Fransa

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Görkemli 10 Şatosu

Dünyanın dört bir yanından en güzel şatolar, sadece mimari özellikleri ile değil, bulundukları yerlerle de peri masallarından fırlamış gibiler. Bu muhteşem yapılar, yalnızca sahiplerinin zenginliklerini yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda günlerce süren kuşatmalara da dayanıp, içinde yaşayanların hayatlarını da kurtarıyorlardı.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Lezzetli Çikolataları

Kakao ağacının tohumlarının işlemden geçirilmesiyle elde edilen çikolata, eskiden şifa kaynağı olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu besin, şimdilerde hemen hemen herkesin vazgeçilmez lezzet kaynakları arasında yer alıyor.

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Eze Köyü, Monako ve Monte Carlo

Nice’in renkli sokaklarından sonra şimdi sıra; Nice-Monako yolu üzerinde uğradığımız parfüm fabrikasındaki mis kokuları, Fransız Rivierası’na yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken Monako’nun Prenses Grace Kelly ile beraber üne kavuşan romantik hikayesini ve jet sosyetenin uğrak yerlerinden Monte Carlo’nun gösterişli dünyasını anlatmaya geldi.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Parfümleriyle Baş Döndüren Paris’in 10 Muhteşem Kozmetik Dükkanı

Paris’e gitmişken kokularıyla, şişeleriyle, havalarıyla baş döndüren parfümlerin satıldığı kozmetik dükkanlarını gezmeseniz olmaz. Patrick Süskind’in romanından uyarlanan, Tom Tykwer’ın yönettiği Perfume (Koku) filmine de selam gönderip, Paris’ten parfüm alışverişi yapabileceğiniz 10 kozmetik dükkanı sıralayabiliriz. Bu arada bizce kitabı daha iyiydi.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin