İngiltere

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Sonbahar Tatilinde Gidilebilecek Alternatif Rotalar

Yaz aylarının sıcaklarında gezemeyenler ya da yaz aylarında tatile doyamayanlar burada mı? Sonbaharın gelmesi, tatilin bittiği anlamına gelmiyor. Deniz, kum ve güneş geride kalmış olabilir ama hala gezmeye doyamadıysanız ve zamanınız da varsa geriye sadece pasaport ve vizenizi alıp yola koyulmak kalıyor.

Sonbahar demek hem daha uygun hem de daha az kalabalık tatil anlamına geliyor. Ben de sizin için sonbahar tatilinde gidebileceğiniz alternatif seyahat rotalarını derledim.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyanın En Renkli Şehirleri

Her şehrin yerleşim düzeni, mimarisi, tarihi ve renkleri birbirinden farklı olduğu için uzun seneler içinde yaşam şartlarına göre oluşan şehir kültürleri, bazı bölgelerde rengarenk bir tabloya dönüşüyor.

İç bunaltıcı binaların arasında yaşamak sizi sıkıyorsa ve gri bir gökyüzüne değil, masmavi bir gökyüzüne bakmak istiyorsanız; dünyanın en renkli şehirleri, tatil rotanızda sıra dışı bir seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

Devamı İçin
Seyahat

İngiltere’de Lordların İzinde

“Sevecek olan ilk bakışta sever.’’ demiş İngiliz Edebiyatı’nın krallarından William Shakespeare. Yazdığı her satırın üzerinden yüzyıllar geçse de haklılık payı hala var ve öyle gözüküyor ki olacak da. İngiltere’ye gidip de ilk bakışta vurulmayan, her daim var olan sonbaharımsı gökyüzünün altında tarihin kokusuna sarılmak istemeyen var mı?

Devamı İçin
Seyahat

İngiltere’nin Bilmediğiniz Yüzleri

Londra Kalesi, National Gallery, Big Ben, Londra Köprüsü… İngiltere, her girdiğiniz yolda birçok mimari eserle, tarihin dokunuşuyla karşılaşacağınız mükemmel bir labirent. Çok bilinenlerin aksine kendini gizlemiş çoğu yapı da ülkede mevcut.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Müziğin Festivali Olursa

365 güne denk gelen bir yılın her günü neredeyse bir festival var bu dünyada. Kimi kültürel, kimi yerel, kimi ise şaşırtıcı. Tüm bu etkinlikler içerisinde yaz aylarıyla birlikte kanları kaynatan müzik festivalleri oldukça iştah kabartıcı. Özellikle Avrupa’da popüler olan bu festivaller zaman zaman çok masraflı olsa da gençlerin ilgisini çekiyor. Ünlü gruplar şov yapıyor, kanlar kaynıyor, geceler gündüzlere bağlanıyor ve festivaller sizi bekliyor.

Devamı İçin
Seyahat

5 Gizli Avrupa Köyü

Avrupa’nın büyük kentlerinden, ışıklı caddelerinden, lüks mağazalarından, hareketli yaşantısından biraz uzaklaşıp köylerini keşfetmeye ne dersiniz? Sizin için Eski Kıta’nın gizli kalmış beş sevimli köyünü yakından inceledik.

Devamı İçin