Londra:

Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Bu Yaz Londra’ya Gitmeniz İçin 5 Neden

Londra, Avrupa’nın en merak uyandırıcı ve en havalı rotalarından biri. Dev alışveriş merkezlerini andıran caddeleri, dünyanın en iyi müzeleri, kırmızı otobüsleri, eğlencesi ve bununla doğru orantılı asaleti ile ilginç bir deneyim. Daha önce hiç gitmediyseniz mutlaka bir gün gitmeyi planlıyorsunuzdur.

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Londra’da 5 Çayının 5 Yıldızlı Adresleri

Millet olarak çayı çok severiz. Dost toplantılarında, ziyaretlerde, güne başlarken, çalışırken kısacası her saatte çay içebiliriz. İngilizler çay kültürüne bizden farklı bakıyorlar. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği arasında çeşitli atıştırmalıklar ile servis edilen çay, onların köklü bir kültürü. İngiliz asillerinin geleneksel eğlencesi olan bu çaylara, 5 çayı ya da ikindi çayı deniliyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Avrupa’yı Gezmeyen Kalmasın!

Gezmek için en keyifli zamanlardan biri de öğrencilik yıllarıdır. Arkadaşlarla sözleşip, sırt çantalarını doldurup, trene atladığınız gibi dünyayı dolaşmak istiyor ama malum öğrenci bütçesi ya da çeşitli ekonomik sıkıntılardan dolayı çok da özgür olamıyorsanız, masrafları azaltmanın en önemli yollarından birinin de vizesiz ülkelere ziyaret etmek olduğunu hatırlatmak isteriz. Dünyanın pek çok noktasına yapabileceğiniz vizesiz seyahatlere Avrupa’nın keyifli destinasyonlarından başlamak isterseniz, listemiz size ilham verebilir.

Devamı İçin
Seyahat

İngiltere’de Lordların İzinde

“Sevecek olan ilk bakışta sever.’’ demiş İngiliz Edebiyatı’nın krallarından William Shakespeare. Yazdığı her satırın üzerinden yüzyıllar geçse de haklılık payı hala var ve öyle gözüküyor ki olacak da. İngiltere’ye gidip de ilk bakışta vurulmayan, her daim var olan sonbaharımsı gökyüzünün altında tarihin kokusuna sarılmak istemeyen var mı?

Devamı İçin
Seyahat

İngiltere’nin Bilmediğiniz Yüzleri

Londra Kalesi, National Gallery, Big Ben, Londra Köprüsü… İngiltere, her girdiğiniz yolda birçok mimari eserle, tarihin dokunuşuyla karşılaşacağınız mükemmel bir labirent. Çok bilinenlerin aksine kendini gizlemiş çoğu yapı da ülkede mevcut.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Kalbi Modayla Atanların Kalbini Fethedecek Öneriler

Kimileri için seyahat demek, alışveriş demek. Siz de bu kişilerdenseniz, seyahat edilen yerden alışveriş yapmadan, oradan bir parçayı getirip gardırobunuza koymadan kendinizi oraları gidip görmüş hissetmezsiniz. Tıpkı eski zamanlarda fethedilen yerlerden oraları anımsatan bir parçanın getirilmesi gibi. Çıktıkları fetihlerden ganimetlerle dönen atalarımızın bu duruma etkisi ne olmuştur bilinmez ancak seyahatte alışveriş yapmanın pek çok insan tarafından paylaşılan bir tutku olduğu da bir gerçek.

Devamı İçin