Japonya

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Tokyo’da Çılgınlar Gibi Eğlenerek Alışveriş Yapacağınız Tezgahlar

Japonya; kültürü, teknolojisi ve güler yüzlü insanı ile her zaman dikkatimizi çekmeyi başarmış bir ülke. Ayrıca kendisi uçak bileti alıp, keşfe çıkmayı çok istediğimiz bir başkente de sahip. Tokyo’dan bahsediyoruz tabii. Burası; kalabalık caddeleri, ilginç lezzetleri ve muhteşem yapıları ile sıra dışı bir seyahatin garantisini veriyor. Üstelik Tokyo, alışveriş kültürünü oluşturan tezgahları ile verdiği sıra dışılık garantisini pekiştiriyor.

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Osaka

Osaka diye yazılır, “Ooosaka!” diye okunur. Gökdelenler şehri de denir ve dünyanın en güzel mimari yapıları burada bulunur. İnsanları çok çalışkan ve soğuk zannedilir ama sizi eğlenceli genç bir nüfus karşılar. Yani Osaka hakkında çok şey söylenir. Peki, bunlara kulak asmadan 5 adımda gerçek bir Osaka keşfine var mısın?

Devamı İçin
Seyahat

Sıra Dışı Bir Japon Geleneği

Geyşa GeleneğiSahip oldukları tüm geleneklerle sımsıkı bir bağı var Japonların… Bir kağıt parçasına hayat veren origami kültüründen nefis kokuların yükseldiği çay evlerine, yıllara meydan okuyan öğretileri yogadan çiçekleri konuşturan ikebana sanatına kadar her şeye muhteşem anlamlar yüklüyorlar. Sahip çıktıkları en büyük geleneklerinden Geyşalık da bunlardan sadece biri…

Devamı İçin