Müze

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Dünyanın En İyi 10 Sinema Müzesi

Film piyasası her ne kadar Hollywood’un gişe rekorları üzerinde dönse de, dünyanın hemen tüm şehirleri kendi çapında sinema tarihine katkıda bulunmuştur. Bunu da kentin en güzel binalarında bulunan muhteşem müzeleriyle kanıtlarlar. Bir sinema tutkunuysanız, seyahat amaçlı gittiğiniz bu kentlerde ufkunuzu genişletecek ve film kültürünüzü zenginleştirecek harika müzelere uğramalısınız. 

Devamı İçin
Seyahat

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Müzeler

Çıktığınız seyahatlerde müze gezmeyi seviyorsanız bunun oldukça geçerli ve güçlü sebepleri var. Kültürel birikimle birlikte müzeler kendimizi iyi hissetmemizi de sağlıyor. Müze gibi deneyimler için harcanan paraların, somut şeyler için harcanan paradan çok daha fazla mutlu ettiği yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Türkiye Mirasları

Binlerce yılın izlerini taşıyan Türkiye topraklarında gizlenen tarih, her geçen gün yeni bir yüzünü gösteriyor. Bazen hiç beklenmeyen anlarda gün yüzüne çıkan, bazen ise uzun çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan eserler ait oldukları zaman diliminin sırlarını kulağımıza fısıldıyor. Ancak tarihin bize miras bıraktığı bu eserler bazen ana vatanını terk etmek ve uzak diyarlarda yaşamını sürdürmek durumunda kalabiliyor.

Devamı İçin