infografik

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’un En Güzel 8 Koşu Rotası

Koşu sadece yaz aylarında yapılır diye bir kural yok! Kimileri yazın fit olmak için koşar, kimileri sağlık için koşar, kimileri ise doğuştan sporcudur koşar. Herkesin koşmak için bir nedeni vardır elbet. Siz bu saydıklarımdan hangi gruba giriyorsunuz bilmem ama koşmak için bir bahane bulun ve İstanbul’un en güzel rotalarında koşmaya başlayın!

Devamı İçin
Seyahat

Sonbahar Tatili İçin Türkiye’nin En İyi 6 Destinasyonu

Sıcak yaz aylarının kalabalığını ve gürültüsünü sonbaharın serinliğine ve sakinliğine bıraktığı bu aylarda, siz de bu huzur ve dinginliği tercih edenlerdenseniz, size çok güzel önerilerimiz var! Kendini dinlenmeye bırakmış bir doğa, sakin ve huzur dolu bir çevre ile sonbahar aylarında gidilebilecek 6 destinasyon sizi bekliyor!

Devamı İçin
Seyahat

Kapadokya Denince Akla İlk Gelen 10 Yer

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası küçükten büyüğe herkesi etkilemeyi başarıyor. Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Devrant Vadisi, Üç Güzeller, Uçhisar, Kızılçukur Vadisi… Yani masalsı bir dünya yaratan peribacaları, gizemli yeraltı şehirleri, tablo gibi gün batımları, halılar, çömlekler, müzeler ve dahası burada sizi bekliyor.

Devamı İçin
Seyahat

Deniz Kenarında Okunacak Kitaplar

Tatile giderken çantanıza mutlaka koymanız gereken birçok şey var fakat yanınızda kitap götürmemek, tatilinizden alacağınız keyif oranını biraz düşürebilir. Neyse ki her yerden kitap bulma şansınız var. Kumsaldaki vaktinizi daha eğlenceli ve keyifli geçirmeniz için deniz kenarında okunacak en güzel kitapları bir araya getirdik.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Seyahat

Yaşanması Gereken 8 Kültürel Deneyim

Dünyanın her köşesinde birbirinden farklı insanlar, kendilerine has kültürleriyle bambaşka hayatlar yaşıyor. Sofraya konan bambaşka yemeklerle, oynanan çok farklı bir oyunla, değişik tedavi yöntemleriyle veya herhangi bir zanaatla kültür mozaikleri kendini gösteriyor.

Devamı İçin
Nereye Gitmeli?, Seyahat

2016 Yazının Avrupa Plaj Rotaları

Havalar ısınmaya başladığı andan itibaren plajlar da sizi çağırmaya başlar. Kumun üzerinde yatıp, kitabınızı okuyup, denizin tadını çıkaracağınız sahillerde geçireceğiniz zaman asla yeterli olmaz. Bu yüzden tatilinizi planlarken büyük bölümünü plajlara ayırmayı unutmayın. Biz trendi takip ederek, bu yazın Avrupa’da en çok tercih edilecek plajlarını bir araya getirdik.

Devamı İçin
Seyahat

Mimarlar ve Şehirleri

İstanbul’dan başlayıp, Avrupa’nın en sevilen ve en popüler şehirlerine doğru yola çıktık ve bu şehirlerin yapılarını inceledik. Kimi düz çizgileri, kimi farklılığı ve yenilikçi yaklaşımı seven mimarların yolculuklarına odaklandık. Bir şehri seyahat ettiğinizde, hafızalarınıza yapısıyla ve binalarıyla yerleşir. Hangi şehirde hangi mimarın imzası bulunuyor infografiğimizde bulabilirsiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’un Yedi Tepesi Nerede?

Yıllardır dilden dile gezen “Yedi Tepeli İstanbul” tanımı ne anlama geliyor? İstanbul’un yedi tepeden oluştuğunu bilmeyen yoktur. Tepeleri saymaya başladığınızda Göztepe, Çamlıca gibi en yüksek tepeler aklınıza geliyorsa bilgilerinizi bir gözden geçirmeye ne dersiniz!

Devamı İçin
Seyahat

Adım Atarak Bitirebileceğiniz Şehirler

Dünyanın bazı yerlerinde o kadar güzel yollar ve manzaralar var ki, bir aracın içindeyken asla tam olarak onların tadını çıkartamazsınız. Atmosferleriyle gezginleri büyüleyen bu kentlerde, her ayrıntının tadını çıkarabilmek için yavaş adımlarla yürüyüş yapmalısınız.

Devamı İçin