin
Seyahat

“Soğuk da Neymiş!” Dedirten İskandinavya Manzaraları

Vikingler’in, Odin’in ve altı ay güneşin batmadığı Fyordlar’ın ülkesine gitmekten sizi sadece soğuk hava alıkoyuyorsa, bilmelisiniz ki havaya aldırış etmeden görülmeye değecek pek çok şey var İskandinavya’da. Görür görmez içinizi ısıtacak olan benzersiz doğası ve etkileyicilikte sınır tanımayan manzaraları sayesinde soğukları pek de hissetmeyeceksiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Kışın balayına nereye gidilir?

Düğün yerini seçtiniz, sokak sokak, dükkan dükkan dolaştınız, umudunuzu kaybetmeden aradınız ve “işte bu!” dedirten gelinliği buldunuz. Sonrasında özenle davetli listesi oluşturuldu, davetiyeler yazıldı ve her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlandı. Şikayete yer vermeyen en yoğun döneminize hoş geldiniz! Düğün gecenizin sonuna kadar arı gibi çalışıp, tatlı mı tatlı bir koşuşturmayla geçen bu dönemin daha da tatlı bir yanı varsa, o da -adı üstünde- tabii ki balayıdır.

Devamı İçin