İspanya Rehberi

Seyahat

İspanya’ya İlk Kez Gidecekleri Muhtemelen Şaşırtacak 9 Bilgi

Madrid, Barselona, Valensiya, Kordoba, Granada, Sevilla…

İspanya muhteşem şehirleri, güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile en iyi seyahat seçeneklerinden. İsmini duyunca bile aklımıza birçok belirgin özelliği getiren bu ülkeye ilk kez gidecekseniz, ayrıntıda kalmış gerçeklerini de bilmelisiniz.

Uçak biletinizi alıp, bavulunuzu hazırladıktan sonra ilk işiniz bu yazıyı okumak olsun, bahsedeceğimiz gerçekler İspanya’da seyahatinizde çok işinize yarayacak. 

Devamı İçin
Seyahat

Sağlam Bir Gezi Fikri; Madrid Mahallelerinde Kaybolmak!

“Haydi İspanya’ya gidiyoruz!” cümlesindeki Madrid’i bulunuz. Biz tek bakışta, cümle arasına karışmış Madrid’i buluruz. Cazibesi yüksek Barselona bize gönül koysa, İbiza aklımızı çelmek için göz kırpsa da kabul edelim çoğu kişi için İspanya’nın tanımı Madrid’dir. Peki ya Madrid’in tanımı nedir? Sanat, kültür zenginliği, enerji, futbol, dans, lezzet? Bu konuda siz de kararsızsanız bir Madrid Turu’na çıkma zamanı gelmiş demektir. 

Devamı İçin
Seyahat

Şıklık, Lüks ve Doğa: İbiza

“Özgürlükler Adası” diye de adlandırılan İbiza, İspanya’nın en ünlü tatil adası. Tek cümlelik özeti bu fakat, noktası bir türlü gelmeyen uzun bir cümle bile İbiza’yı anlatmaya yetmeyecektir. Çünkü İbiza, bünyesinde fazlaca özellik barındırır. İşte yıllar boyunca, tüm dünyaya tatil seçeneği olması da tam da bu sebeptendir. İbiza’nın sizi kendinize çok değerli hissettirecek şık, romantik ve modern otellerine rezervasyon yapmadan önce, bu harika adayı bir de bizden dinleyin.

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’nın Sıcakkanlı Güzeli: İspanya

Konuşmayı çok seven dost canlısı insanları, boğa güreşleri, muhteşem müzeleri ve 50 milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın ikinci büyük ülkesi İspanya.

Şehirlerin arasında dev tarım bölgeleri var, aralarına da küçük sevimli köyler sıkıştırılmış.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 4.Gün

Her zaman güne Pablo Picasso ile başlamak mümkün olmuyor. Ama bugün, sabah kahvesi üzeri, Madrid’in en önemli müzelerinden biri olan Reina Sofia Müzesi’ndeyiz. Picasso’nun ve 20. yüzyılın en tanınmış tablosu Guernica’yı hayranlıkla izliyoruz.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 3.Gün

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turumuzun üçüncü günündeyiz. Artık herkes birbirine, şehre, yemeklere iyiden iyiye alıştı. Bugün programımızda üç restoran var. İlk ikisi tapas. İspanya ve İspanyol kültürünün ayrılmaz bir parçası olan tapas barlar, Madrid’de de yoğun ilgi görüyor.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 2. Gün

Gün, dünyanın en önemli sanat müzelerinin başında gelen, Prado Müzesi ile başlıyor. İspanyol sanatının en iyilerinin sergilendiği Prado’da, Velazquez’den Goya’ya, El Greco’dan Ribera’ya kadar dünyaca ünlü İspanyol ressamların en önemli eserlerini görmek mümkün. Müzenin tamamını bir günde gezmek imkansız.

Devamı İçin
Seyahat

Madrid 100 Yıllık Restoranlar Turu 1. Gün

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar, Etstur buluşma noktasındayız. Sabah saat 05.00, daha havanın aydınlanmasına bir buçuk saat var. Gece üç, bilemedin dört saat uyku uyunmuş. Gelen herkesin gözleri hafif şiş ama heyecan, yüzlerdeki kocaman gülüşlerden okunuyor. İstikamet Madrid; beş günlük yeme-içme maratonumuz başlıyor!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Madrid

Bienvenida a España! Bu ülkenin özünü doya doya içinize çekmek istiyorsanız kesinlikle doğru bir tercih yaptınız. Zira Madrid ne fazla vurdumduymazdır ne de ciddiyetini uzun süre muhafaza edebilir.

Devamı İçin
Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Etstur Barselona, Madrid Turunuza Renk Katacak Ekstra Geziler

Bu yıl İspanya tatili yapmayı ve bunun için en uygun seçenek olan Etstur Barselona-Madrid Turu’na katılmayı planlıyorsanız, tatili dolu dolu geçirmek için ekstra turlara mutlaka katılmalısınız. Hepsi birbirinden farklı ve keyifli bu geziler arasından seçim yapmak oldukça zor. Hangilerine katılacağınıza karar vermenizi kolaylaştıracak birkaç ayrıntıya ne dersiniz?

Devamı İçin