Brezilya

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Seyahat

Yaşanması Gereken 8 Kültürel Deneyim

Dünyanın her köşesinde birbirinden farklı insanlar, kendilerine has kültürleriyle bambaşka hayatlar yaşıyor. Sofraya konan bambaşka yemeklerle, oynanan çok farklı bir oyunla, değişik tedavi yöntemleriyle veya herhangi bir zanaatla kültür mozaikleri kendini gösteriyor.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Görkemli Şelaleleri

Su, içerisinden geçtiği her toprak parçasına renk katan, onu besleyen ve bereketli hale getiren bir mucize. Suyun en büyük mucizelerinden biri de yeryüzünde yüzlerce farklı şekliyle karşımıza çıkan şelaleler. İçlerinden geçen suyun şiddetine göre 10 farklı seviyede değerlendirilen şelaleler aynı zamanda ait oldukları ülkeler için de büyük bir turizm değeri.

Devamı İçin
Seyahat

Objektifi Vahşi Yaşama Çevirme Vakti!

Havada süzülen yırtıcı bir kuş, bulanık sulara gömülmüş sinsice avını bekleyen bir timsah ya da savanada tembellik yapan bir aslan… Her biri vahşi hayata dair en çok aklımıza kazınmış kareler… Özellikle doğa fotoğrafçılığına meraklı maceraperestlerin aklını çelen bu vahşi yaşam manzaralarını görüntülemek elbette kolay değil… Her şeyden önce bilgi, teknik donanım, cesaret ve sabırlı zamanlar gerektirse de işin benzersiz olabilmesinde tercih edilen destinasyonların da payı büyük.

Devamı İçin
Seyahat

Vahşi Doğanın Sıcak Evi

Çocukluğunuzda izlediğiniz o macera ormanlarında dolaşmak sandığınız kadar zor değil. Bir yanda 400 milyar ağacı topraklarında barındıran Amazon Ormanı, diğer yanda modern yaşamın hüküm sürdüğü metropollere 10 gece süren bir çıkartmayla çocukluk hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Devamı İçin