Kapadokya

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Türkiye’nin En Güzel Manzaraları

Ülkemizin her şehri, kendine özgü kültürel, doğal ve tarihi güzelliklere sahip. Gezilip görülecek, değer verilecek o kadar çok yer bulunuyor ki… Yaşadığınız şehirde dahi gitmediğiniz, görmediğiniz ne kadar çok güzellik var bir düşünün! Asırlara dayanan tarihi, zengin mutfağı, doğası, denizi ve dağları… Bu kadar güzellik bir arada olunca, Türkiye’nin dünyada en çok ilgi çeken ülkeler arasında olması hiç şaşırtıcı değil.

Devamı İçin
Seyahat

Kapadokya Denince Akla İlk Gelen 10 Yer

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası küçükten büyüğe herkesi etkilemeyi başarıyor. Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Devrant Vadisi, Üç Güzeller, Uçhisar, Kızılçukur Vadisi… Yani masalsı bir dünya yaratan peribacaları, gizemli yeraltı şehirleri, tablo gibi gün batımları, halılar, çömlekler, müzeler ve dahası burada sizi bekliyor.

Devamı İçin
Seyahat

Mistik Masallar Diyarı: Kapadokya

En az 4000 yıllık bir tarih ve her yüzyılda artan bir ihtişamla cazibesini yükselten Kapadokya… Yer altı kentleri, mucizevi doğal yapıları, dünyanın en önemli medeniyetlerinin bıraktığı eserler ve muhteşem manzaralarıyla, bambaşka bir deneyim sunar.

Devamı İçin
Seyahat

Kapadokya’da Doğanın İzinde

Kapadokya’nın eşsiz doğasına tanık olmayan kalmasın! Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin 60 milyon yıl öncesinden bugüne kadar yağmur ve rüzgar ile aşınmasıyla ortaya çıkan Kapadokya, muhteşem doğasıyla herkesi büyülüyor.

Devamı İçin
Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Güzel Atların, Perilerin ve Mucizelerin Diyarı Kapadokya’da Üç Gün

Bazen, yorulmadan dinlenemiyor insan. Hayatındaki rutini kısacık bir süreliğine de olsa kırmadan, yerinden kımıldamadan, uzaklaşmadan hayatın stresinden arınamıyor. Biz geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda farklı bir şeyler yapıp yola koyulma kararı aldık, bayram döneminde trafiğin sıkışık, her yerin kalabalık olacağı gibi birçok yersiz olumsuzlamaya kulak asmadan… Adım attığımız andan itibaren bizi etkisi altına aldı Kapadokya, üç günde bir ömre yetecek kadar güzel anı biriktirdik.

Devamı İçin