Hollanda

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Amsterdam’ın En İyi Canlı Müzik Mekanları

Amsterdam, gece kulüpleri ile gönüllere taht kurmuş kıpır kıpır bir şehir. Öyle ki otel rezervasyonu yapıldıktan sonra, direkt olarak gidilecek kulüplerin araştırılması yapılır. Fakat Amsterdam gece hayatı, ziyaretçilerine sadece bangır bangır, çılgın mekânlar sunmaz. Canlı performans sevenlere özel mekanlarıyla, gece hayatına entegre bir şehir olduğunu da kanıtlar.

Devamı İçin
Seyahat

Buralarda Arabaya Binmek Yasak!

Modern şehirlerin kalabalığı, gürültüsü, egzoz dumanı, motor sesleri, kornaları derken, farkında olmadan kendimizi sürekli yoruyor, gürültü ve hava kirliliğine maruz kalıyoruz. “Tatilde biraz kafa dinleyelim, doğanın, denizin, eşsiz manzaraların tadını çıkaralım” diyorsanız;

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Seyahat

I Amsterdam City Card ile Amsterdam’da Yapabilecekleriniz

Günlerimizin sayılı olduğu, gençliğin ışık hızında gelip geçtiği şu fani dünyada Amsterdam’a gitmeden ölmek büyük kayıp olur. Gecesiyle gündüzüyle, öğleniyle akşamüstüyle her zaman renkli ve hareketli olan Amsterdam’da gezip tozmak, saatleri unutup alışveriş yapmak, yemek içmek, kısacası nefes almak bile başka bir tat, başka bir eğlence.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin
Seyahat

5 Gizli Avrupa Köyü

Avrupa’nın büyük kentlerinden, ışıklı caddelerinden, lüks mağazalarından, hareketli yaşantısından biraz uzaklaşıp köylerini keşfetmeye ne dersiniz? Sizin için Eski Kıta’nın gizli kalmış beş sevimli köyünü yakından inceledik.

Devamı İçin