Karadeniz Turu

Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

2017’nin Resmi Tatillerinde Neler Yapılabilir?

1 seneyi daha geride bıraktık ve yeni yılın her anlamda daha mutlu, umutlu, şanslı geçmesini temenni ediyoruz. 2016 yılında bol bol seyahat edip yeni yılda da bu rutini devam ettirmek isteyenler ya da tam aksine umduğu kadar dolaşma fırsatı bulamayıp acısını önümüzdeki yıl çıkarmak isteyenler için 2017’nin resmi tatillerini ve bu tatilleri nasıl değerlendirebileceklerini sıraladım.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Karadeniz Havası Solumayan Kalmasın İstiyorum!

Eminim, en azından birkaç kere, çevrenizden “Karadeniz harika bir yer!” , “Karadeniz’i mutlaka görmelisin!” gibi cümleler duymuşsunuzdur; kim bilir belki de siz söylemişsinizdir. Öyleyse keyifli bir Karadeniz Turu‘na ne dersiniz, tam zamanı değil mi? Siz de benim gibi kalabalıktan uzaklaşma ve doğaya kaçma aşkıyla yanıp tutuşan şehir insanlarındansanız, havası, doğası, yaylaları, insanları ve ötesiyle Karadeniz sizin de gönlünüzü çalacak!

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Bir Karadeniz Rüyası

Havası, doğası, yaylaları, insanları ve ötesiyle Karadeniz, benim gibi kalabalıktan uzaklaşma ve doğaya kaçma aşkıyla yanıp tutuşan tüm şehir insanlarının gözünde tüten, gönlünü çalan yerler. Bu yaz, tatilimi oldukça güzel ve elverişli planladığımı düşünüyorum. Bir hafta Çeşme ve Alaçatı; deniz, kum, güneş, eğlence… Bir hafta Karadeniz, Rize, Trabzon, Artvin, Ayder, Uzungöl, Karagöl; yeşil, yeşil, yeşil…

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Doğa Harikası Ballıca Mağarası’nda Yer Altının Gizemli Dünyasına Doğru Yola Çıkıyoruz!

Hayal gücümü besleyen en değerli şeylerden birisi de kesinlikle doğanın farklı farklı halleri. Böylesi büyüleyici güzelliklerin arkasında müthiş bir sanatçı olduğunu düşünmek hoşuma gidiyor. Sonra şelalelere, flamingolara, karın yağışına, ağaçlara, kiraz çiçeklerine, o an farkına varabildiğim hangi güzellik varsa ona bakıyorum ve her defasında aynı coşkuyu yeniden içimde hissediyorum. Çiçekle çiçek, suyla su, rüzgarla rüzgar olmak güzel.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Gurme, Seyahat, Yazarlar

Çayın Memleketi Karadeniz, Tirebolu Çayı’nın Evi Giresun

Birçokları için çay içmek her an her yerde harika bir fikirdir, hatta çoğu kez ihtiyaçtır. Çayın kültürümüzde yeri büyük… Tanışırken, sosyalleşirken, soğuk ve yağmurlu bir kış günü arkadaşlarla otururken ince belli bardakta sıcacık bir çay içmek içinizi ısıtır. Misafirlikte, yediğiniz lezzetli yemeklerin üstüne, yazın en sıcak günlerinde de iyi gider mesela, hararetinizi alır. Günün ilk saatlerinde kahvaltıda, uyku öncesinde ise televizyon karşısında iyi gider.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Fıkraları, Yaylaları, Türküleri ve Manzaraları ile Muhteşem Karadeniz’e Doğru Yolculuk Başlasın!

Eminim, en azından birkaç kere, çevrenizden “Karadeniz harika bir yer!” , “Karadeniz’i mutlaka görmelisin!” gibi cümleler duymuşsunuzdur; kim bilir belki de siz söylemişsinizdir. Ben de hem bu sözlerin, hem de gidenlerin çektiklerinden ya da dergilerden gördüğüm muhteşem fotoğrafların etkisiyle Karadeniz hayalleri kurar olmuştum ne zamandır. Ve ortak hayalleri paylaştığımız kişilerle olmasa da, Karadeniz turu hayalim sonunda gerçek oldu!

Devamı İçin
Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Şehir Hayatında Unuttuğumuz Ne Varsa Karadeniz’de!

Ayak bastığınız her yerde yeşilin büyüsüne kendinizi bırakacağınız cömert bir doğa, susadığınız anda tereddüt etmeden eğilip bir avuç dolusu su içebileceğiniz buz gibi kaynaklar, yüksek yaylaların serinliğinde içinizi ısıtacak yeni sağılmış bir bardak süt, tadı damağınızda kalacak doğal lezzetler ve karşı konulmaz bir tulum ezgisinin başlattığı horonlarına katılıp hiç tanımadan elinden tuttuğunuz güler yüzlü, esprili ve cana yakın insanlar…

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Karadeniz Yaylaları

Şimdi Karadeniz’in serin, yeşil yaylalarına çıkma zamanı! Genellikle Samsun’dan başlayıp Artvin’e, hatta Batum’a kadar uzanan Doğu Karadeniz turlarının en etkileyici tarafı, zengin bir doğa ile kültür mirasını bir arada keşfetme şansı sunmaları.

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Seyahat

Nisan’da Yapılacak 5 Şey!

Nisanın en güzel yanı aylardır süren kış mahmurluğunun nihayet sona erecek oluşudur. Kış köşeyi döndü, güneş sıcak yüzünü iyiden iyiye gösterdi, bahar enerjisi taşıyan tatlı serin esintiler başladı bile… Şimdi açık havaya çıkmanın, doğa ile buluşmanın, yeni yolculukların, renkli aktivitelerin tam zamanı! İşte Nisan bitmeden, ayın ruhunu yaşayacağınız 5 aktivite…

Devamı İçin