Budapeşte

Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Budapeşte Mutfak Efsaneleri ve Gerçekler

Budapeşte’ye gitmeden önce yaptığınız araştırmalarda ya da kulağınıza gelen söylentilerde, şehrin mutfağı hakkında bolca fiskos duyarsınız. Bu tıpkı, Fransızların İngilizce konuşmaya karşı olduklarını söylemek ya da Almanların sert olduklarını iddia etmek gibi bir yargı.

Devamı İçin
Seyahat

Adım Atarak Bitirebileceğiniz Şehirler

Dünyanın bazı yerlerinde o kadar güzel yollar ve manzaralar var ki, bir aracın içindeyken asla tam olarak onların tadını çıkartamazsınız. Atmosferleriyle gezginleri büyüleyen bu kentlerde, her ayrıntının tadını çıkarabilmek için yavaş adımlarla yürüyüş yapmalısınız.

Devamı İçin
Seyahat

Orta Avrupa Daima!

Etstur’un, Baltık Denizi ile Adriyatik Denizi arasında keşfedilmemiş birçok güzelliği bir arada sunan Orta Avrupa turu, dopdolu programıyla size harika bir tatil vadediyor. Budapeşte’den Viyana’ya ve Prag’a Orta Avrupa’nın büyüleyici kentlerinin izini sürün!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Yükselen Trend: Nehir Turları

En gözde tatil trendleri arasında dikkat çeken nehir turları; tatil denilince aklına, bütün gün plajda yatıp denize girdikten sonra akşam balkonda okey oynamak ya da hadi bir “çılgınlık” yapıp gece kulübüne gitmekten çok daha fazla şey getirenler için bambaşka bir deneyim. Nehir turları ile yaşadığınız hissin eşi benzeri yok!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Dünyanın En Romantik 7 Şehri

İlkbaharın gelmesiyle birlikte taze aşıklar da gözünü dünyanın en romantik noktalarına çevirmeye başladı. Mevsimlerin en güzelinde evlenme teklifi etmek isteyenlerden sevgilisini küçük bir sürprizle mutlu etmenin peşine düşenlere kadar tüm romantikler şu sıralar huzurlu bir tatil arayışındalar. Biz de bu kez onlara özel bir liste derledik. İşte dünya üzerindeki en romantik şehirler ve onların büyülü atmosferinde keşfetmeniz gereken en özel köşeler…

Devamı İçin
Karlovy Vary
Seyahat

Avrupa’nın Spa Kasabaları

19. yüzyılda popüler olmaya başlayan ve bedensel hastalıklardan psikolojik rahatsızlıklara kadar türlü derde derman olarak doktorlar tarafından önerilen termal sularıyla ünlü Avrupa kasabaları, günümüzde modern spa merkezlerine dönüşmüş durumda.

Devamı İçin