İspanya

Seyahat

İspanya’ya İlk Kez Gidecekleri Muhtemelen Şaşırtacak 9 Bilgi

Madrid, Barselona, Valensiya, Kordoba, Granada, Sevilla…

İspanya muhteşem şehirleri, güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile en iyi seyahat seçeneklerinden. İsmini duyunca bile aklımıza birçok belirgin özelliği getiren bu ülkeye ilk kez gidecekseniz, ayrıntıda kalmış gerçeklerini de bilmelisiniz.

Uçak biletinizi alıp, bavulunuzu hazırladıktan sonra ilk işiniz bu yazıyı okumak olsun, bahsedeceğimiz gerçekler İspanya’da seyahatinizde çok işinize yarayacak. 

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Sonbahar Tatilinde Gidilebilecek Alternatif Rotalar

Yaz aylarının sıcaklarında gezemeyenler ya da yaz aylarında tatile doyamayanlar burada mı? Sonbaharın gelmesi, tatilin bittiği anlamına gelmiyor. Deniz, kum ve güneş geride kalmış olabilir ama hala gezmeye doyamadıysanız ve zamanınız da varsa geriye sadece pasaport ve vizenizi alıp yola koyulmak kalıyor.

Sonbahar demek hem daha uygun hem de daha az kalabalık tatil anlamına geliyor. Ben de sizin için sonbahar tatilinde gidebileceğiniz alternatif seyahat rotalarını derledim.

Devamı İçin
Seyahat

Sağlam Bir Gezi Fikri; Madrid Mahallelerinde Kaybolmak!

“Haydi İspanya’ya gidiyoruz!” cümlesindeki Madrid’i bulunuz. Biz tek bakışta, cümle arasına karışmış Madrid’i buluruz. Cazibesi yüksek Barselona bize gönül koysa, İbiza aklımızı çelmek için göz kırpsa da kabul edelim çoğu kişi için İspanya’nın tanımı Madrid’dir. Peki ya Madrid’in tanımı nedir? Sanat, kültür zenginliği, enerji, futbol, dans, lezzet? Bu konuda siz de kararsızsanız bir Madrid Turu’na çıkma zamanı gelmiş demektir. 

Devamı İçin
Seyahat

Şıklık, Lüks ve Doğa: İbiza

“Özgürlükler Adası” diye de adlandırılan İbiza, İspanya’nın en ünlü tatil adası. Tek cümlelik özeti bu fakat, noktası bir türlü gelmeyen uzun bir cümle bile İbiza’yı anlatmaya yetmeyecektir. Çünkü İbiza, bünyesinde fazlaca özellik barındırır. İşte yıllar boyunca, tüm dünyaya tatil seçeneği olması da tam da bu sebeptendir. İbiza’nın sizi kendinize çok değerli hissettirecek şık, romantik ve modern otellerine rezervasyon yapmadan önce, bu harika adayı bir de bizden dinleyin.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Görkemli 10 Şatosu

Dünyanın dört bir yanından en güzel şatolar, sadece mimari özellikleri ile değil, bulundukları yerlerle de peri masallarından fırlamış gibiler. Bu muhteşem yapılar, yalnızca sahiplerinin zenginliklerini yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda günlerce süren kuşatmalara da dayanıp, içinde yaşayanların hayatlarını da kurtarıyorlardı.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Lezzetli Çikolataları

Kakao ağacının tohumlarının işlemden geçirilmesiyle elde edilen çikolata, eskiden şifa kaynağı olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu besin, şimdilerde hemen hemen herkesin vazgeçilmez lezzet kaynakları arasında yer alıyor.

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’nın Sıcakkanlı Güzeli: İspanya

Konuşmayı çok seven dost canlısı insanları, boğa güreşleri, muhteşem müzeleri ve 50 milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın ikinci büyük ülkesi İspanya.

Şehirlerin arasında dev tarım bölgeleri var, aralarına da küçük sevimli köyler sıkıştırılmış.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 4.Gün

Her zaman güne Pablo Picasso ile başlamak mümkün olmuyor. Ama bugün, sabah kahvesi üzeri, Madrid’in en önemli müzelerinden biri olan Reina Sofia Müzesi’ndeyiz. Picasso’nun ve 20. yüzyılın en tanınmış tablosu Guernica’yı hayranlıkla izliyoruz.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 3.Gün

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turumuzun üçüncü günündeyiz. Artık herkes birbirine, şehre, yemeklere iyiden iyiye alıştı. Bugün programımızda üç restoran var. İlk ikisi tapas. İspanya ve İspanyol kültürünün ayrılmaz bir parçası olan tapas barlar, Madrid’de de yoğun ilgi görüyor.

Devamı İçin