Hong Kong Rehberi

Alışveriş, Gurme, Seyahat

Hong Kong’dan Bunları Yapmadan Dönmeyin!

Hong Kong; canlı, karmaşık, kaotik ama bir o kadar da büyüleyici bir şehir. Kaldığım süre boyunca hiç durmadan ve hatta hiç uyumadan keşfetmek istediğim, merak uyandıran, dinamik bir yer oldu burası benim için. On bardak kahveyi üst üste içmişcesine, yorgunluk veren bir enerji ile, hiçbir detayı kaçırmamak için gözlerim fal taşı gibi açık, karış karış gezdim caddelerini, sokaklarını…

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Hong Kong Kuş ve Çiçek Pazarı’ndan Büyük Buda’ya Bir Akşamüzeri

One Dim Sum’daki muhteşem dim sum ziyafeti sonrası buraya çok yakın mesafede yer alan Çiçek Pazarı’na gittim. Çiçek Pazarı deyince aklınıza sokağa kurulmuş tezgahlar ve bu tezgahların üzerinde binbir çeşit çiçek gelmesin. Buraya çiçek pazarı demekten ziyade çiçekçiler sokağı demek daha uygun, zira yan yana dizilmiş çiçekçi dükkanları ile dolu bir sokak burası.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Victoria Tepesi’nden Times Meydanı’na…

Cennetten bir köşe misali, yemyeşil Hong Kong Parkı’ndan çıktıktan sonra, sıra ilk defa Hong Kong’a gelen herkesin, öncelik olarak yaptığını deneyimlemeye geldi. Artık Victoria Tepesi’ne çıkabilirdim. Victoria Tepesi ya da diğer adı ile Tepe, 522 metre yüksekliğinde olmakla birlikte, Hong Kong’daki en meşhur perspektifi sunan yer olma özelliğini taşımaktadır.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Hong Kong/Coco Espresso ve Sheung Wan Market

Kanton mutfağının en iyi örneklerinden biri olan karidesli wonton noodle’u yediğim, Tsim Chai Kee sonrası, artık her şeyden önce leziz bir kahveye ihtiyacım vardı. Hong Kong, geleneksel çay evlerinin dışında, özellikle son 10 senedir butik kahve dükkanları ile de meşhur bir şehir.

Devamı İçin
Alışveriş, Gurme, Seyahat

Hong Kong / Temple Sokağı Akşam Pazarı

Otele yerleşmemin ardından, sonunda saat 19.00 civarı kendimi karnım zil çalarak Hong Kong sokaklarına atabildim. İlk durağım kaldığım otele de çok yakın olan meşhur, Temple Sokağı Akşam Pazarı oldu. Temple Akşam Pazarı; Kowloon Bölgesi’nin ana caddelerinden biri olan Nathan Yolu ile Jordan Yolu’nun kesiştiği çok merkezi bir yerde yer alıyor.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Uzak Doğu Macerası; Hong Kong 1. Gün

Gece 01.00 uçağı, yaklaşık 10 saatlik upuzun bir yol beni bekliyor ama olsun, heyecan dorukta, zira istikamet önce Hong Kong, sonra Bangkok son olarak da Singapur. Uçak yolculuklarını da sayarsam bu 10 günlük Uzak Doğu macerası için heyecan duymamak imkansız.

Devamı İçin