İtalya

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Sonbahar Tatilinde Gidilebilecek Alternatif Rotalar

Yaz aylarının sıcaklarında gezemeyenler ya da yaz aylarında tatile doyamayanlar burada mı? Sonbaharın gelmesi, tatilin bittiği anlamına gelmiyor. Deniz, kum ve güneş geride kalmış olabilir ama hala gezmeye doyamadıysanız ve zamanınız da varsa geriye sadece pasaport ve vizenizi alıp yola koyulmak kalıyor.

Sonbahar demek hem daha uygun hem de daha az kalabalık tatil anlamına geliyor. Ben de sizin için sonbahar tatilinde gidebileceğiniz alternatif seyahat rotalarını derledim.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyanın En Renkli Şehirleri

Her şehrin yerleşim düzeni, mimarisi, tarihi ve renkleri birbirinden farklı olduğu için uzun seneler içinde yaşam şartlarına göre oluşan şehir kültürleri, bazı bölgelerde rengarenk bir tabloya dönüşüyor.

İç bunaltıcı binaların arasında yaşamak sizi sıkıyorsa ve gri bir gökyüzüne değil, masmavi bir gökyüzüne bakmak istiyorsanız; dünyanın en renkli şehirleri, tatil rotanızda sıra dışı bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Devamı İçin
Seyahat

İtalya Doğasının Yüzme İmkânı Tanıdığı 7 Muhteşem Yer

Doğa tatilcilerinin rotalarını İtalya’ya yönlendirmelerinin çok güçlü sebepleri var. Yeşil doğası, berrak suları ve sakinliği ile İtalya’nın gizli kalmış harikaları size bu güçlü sebepler hakkında ipuçları verecektir. Sırt çantanız ve yüzme takımlarınız hazırsa, huzura ayırttığımız bu yedi harika bileti kullanabilirsiniz.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

2016 Venedik Karnavalı

Dünyanın en romantik şehirlerinden Venedik, her yıl 3 haftalık bir zaman dilimi için, dünyanın en eğlenceli şehri oluyor. Rengârenk kostümler, çeşit çeşit maskelerle, Rio Karnavalı’nı andıran festival, başka bir yerde şahit olunması imkânsız anlara imza atıyor.

Devamı İçin
Seyahat

Buralarda Arabaya Binmek Yasak!

Modern şehirlerin kalabalığı, gürültüsü, egzoz dumanı, motor sesleri, kornaları derken, farkında olmadan kendimizi sürekli yoruyor, gürültü ve hava kirliliğine maruz kalıyoruz. “Tatilde biraz kafa dinleyelim, doğanın, denizin, eşsiz manzaraların tadını çıkaralım” diyorsanız;

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Ciao 2015! Yeni Yıla İtalya’dayız

Saatler, günler, aylar geçer ve yeni yıl gelir, tüm Avrupa’da şehirler en güzel kostümlerini giyinir. Yeni yıl heyecanı tüm caddeleri, çarşı pazarları sarmışken, bu dönemde kendine has bir karaktere bürünen İtalya’da kutlamalar daha başka bir hal alır.

Devamı İçin
Seyahat

Sıra Dışı Romantikler İçin İtalya

Hiç herkesin üzerinde gördüğü elbiseyi satın alan bir kadın gördünüz mü? Ya da böyle bir elbisenin kendisine armağan edilmesinden hoşlanan? O halde “romantik tatil” adına Pisa Kulesi önünde selfie çekilmeyi, Venedik kanallarında gondolla gezinmeyi unutabilirsiniz.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Eze Köyü, Monako ve Monte Carlo

Nice’in renkli sokaklarından sonra şimdi sıra; Nice-Monako yolu üzerinde uğradığımız parfüm fabrikasındaki mis kokuları, Fransız Rivierası’na yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken Monako’nun Prenses Grace Kelly ile beraber üne kavuşan romantik hikayesini ve jet sosyetenin uğrak yerlerinden Monte Carlo’nun gösterişli dünyasını anlatmaya geldi.

Devamı İçin