Girne’de Gezilecek Yerler

Eğlence, Seyahat

Gecelerin Girne Hali

Bir şehre gidip gezmek, tarihi eserlerini görmek ya da o ülkenin bütün yemeklerini tatmak bazen yeterli olmuyor. Tatilinizde bir şeyin eksik olduğunu hemen anlıyorsunuz ve şehrin gece hayatına da akmak ve eğlenceli bir akşam yaşamak için yollara düşüyorsunuz. Eğer Girne’deyseniz biraz eğlenmek de hakkınız doğrusu!

Devamı İçin
Seyahat

5 Adımda Girne

Türkiye’nin güneyinde bir ada… Onu o kadar kardeş olarak sahiplenmiş, içten içe o kadar çok pamuklara sarıp sarmalamışız ki “yavru vatan’’ gibi tatlı mı tatlı bir sözcük kalıbıyla anıyoruz. Canımız ciğerimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öyle bir şehir var ki onu biraz daha ayrı tutsak haksızlık yapmış olmayız. Evet, Girne’den bahsediyoruz.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Kıbrıs’ta Bahar Bir Başka Güzel

Hayatın tüm koşturmacası içinde verdiğimiz ufak molalar fotoğraf çekme tutkumuz ile renkleniyor. Hiç dilimizden düşürmediğimiz “daha çok nasıl gezip görebiliriz?” sorusunun cevabını biz durmadan ararken sevgili Etstur sanki aklımızı okumuş, yüreğimizden geçeni bilmiş gibi katıldığımız Etstur’dan Tatil Yağmuru Yarışması’nda bizi birincilik ile ödüllendirdi. Bir kez daha inandım, şans şanslı olduğunuzu düşündüğünüz zaman gelip sizi buluyor.

Devamı İçin