gezi

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Tahtalı Dağı’nın Denize Bakan Eteklerinde Kurulmuş Saklı Cennet Beycik

Çocukluğumda hemen hemen her sene gittiğim Beycik’e birkaç zamandır gitme fırsatı bulamıyordum. Bu sene bir fırsatını yakaladım ve tadına doyamadığım Bodrum tatili yetmezmiş gibi bir de üstüne Beycik’in serin yaylalarına atıverdim kendimi. İlk üç günü susuz ve elektriksiz geçen, macerası bol bir köy tatili geçirdim. Güzel anılarla döndüm.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Keşfedilecek Çok Koy, Yürünecek Çok Sokak Var… Gülümseyin, Bodrum’dayız!

Yetmedi bana bu Bodrum tatili, tadı damağımda kaldı…

Nereye gideceğimiz konusunda kararsızlıklar içerisindeyken ani bir kararla rotamızı çevirdiğimiz Bodrum’dan gülümseten anılarla döndük, mutluyuz! Salaş ve kendi halinde ortamları tercih eden insanlar olarak, magazin programlarından kalma kalabalık önyargılarımız yüzünden biraz uzak mı kalmışız Bodrum’dan ne?

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Gençlik Filmi Tadında Bir Tatil

Gençlik bu, değerini bilmek lazım. Arkadaşlarla geçirilecek tatilin tadı da eğlencesi de başka olur malum. Uzun zamandır beklediğiniz tatilinizi arkadaşlarınızla beraber özel konsept otellerde, pansiyonlarda geçirdiğinizi ya da tası tarağı ve elbette çadırınızı toplayıp doğayla haşır neşir bir kampta geçirdiğinizi düşünsenize. Arkadaşlarınızla beraber gençlik filmlerine taş çıkaracak, ilerde her yeni arkadaş ortamında ballandıra ballandıra anlatacağınız, eğlence dolu bir tatil için ambiyansı ve konsepti özel 10 tatil mekanı huzurlarınızda.

Devamı İçin
Seyahat

Bu Yaylaları Yaylayabilir Misin?

Mis gibi havası, yeşilin tüm tonları ve mutluluk aşılayan titreşimleriyle harikulade manzaraya sahip Karadeniz yaylarında, oksijen ve huzur dolu bir tatil geçirmenin tam zamanı şimdi. Çünkü herkes yaylada!

Türkülere konu olmuş apayrı bir kültür olan yayla kültürü, Türkiye dahil dünyanın her yerinin modernleşme adına birbirinin aynısı olmaya yüz tuttuğu günümüzde, kelimenin her anlamıyla rahat bir nefes almak için özgürlüğe ve huzura kaçış niteliğinde.

Devamı İçin
Seyahat

Otel Rezervasyonundan Yaş Tahlili

Kendi kendinize, oturduğunuz yerde basitçe uygulayabileceğiniz bir “Acaba yaşlanıyor muyum?” testinin ardından size yurt dışı otelinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Ama önce test! Çünkü bazı maddeler bu testin sonucuna göre önem kazanacak. Şimdi hemen şu soruya içinizden cevap verin: Tatilinizi başından sonuna kadar hayalinizde canlandırdığınızda, her bir detayını ayrı ayrı kafanızda kurguladığınızda, az ve çok para harcayacağınız şeyleri sınıflandırdığınızda, kalacağınız otel, bu hayal içinde ne kadar detaylı bir yer kaplıyor?

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin
Seyahat

10 Macera Seyahati

Seyahatlerde dinlenmek ve tazelenmek kadar, yeni heyecanlar yaşamak isteyenler için de pek çok sıra dışı rota mevcut. Ücra coğrafyalarda yeni kültürlerle tanışmaktan, günlerce pedal çevirmeye kadar geniş bir yelpazeden seçtiğimiz alternatiflerden biri mutlaka size göre…

Devamı İçin