İstanbul

İstanbul'da Turist Olma Zamanı: İstanbul'da Gezilecek Muhteşem Yerler
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Sadece Yaşamak Yetmez İstanbul’da, Şimdi Turist Olma Zamanı!

Birçok sebepten dolayı zaman zaman İstanbul’dan kaçmak istesek de bir yanımız hep tutkundur bu şehre.

Sahilde gün batımı eşliğinde yaptığımız yürüyüş geliverir aklımıza ya da belki boğaz manzarasına bakarken hayal kurduğumuz o gün, bir vapur, birkaç martı…

İşte böyle bir an olur, İstanbul’a dair tüm şikayetlerinizi unutuverirsiniz. Hala hiç gidip görmediğiniz yerleri olduğu aklınıza gelir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Türkiye’nin En Güzel Manzaraları

Ülkemizin her şehri, kendine özgü kültürel, doğal ve tarihi güzelliklere sahip. Gezilip görülecek, değer verilecek o kadar çok yer bulunuyor ki… Yaşadığınız şehirde dahi gitmediğiniz, görmediğiniz ne kadar çok güzellik var bir düşünün! Asırlara dayanan tarihi, zengin mutfağı, doğası, denizi ve dağları… Bu kadar güzellik bir arada olunca, Türkiye’nin dünyada en çok ilgi çeken ülkeler arasında olması hiç şaşırtıcı değil.

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’un En Güzel 8 Koşu Rotası

Koşu sadece yaz aylarında yapılır diye bir kural yok! Kimileri yazın fit olmak için koşar, kimileri sağlık için koşar, kimileri ise doğuştan sporcudur koşar. Herkesin koşmak için bir nedeni vardır elbet. Siz bu saydıklarımdan hangi gruba giriyorsunuz bilmem ama koşmak için bir bahane bulun ve İstanbul’un en güzel rotalarında koşmaya başlayın!

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyanın En Renkli Şehirleri

Her şehrin yerleşim düzeni, mimarisi, tarihi ve renkleri birbirinden farklı olduğu için uzun seneler içinde yaşam şartlarına göre oluşan şehir kültürleri, bazı bölgelerde rengarenk bir tabloya dönüşüyor.

İç bunaltıcı binaların arasında yaşamak sizi sıkıyorsa ve gri bir gökyüzüne değil, masmavi bir gökyüzüne bakmak istiyorsanız; dünyanın en renkli şehirleri, tatil rotanızda sıra dışı bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

İstanbul’da Yaz Aylarında Yapılması Geren 6 Aktivite

Her mevsim bir başka güzel İstanbul! Yazın üşümez, kışın terlemez  ve her daim enerjik… İstanbul’un bu enerjisinden ilham alın ve “Çok sıcak yok da nem var nem!” söylemlerini bir kenara bırakın. Güneşli İstanbul’un size sunduğu seçeneklere odaklanın. Bu yazı İstanbul’da geçireceklere ve İstanbul’u ziyaret edecek olanlara birkaç önerimiz var.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

İstanbul’un En İyi Kahvaltı Mekânları

Milletçe kahvaltıyı çok severiz. “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” diyen Cemal Süreya’ya hak verirken, kafamızı sallar ve çatalımızı zeytinlere daldırırız. Çünkü kahvaltı bizim için yenilenme, huzur ve lezzet demek. Özellikle pazar günleri reçel daha bir tatlı, kaymak daha kıvamlı, bal daha bir bal olur sanki. Bu yüzden, bizi bu kadar mutlu eden kahvaltının hakkını verecek, lezzetli kahvaltı mekânlarına ihtiyacımız olacaktır. Neyse ki biz o mekânları tanıyoruz.

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’un Yedi Tepesi Nerede?

Yıllardır dilden dile gezen “Yedi Tepeli İstanbul” tanımı ne anlama geliyor? İstanbul’un yedi tepeden oluştuğunu bilmeyen yoktur. Tepeleri saymaya başladığınızda Göztepe, Çamlıca gibi en yüksek tepeler aklınıza geliyorsa bilgilerinizi bir gözden geçirmeye ne dersiniz!

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’a Hayran Olmanız İçin 10 Sebep

Kültür, sanat, lezzet, manzara, eğlence, insanlar… İstanbul’un her yanında ayrı bir dünya, her anında ayrı bir renk bulabilirsiniz. Boşuna değil bu şehrin şikayet ettiğimiz yönlerini bize sadece güzel bir Boğaz manzarası ile göz kırparak unutturuverişi ve bizi içine içine çekmeyi her seferinde başarabilmesi.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Terapi Seansı Olarak “Balığa Çıkmak”

Sezon geldi! Balık mevsiminin açılmasıyla birlikte hem sofralarımız şenlendi, hem de balıkçılar yavaş yavaş sulara açılmaya başladı. Bazen bir iş, bazen sadece bir hobi, bazen dostlarla güzel vakit geçirmek, bazen ise bir terapi balığa çıkmak.

Deniz kıyısında, köprü üstünde, göl kenarında veya bir akarsuyun yamacında saatlerinizi geçirmenin, sessizce uzanan suyun karşısında sabırla beklemenin en büyük katkısı nedir diye sorarsanız, kesinlikle “huzur” cevabını veririz.

Devamı İçin
Seyahat

Deniz Üzerinde Rüzgarla Dans: Her Sörf Tutkununun Hayalini Süsleyen 6 Yer

Hawaii ve Kaliforniya’nın ardı arkası kesilmeyen dalgalarında keşfedilip tüm dünyaya yayılmış olan sörf, üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde de pek çok sporcuyu tutkuyla kendine bağladı. Siz de denizin üzerinde rüzgarla dans etmenin keyfine varan çok sayıda sporcudan biriyseniz, hem üç yanı denizlerle çevrili olan Türkiye’den hem de dünyanın rüzgar açısından verimli pek çok sahilindeki sörf merkezlerinden önerilerimize kulak verin.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Her Cazseverin Görmesi Gereken 6 Şehir

Eski Afrika’nın ruhani törenleri ile batı dünyasının geleneksel müzik ritimlerinin büyülü bir harmonisidir caz. Mucize müzik, siyahların köle olarak Amerika’ya ilk getirildikleri liman olan New Orleans’da başlamış, Missisipi Nehri boyunca yayılıp sırasıyla Kansas City, Chicago ve New York’a ulaşmış. İkinci dünya savaşında Avrupa başkentlerine yayılan cazın büyüsü, kültürel turizme ilgi duyan insanları kendine çekmeye devam ediyor.

Devamı İçin