İzlanda

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Seyahat

Tek Başıma Gidebileceğim 5 Yer

Evliya Çelebi onca yeri gezerken bir bildiği vardı elbette. Gezdiği gördüğü yerleri kaleme aldığı Seyahatname’yi bu kadar özel ve değerli kılan da tek başına edindiği o deneyimleriydi. Siz de ona özenip tek başınıza seyahate niyetlendiyseniz 5 özel önerimize göz atabilirsiniz.

Devamı İçin
Karlovy Vary
Seyahat

Avrupa’nın Spa Kasabaları

19. yüzyılda popüler olmaya başlayan ve bedensel hastalıklardan psikolojik rahatsızlıklara kadar türlü derde derman olarak doktorlar tarafından önerilen termal sularıyla ünlü Avrupa kasabaları, günümüzde modern spa merkezlerine dönüşmüş durumda.

Devamı İçin