New York

Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda New York Mahallelerini Keşfetme Rehberi

New York seyahati için her şey tamam. Uçak biletleriniz burada, valiziniz hazır, otel rezervasyonunuz da tamam, ütünün fişini de çektiniz. Bir dakika! New York planınız hazır mı? Evet, bu plan en az tüm bu sayılanlar kadar önemli. Çünkü New York, diğer şehirlere benzemez.

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Lezzetli Çikolataları

Kakao ağacının tohumlarının işlemden geçirilmesiyle elde edilen çikolata, eskiden şifa kaynağı olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu besin, şimdilerde hemen hemen herkesin vazgeçilmez lezzet kaynakları arasında yer alıyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Süper Üçlü: Doğu Amerika, Arkadaşlar & Eğlence

Miami’nin sahilleri, New York’un efsanevi müzikalleri, Orlando’nun birbirinden eğlenceli harikalar diyarını bir tatile sığdırmak demek, eğlenceyi doruklarda yaşamak demektir. Doğu Amerika’nın bu eğlenceli üçgeninde, unutulmaz bir tatil organize etmek için tek ihtiyacınız olan şey ise en kafadar arkadaşlarınızı seçmek ve kendinizi Amerika’nın büyülü kollarına bırakmak.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Her Cazseverin Görmesi Gereken 6 Şehir

Eski Afrika’nın ruhani törenleri ile batı dünyasının geleneksel müzik ritimlerinin büyülü bir harmonisidir caz. Mucize müzik, siyahların köle olarak Amerika’ya ilk getirildikleri liman olan New Orleans’da başlamış, Missisipi Nehri boyunca yayılıp sırasıyla Kansas City, Chicago ve New York’a ulaşmış. İkinci dünya savaşında Avrupa başkentlerine yayılan cazın büyüsü, kültürel turizme ilgi duyan insanları kendine çekmeye devam ediyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

New York’un En Entelektüel Bölgeleri Nereler?

New York bu, herkesin aklına öyle ya da böyle düşmüştür bir kere. Özellikle aksiyonundan romantik komedisine kadar herkesi bir ucundan yakalayan New York filmleri, New York’u tüm dünyanın “Görmesem olmaz.” dediği bir yer haline getirdi şüphesiz. “Uyumayan şehir” ve “Amerikan rüyası” dendiğinde “Bunu dedem de bilir” havasıyla “New York” diye cevapladığımız bu şehir, herkes için farklı anlamlar taşıyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

New York, Orlando, Miami Üçlüsü

Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel kentlerinden üçünü bir arada sunan bu tur, keşfetmeye meraklı gezginleri bekliyor.

Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı ve Battery Park ile New York, turun ilk durağı. Kentin diğer ilgi noktaları ise Özgürlük Anıtı ve Empire State Building. Empire State Building’in tepesinden kenti hem gece hem de gündüz vakti izlemenizi öneririz.

Devamı İçin