Madrid Rehberi

Seyahat

Sağlam Bir Gezi Fikri; Madrid Mahallelerinde Kaybolmak!

“Haydi İspanya’ya gidiyoruz!” cümlesindeki Madrid’i bulunuz. Biz tek bakışta, cümle arasına karışmış Madrid’i buluruz. Cazibesi yüksek Barselona bize gönül koysa, İbiza aklımızı çelmek için göz kırpsa da kabul edelim çoğu kişi için İspanya’nın tanımı Madrid’dir. Peki ya Madrid’in tanımı nedir? Sanat, kültür zenginliği, enerji, futbol, dans, lezzet? Bu konuda siz de kararsızsanız bir Madrid Turu’na çıkma zamanı gelmiş demektir. 

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 4.Gün

Her zaman güne Pablo Picasso ile başlamak mümkün olmuyor. Ama bugün, sabah kahvesi üzeri, Madrid’in en önemli müzelerinden biri olan Reina Sofia Müzesi’ndeyiz. Picasso’nun ve 20. yüzyılın en tanınmış tablosu Guernica’yı hayranlıkla izliyoruz.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 3.Gün

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turumuzun üçüncü günündeyiz. Artık herkes birbirine, şehre, yemeklere iyiden iyiye alıştı. Bugün programımızda üç restoran var. İlk ikisi tapas. İspanya ve İspanyol kültürünün ayrılmaz bir parçası olan tapas barlar, Madrid’de de yoğun ilgi görüyor.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 2. Gün

Gün, dünyanın en önemli sanat müzelerinin başında gelen, Prado Müzesi ile başlıyor. İspanyol sanatının en iyilerinin sergilendiği Prado’da, Velazquez’den Goya’ya, El Greco’dan Ribera’ya kadar dünyaca ünlü İspanyol ressamların en önemli eserlerini görmek mümkün. Müzenin tamamını bir günde gezmek imkansız.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 1. Gün

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar, Etstur buluşma noktasındayız. Sabah saat 05.00, daha havanın aydınlanmasına bir buçuk saat var. Gece üç, bilemedin dört saat uyku uyunmuş. Gelen herkesin gözleri hafif şiş ama heyecan, yüzlerdeki kocaman gülüşlerden okunuyor. İstikamet Madrid; beş günlük yeme-içme maratonumuz başlıyor!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Madrid

Bienvenida a España! Bu ülkenin özünü doya doya içinize çekmek istiyorsanız kesinlikle doğru bir tercih yaptınız. Zira Madrid ne fazla vurdumduymazdır ne de ciddiyetini uzun süre muhafaza edebilir.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Madrid’e Gidiyoruz!

Büyük gün geldi çattı! Asırlık lezzetlerin peşine düşüyor, Madrid’in 100 yıllık restoranlarının tadını çıkartmaya gidiyoruz. Sabahın ilk ışıklarında havalanacak uçağımız ile öğlen saatlerinde Madrid’e inmiş olacağız.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid’de Asırlık Tatlar

Dünya gastronomi haritasının Greenwich’i olan Madrid’de, asırlık restoranlar sizi bekliyor. Gezgin şef İnci Özay Hatipoğlu eşliğinde, İspanyolların en meşhur tatlarını deneyebileceğiniz, her restoranın hikâyesini dinleyebileceğiniz bir Madrid gezisine hazırlanın.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Lokmada Zaman Yolculuğu

Etstur ile 100 yıllık lezzetlerin peşinde, 18-22 Kasım tarihleri arasında, Madrid’in 100 yıllık restoran ve tavernalarını kapsayan turumuzda, benimle birlikte Madrid’in en eski restoranlarını gezip, en eski geleneksel tariflerini tatmaya hazır mısınız?

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Dünyanın En Eski Restoranı Botin’de Bir Lezzet Serüveni

İspanya, yemek kültürü dendiği zaman sadece Avrupa’nın değil; geçmişten günümüze dünyanın önde gelen merkezlerinden biri olma özelliğini koruyor. Bu topraklar, Ferran Adria, Jose Andres, Roca Biraderler gibi yenilikçi ve gastronomi tarihine yön veren isimlerin yanı sıra, asırlar boyu tariflerini, geleneklerini ve yemeklerini ilk gün ki gibi hazırlayan, dünyanın en eski restoranlarına da ev sahipliği yapıyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Madrid Ruhunu Yaşamak İsteyenlere Özel Bir Alışveriş Listesi

Aynı anda hem ağırbaşlı hem neşeli, hem olgun hem de çocuksu olabilen bir şehir Madrid. Yüz yıllar içerisinde birçok medeniyetle defalarca kültürel etkileşime girerek kendi tarzını oluşturmuş. İspanya’nın tam orta yerinde muhteşem zenginliklerle yaşam akıp giderken, siz de Madrid’e yapacağınız ziyarette alınacaklar listenize aşağıdakileri ekleyin ve şehrin ruhunu yanınızda taşıyın.

Devamı İçin