Madrid

Seyahat

Sağlam Bir Gezi Fikri; Madrid Mahallelerinde Kaybolmak!

“Haydi İspanya’ya gidiyoruz!” cümlesindeki Madrid’i bulunuz. Biz tek bakışta, cümle arasına karışmış Madrid’i buluruz. Cazibesi yüksek Barselona bize gönül koysa, İbiza aklımızı çelmek için göz kırpsa da kabul edelim çoğu kişi için İspanya’nın tanımı Madrid’dir. Peki ya Madrid’in tanımı nedir? Sanat, kültür zenginliği, enerji, futbol, dans, lezzet? Bu konuda siz de kararsızsanız bir Madrid Turu’na çıkma zamanı gelmiş demektir. 

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’nın Sıcakkanlı Güzeli: İspanya

Konuşmayı çok seven dost canlısı insanları, boğa güreşleri, muhteşem müzeleri ve 50 milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın ikinci büyük ülkesi İspanya.

Şehirlerin arasında dev tarım bölgeleri var, aralarına da küçük sevimli köyler sıkıştırılmış.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 4.Gün

Her zaman güne Pablo Picasso ile başlamak mümkün olmuyor. Ama bugün, sabah kahvesi üzeri, Madrid’in en önemli müzelerinden biri olan Reina Sofia Müzesi’ndeyiz. Picasso’nun ve 20. yüzyılın en tanınmış tablosu Guernica’yı hayranlıkla izliyoruz.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 3.Gün

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turumuzun üçüncü günündeyiz. Artık herkes birbirine, şehre, yemeklere iyiden iyiye alıştı. Bugün programımızda üç restoran var. İlk ikisi tapas. İspanya ve İspanyol kültürünün ayrılmaz bir parçası olan tapas barlar, Madrid’de de yoğun ilgi görüyor.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 2. Gün

Gün, dünyanın en önemli sanat müzelerinin başında gelen, Prado Müzesi ile başlıyor. İspanyol sanatının en iyilerinin sergilendiği Prado’da, Velazquez’den Goya’ya, El Greco’dan Ribera’ya kadar dünyaca ünlü İspanyol ressamların en önemli eserlerini görmek mümkün. Müzenin tamamını bir günde gezmek imkansız.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 1. Gün

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar, Etstur buluşma noktasındayız. Sabah saat 05.00, daha havanın aydınlanmasına bir buçuk saat var. Gece üç, bilemedin dört saat uyku uyunmuş. Gelen herkesin gözleri hafif şiş ama heyecan, yüzlerdeki kocaman gülüşlerden okunuyor. İstikamet Madrid; beş günlük yeme-içme maratonumuz başlıyor!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Madrid

Bienvenida a España! Bu ülkenin özünü doya doya içinize çekmek istiyorsanız kesinlikle doğru bir tercih yaptınız. Zira Madrid ne fazla vurdumduymazdır ne de ciddiyetini uzun süre muhafaza edebilir.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Lokmada Zaman Yolculuğu

Etstur ile 100 yıllık lezzetlerin peşinde, 18-22 Kasım tarihleri arasında, Madrid’in 100 yıllık restoran ve tavernalarını kapsayan turumuzda, benimle birlikte Madrid’in en eski restoranlarını gezip, en eski geleneksel tariflerini tatmaya hazır mısınız?

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Madrid Ruhunu Yaşamak İsteyenlere Özel Bir Alışveriş Listesi

Aynı anda hem ağırbaşlı hem neşeli, hem olgun hem de çocuksu olabilen bir şehir Madrid. Yüz yıllar içerisinde birçok medeniyetle defalarca kültürel etkileşime girerek kendi tarzını oluşturmuş. İspanya’nın tam orta yerinde muhteşem zenginliklerle yaşam akıp giderken, siz de Madrid’e yapacağınız ziyarette alınacaklar listenize aşağıdakileri ekleyin ve şehrin ruhunu yanınızda taşıyın.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Madrid’in Sokak Pazarları

Burada olsanız “Amaan kalabalıktır şimdi” deyip pazara gitmezsiniz belki ama Madrid’e gitmişken her yer gezilesi, görülesi gelir insana. İspanya’nın başkenti, tarihi, kültürü ve ağır başlılığıyla insanda saygı uyandıran, ne kadar çok şey görseniz, ne kadar farklı yer gezseniz o kadar mutlu olacağınız Madrid’in bilinen gezi ve alışveriş duraklarına alternatif sokak pazarlarını dolaşırken kendinizden geçeceksiniz.

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Seyahat

5 Adımda Barselona mı Madrid mi?

Hem Barselona hem de Madrid her insanın şu fani ömründe mutlaka gezip görmesi gereken şehirlerin başında gelir. İspanya iyidir, güzeldir; renkli ve eğlencelidir. Hepsi kabul. Yalnız bu iki güzel şehri birbirinden keskin çizgilerle ayıran ciddi farklar vardır. Bu yüzden Madrid ve Barselona’yı art arda gezip görmüş insanlara mutlaka sorulur: Barselona mı Madrid mi?

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Gitmeden Önce: Madridli Gençler Nerede Eğleniyor?

Sonunda İspanya’yı ve başkent Madrid’i görebileceksiniz. Biletinizi aldınız, bavulunuzu hazırladınız ve o günün bir an önce gelmesini sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Fakat Madrid’de gençler en çok nerelerde takılıyor, hangi saatlerde hangi bölgeler daha cıvıl cıvıl, eğlencenin kalbi neresi, beyni neresi, bunları bilmeden Madrid’e giderseniz hem istediğiniz verimi alamazsınız hem de boş yere zaman kaybedersiniz.

Devamı İçin