Etstur

Eğlence, Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Kurban Bayramı Tatilini Dolu Dolu Geçirmek İsteyenlere…

Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda resmi tatilin 10 gün olacağının açıklamasıyla tatil heyecanı her yanı sardı. Pırıl pırıl bir havanın ve tatlı meltemlerin eşlik edeceği bu bayram, şehrin keşmekeşinden uzaklaşmak için bir armağan. İster 2 gün ister 10 gün için olsun, henüz bir plan yapmadıysanız; ilham verebilecek birkaç öneriyi buraya bırakıyorum…

Devamı İçin
Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Marmaris Tatilinden Akılda Kalanlar…

Denizin ortasından gökyüzüne doğru yükselen yemyeşil adalar, pırıl pırıl ve sakin bir deniz… Huzur içinde, gürültüden uzak tatilimi yapayım ama eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız, Marmaris’e bayılacaksınız. Biz bu yaz, yıllık iznimizde deniz tatili yapmayı ve yeni bir yer görmeyi planlayarak yola çıktık. Marmaris, yurt içindeki yaz tatillerimiz arasında en memnun ayrıldığımız yerlerden biri oldu. Muhteşem doğası ve sayısız aktivite imkanıyla Marmaris, tatilden tüm beklentilerimizi karşıladı.

Devamı İçin
Seyahat

Taze Seyahat Tutkunları İçin 10 Öneri

Korku, heyecan, mutluluk… Seyahat tutkunu fark edip de içindeki gezginin yola çıkmak için büyük bir arzu duyduğunu hissettiğinde biraz karmaşık duygular içerisinde olabilirsin ama endişe etme. Sen yeter ki hayal et ve ilk adımı atmakta cesur ol.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Lokmada Zaman Yolculuğu

Etstur ile 100 yıllık lezzetlerin peşinde, 18-22 Kasım tarihleri arasında, Madrid’in 100 yıllık restoran ve tavernalarını kapsayan turumuzda, benimle birlikte Madrid’in en eski restoranlarını gezip, en eski geleneksel tariflerini tatmaya hazır mısınız?

Devamı İçin
Seyahat

Dünyadan 12 İlginç Ulaşım Aracı

Şehir içinde tercih ettiğin ulaşım aracı hangisi? Vapur mu, metro mu, bisiklet ya da dolmuş mu? Sonuç olarak ayağımızı yerden kessin yeter; biraz da hızlı olursa tadından yenmez… Tabii başka diyarlara gidiyorsak işler biraz değişebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Merhaba Demenin 26 Yolu

Gezgin ya da iyi bir turist olmak için iletişim yeteneğinizin de güçlü olması gerek ve bunu bazen sadece sıcak bir “Merhaba” ile yapmak mümkün. Yerel halkın dilinde “Merhaba” demenin getirisi sandığınızdan çok daha fazla.

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Porto’nun Küçük Butiklerini ve Pazarlarını Keşfe Çıkıyoruz!

Porto’da alışveriş yapmak başlı başına ayrı bir tecrübe. Çünkü diğer Avrupa şehirlerinin aksine, buradaki alışveriş deneyiminiz büyük ve lüks markaların değil, daha çok yerel ürünlerin arasında şekillenecek. Bir şehre gittiğinizde oradan getirebileceğiniz en anlamlı eşyaların da o yerin geleneksel ürünleri olduğu düşünülünce, Porto’nun vadettiği seçenekler oldukça değerli hale geliyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Madrid Ruhunu Yaşamak İsteyenlere Özel Bir Alışveriş Listesi

Aynı anda hem ağırbaşlı hem neşeli, hem olgun hem de çocuksu olabilen bir şehir Madrid. Yüz yıllar içerisinde birçok medeniyetle defalarca kültürel etkileşime girerek kendi tarzını oluşturmuş. İspanya’nın tam orta yerinde muhteşem zenginliklerle yaşam akıp giderken, siz de Madrid’e yapacağınız ziyarette alınacaklar listenize aşağıdakileri ekleyin ve şehrin ruhunu yanınızda taşıyın.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Yunanistan’ın Geleneksel Lezzetlerinin Tadına Atina’nın Meşhur Restoranlarında Bakın!

Doğruya doğru, Atinalılar dışarıda yemek yemeği seven bir millet. Hal böyle olunca, şehirdeki restoranların sayısı bir hayli artmış, içinde bulunduğu coğrafi konum ve kültürel zenginliğin etkileri de işin içine girince mutfak kültürü epey gelişmiş. Geleneksel Yunan kültürünü ve lezzetlerini hiç bozmadan koruyan “tavernalar”, modernizmin etkisiyle kendini evrimleştirip çağa yaklaşmış “neo-tavernalar”, Akdeniz mutfağının en şık restoranları, deniz ürünlerinin en lezzetli yemekleri, hepsi Atina’da bir arada.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Portekiz’in Gurme Merkezi Porto’da, Geleneksel Tatların Peşine Düşeceğiniz 5 Restoran

Porto, en enteresan lezzetlerin bir arada bulunduğu bir şehir. Mükemmel şarküteri menüleri, zengin et yemekleri, sebze ve meyve çeşitleriyle oldukça zengin bir mutfağa sahip. Batısında Atlantik Okyanusu, kuzeyinde nehirlerin yer aldığı düşünülürse, ne kadar engin bir balık ve deniz ürünleri yemekleriyle karşılaşacağınızı da tahmin edebilirsiniz. Hem yerel Porto lezzetleri, hem de uluslararası mutfakları başarıyla bir arada sunan restoranların sayısı da gittikçe artmakta.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Madrid’de Lezzetli Bir Akşam Yemeği Ritüeli

Akdeniz mutfağı içerisinde özel bir yere sahip olan İspanya’da bir akşam yemeği, sadece lezzetli yemekler eşliğinde karın doyurmaktan ibaret değil, tam tersine önemli bir ritüel! Saatler süren sofra muhabbetleri, geç başlayan ve geç biten akşam yemeklerinin en önemli unsurlarından biri olunca, yemeğin yendiği atmosfer de özel bir anlam ifade ediyor. Romantik, eğlenceli, şık, salaş…

Devamı İçin
Eğlence, Gurme, Seyahat

Portekiz’in Renkli Başkenti Lizbon’a Eğlence Dolu Bir Yolculuk!

Kendine has mimarisi, şirin sokakları, Fado müziği ve sıcacık insanlarıyla Lizbon keşfedilmeye değer birçok güzellik sunuyor. Portekiz’in bu güzel başkentinde ne kadar kaldığınızın önemi yok, dönüş yolunda mutlaka bir parçanızın Lizbon’da kaldığını hissedeceksiniz. İsterseniz iki günlük bir ziyaret gerçekleştirin, isterseniz bir iki haftalık tatil planlayın… Ama Lizbon’da bunları yapmadan kesinlikle dönmeyin.

Devamı İçin
Seyahat

Atina’da Mutlaka Görülmesi Gereken 6 Yer

Eğer bu antik kenti, hakkını vererek gezmek istiyorsanız yoğun bir programa hazır olun. Atina’nın gezilecek yerler listesinde o kadar fazla nokta var ki keşif hiç bitmiyor! Yedi tepe ve görkemli dağlarla sarılmış olan Atina’nın modern görüntüsünü biraz aralayıp, arkasında 3000 yıllık tarihiyle Batı Uygarlığının ilk izlerini görmek, demokrasi fikrinin tohumlarının atıldığı meydanlarda dolaşmak ve düşünsel dünyamızı yeniden şekillendiren filozofların şehrinde olmak, başlı başına bir ayrıcalık.

Devamı İçin