İtalya Rehberi

Seyahat

İtalya Doğasının Yüzme İmkânı Tanıdığı 7 Muhteşem Yer

Doğa tatilcilerinin rotalarını İtalya’ya yönlendirmelerinin çok güçlü sebepleri var. Yeşil doğası, berrak suları ve sakinliği ile İtalya’nın gizli kalmış harikaları size bu güçlü sebepler hakkında ipuçları verecektir. Sırt çantanız ve yüzme takımlarınız hazırsa, huzura ayırttığımız bu yedi harika bileti kullanabilirsiniz.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

2016 Venedik Karnavalı

Dünyanın en romantik şehirlerinden Venedik, her yıl 3 haftalık bir zaman dilimi için, dünyanın en eğlenceli şehri oluyor. Rengârenk kostümler, çeşit çeşit maskelerle, Rio Karnavalı’nı andıran festival, başka bir yerde şahit olunması imkânsız anlara imza atıyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Ciao 2015! Yeni Yıla İtalya’dayız

Saatler, günler, aylar geçer ve yeni yıl gelir, tüm Avrupa’da şehirler en güzel kostümlerini giyinir. Yeni yıl heyecanı tüm caddeleri, çarşı pazarları sarmışken, bu dönemde kendine has bir karaktere bürünen İtalya’da kutlamalar daha başka bir hal alır.

Devamı İçin
Seyahat

Sıra Dışı Romantikler İçin İtalya

Hiç herkesin üzerinde gördüğü elbiseyi satın alan bir kadın gördünüz mü? Ya da böyle bir elbisenin kendisine armağan edilmesinden hoşlanan? O halde “romantik tatil” adına Pisa Kulesi önünde selfie çekilmeyi, Venedik kanallarında gondolla gezinmeyi unutabilirsiniz.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

İtalya Günlükleri – İlk Deneyim, İlk Heyecan, Cenova, Floransa, Venedik ve Milano!

Ciao!

Bir hafta süren bol koşturmalı, oldukça keyifli bir İtalya deneyiminin ardından biriktirdiğim anılarla İstanbul’dayım; yaşadığım ve yazdığım şehirde, klavyemin başında. Geçtiğimiz hafta Etstur’un İtalya Turları arasında yer alan İtalya 4 Şehir Turu’na katıldım ve böylece ilk yurt dışı deneyimimi de yaşamış oldum. Cenova, Floransa, Venedik, Milano!

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Pinokyo’nun Şehri Floransa’nın Sokak Pazarları

Bir şehrin hayatını yansıtan yerlerden biri sokak pazarlarıysa, bunu deneyimlemek için Floransa’dan güzel bir yer bulamazsınız. Haftanın ve ayın belli günlerinde Floransa sokaklarında kurulan pazarlarda, hediyelik eşyalardan organik yiyeceklere, kıyafetlerden envai çeşit eşyaya kadar birçok şey bulabilirsiniz. Hadi alışveriş poşetinizi alın ve yerel halkın arasına karışın.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Tarih Zengini Roma’nın Mutlaka Denenmesi Gereken Enfes Lezzetleri

Bir şehri tanımanın en kestirme yolu, sokak aralarında saklı kalmış lezzet duraklarını keşfetmekten geçer! İtalya topraklarının ağırbaşlı başkenti Roma da ünü ülke sınırlarını aşan enfes mutfağı ile kendisiyle tanışmak isteyen lezzet avcıları için kapılarını sonuna kadar aralıyor. Peki, İtalya’nın bu güzellikler diyarı Roma’da ne yemeli? İşte yanıtları…

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Tarihin Güzel Yüzü Roma’dan Ne Alınır?

İtalya’nın tarih zengini ihtişamlı kenti Roma, yıllar geçse popülerliğini hiç yitirmiyor. Günlük hayatının koşuşturmacasına inatla ağırbaşlı binalarının sakinliği ile ziyaretçilerini unutulmaz bir zaman yolculuğu yaşatmaya devam ediyor. Son yıllarda ise her zamankinden çok daha renkli çok daha eğlenceli…

Eğer şu sıralar tarihi dokusunu hiç yitirmeyen Roma’ya doğru yola çıkmak istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeyin.

Devamı İçin
Seyahat

Mustafa Seven’in Objektifinden İtalya

Tarih, mimari ve doğal güzelliklerin buluşma noktası İtalya ile tanışma vakti! Yüzlerce yıllık tarihi ile ölümsüz şehir Roma, Vezüv Yanardağı’nın yanı başında kurulu romantik şehir Napoli ve ülkenin baştan çıkaran kıyı şeridi Amalfi… Sokak fotoğrafçısı Mustafa Seven’in objektifinden doyumsuz bir İtalya yolculuğuna hazırsanız buyurun!

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Seyahat

5 Adımda Roma Mı, Milano Mu?

Roma ya tek başına ya da “Roma, Floransa, Venedik” şeklinde üçlü paket olarak ziyaret edilir genelde. Milano’nun bu ekibe nadiren katıldığını görürüz. Bunun birden çok sebebi var tabii. Bizi güldürürken düşündüren sebepler de işte tam olarak bunlar. Çok görkemliler, çok albenililer, çok cezbediciler ama bambaşka yönleriyle…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

İtalyan Mutfağının En Leziz Roma Durakları

Dünya tarihine miras kalan şehir Roma’da, sanat kadar yeme-içme kültürü de bir o kadar zengindir. İtalyan mutfağı denilince akla makarna ve pizza gelir şüphesiz. Tam genç işi. Hani makarnayı sevmiyorsanız pizzaya bayılıyorsunuzdur en azından. “A tamam Roma’ya geldik ama öyle hamur hamur olmaz hep.” diyorsanız da İtalyan mutfağının diğer tatlarıyla tanışmanızın zamanı geldi demektir.

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Amalfi Sahilleri

Etstur’un kafilesine katılıp gittiğim Napoli ve Roma turu kapsamında şu sıralar çok popüler bölgeler olan Amalfi Sahilleri’ni görme fırsatım oldu. Amalfi Sahilleri oldukça büyük bir alan ve gezecek çok fazla yer var. Bu bölgede ulaşım da çok kolay sayılmaz. O yüzden tavsiyem buraları ya bir tur eşliğinde görmeniz ya da bölgedeki kasabalardan birinde bütçenize uygun bir otele konuşlanıp her gün bir sahilde vakit geçirmeniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Mert Doğru, Seyahat, Yazarlar

Napoli’yi görmeden ölme!

Burada yaşayanlar, “Napoli’yi görmeden ölme!” diyorlar. “Vidi Napoli e dopo muori!”

Napoli, mutlaka görmek istediğim şehirler listemde belki ilk 10 içinde değildi ama biraz fotoğraf çekmek ve bu yazıyı yazmak için geldiğim bu şehri görmüş olmaktan çok mutluyum. Şehir merkezinde gezerken kendimi başka bir ülkede gibi hissetmedim. İnsanları, telaşı ve aslında keşmekeşi oldukça tanıdık, oldukça bizden…

Devamı İçin