Berlin

Alışveriş, Eğlence, Nereye Gitmeli?, Seyahat

“Kız Kıza” Tatilin En Eğlenceli Rotaları

Stresinizi, kırılan saç uçlarınızı, aldığınız fazla kiloları, sinir kat sayınıza göz kırpan yöneticinizi arkada bırakıp, ”kız kıza” bir tatil yapmaya karar verdiniz. En yakın arkadaşlarınız ile toplanıp eğlencenin, lezzetin, alışverişin dibine vurduktan sonra unutulmayacak anılarla evinize dönmek istiyorsunuz. O zaman hala ne duruyorsunuz?

Devamı İçin
Seyahat

Adaların En Kültürlüsü: Berlin Müzeler Adası

Berlin ilginç şehir… Geçmişi hiç bırakmayarak geleceğe odaklanan, konsantrasyonu oldukça güçlü bir yer. Sanıyoruz bu yüzden Avrupa başkentleri arasında büyük öneme sahip. Berlin’in geçmişin gönlünü alırken, geleceğe kulaklarını açması, bizi gezmesi ve görmesi zevkli bir rotaya kavuşturuyor.

Devamı İçin
Seyahat

Klişelere Bulaşmadan Romantik Olabileceğiniz Şehirler

Bir şehrin romantik olması için mutlaka başkalarının oraya romantik demesine gerek yok. Sevgilinizle veya eşinizle gittiğiniz her yeri romantikleştirebilme şansınız var. Paris, Venedik gibi en meşhur romantikleri değil, dünyanın en güzel şehirlerini romantikleştirmenin yollarını anlattık. Aşk dolu bir seyahat için bu infografiğe ihtiyacınız var.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Berlin’in En “Şeker” Kafe ve Pastaneleri

Kapısından girer girmez etrafınızı saran taze ekmek kokusu, rengarenk şekerlemeleri ve yumuşacık pastalarıyla baş döndüren pastaneler… Her birinin kendine ait cezbesi, midemizi guruldatan lezzetli seçenekleri vardır. Berlin’e gittiğinizde acıkmak için beklemeyin. En şeker kafe ve pastanelerinden birine uğrayın, sizi en çok çeken kokuyu takip edin ve işte… Damağınızda unutamayacağınız bir anı bırakacak olan pasta tam karşınızda duruyor.

Devamı İçin
Seyahat

Hangi Şehir Hangi Sanatın Ana Vatanı?

Hayatı ve yaşamın ötesini anlamlandırma çabası, tarihin bütün dönemlerinde farklı sanat eserleriyle kendini ifade etme şansı bulmuştur. Bunu yaparken de dünyanın her köşesinde, içinde bulunduğu topluma, kültüre ve dönemlere göre bambaşka formlara bürünerek karşımıza çıkmış ve bizleri etkisi altına almıştır.

“Güzeli” arama ve anlamlandırma çabalarımızın bu aşkın ürünlerinin bazıları ise doğup büyüdükleri şehirler içinde ayrı bir öneme sahip.

Devamı İçin