Belgrad

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Kış Sporlarını Sevenlere Alternatif Kayak Merkezleri

Soğuk havaların etkisini tam anlamıyla gösterdiği bu günlerde, kayak tatili yapmanın vakti çoktan geldi. Bu sene kayak tatili için rotanızı yurt dışına çevirmeye ve yeni yerleri keşfe çıkmaya ne dersiniz? Muhteşem manzaraları ile beyaza bürünmüş yurt dışı kayak merkezleri hakkında sizin için ufak bir araştırma yaptım. İşte size her seviyedeki kayak ve snowboard tutkunlarına uygun, eğlenceli kayak tatili rotaları!

Devamı İçin
Seyahat

İstanbul’un En Güzel 8 Koşu Rotası

Koşu sadece yaz aylarında yapılır diye bir kural yok! Kimileri yazın fit olmak için koşar, kimileri sağlık için koşar, kimileri ise doğuştan sporcudur koşar. Herkesin koşmak için bir nedeni vardır elbet. Siz bu saydıklarımdan hangi gruba giriyorsunuz bilmem ama koşmak için bir bahane bulun ve İstanbul’un en güzel rotalarında koşmaya başlayın!

Devamı İçin
Cansu Yıldız, Seyahat, Vizesiz Ülkeler, Yazarlar

İlk Kez Gidenler İçin Belgrad

Sava ve Tuna nehirlerinin buluştuğu noktada tarihin derin izlerini taşıyan bir metropol yaşıyor. Bol yeşil alanların sağladığı tertemiz havası, uzun yürüyüş yolları, tadı damağınızda kalacak enfes yemekleri ve derin tarih izleri ile ‘Beyaz Şehir’ anlamına gelen Belgrad, uzun süre aklınızdan çıkmayacak bir şehir. Üstelik burada hayat çok ucuz!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Avrupa’yı Gezmeyen Kalmasın!

Gezmek için en keyifli zamanlardan biri de öğrencilik yıllarıdır. Arkadaşlarla sözleşip, sırt çantalarını doldurup, trene atladığınız gibi dünyayı dolaşmak istiyor ama malum öğrenci bütçesi ya da çeşitli ekonomik sıkıntılardan dolayı çok da özgür olamıyorsanız, masrafları azaltmanın en önemli yollarından birinin de vizesiz ülkelere ziyaret etmek olduğunu hatırlatmak isteriz. Dünyanın pek çok noktasına yapabileceğiniz vizesiz seyahatlere Avrupa’nın keyifli destinasyonlarından başlamak isterseniz, listemiz size ilham verebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Belgrad’da Size Özel Bir Aşk Masalı

Belgrad, yeni başlangıçların, yenilenmenin ve hayata bambaşka bir güzellikle sarılmanın şehridir. Çünkü tarih boyunca 40 farklı ordu tarafından fethedilip de, 38 kez küllerinden yeniden inşa edilen Belgrad’ın damarlarında kıpkırmızı bir aşk vardır: Dönüşüm aşkı.

Devamı İçin
Seyahat

Yanı Başımızdaki Tarihi Zenginlik: Balkanlar

Haydi, şimdi bavulunuzu hazırlayın ve bir hafta sonu tatiline çıkın. Yanınıza bir arkadaşınızı, sevgilinizi ya da eşinizi alın yeter. Yanı başımızda öyle ülkeler var ki bu yaptığınız çılgınlığa değecek, emin olabilirsiniz. Hem bu minicik tatil sizi yüzyıllar öncesine götürecek, kültürleri ve tarihi eserleri sayesinde bugününüzü geçmişle birleştirecek.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyayı Gezmeye Nereden Başlamalı?

İstanbul’da yaşayan veya ziyarete gelmiş her kişinin, en az bir kere duyduğu cümledir: “İşte şurası da Avrupa kıtası.” Sahilden bakarken gördüğünüz yer gerçekten Avrupa olabilir ama vapura atlayıp da karşıya geçtiğinizde hiç de yeni bir kıtaya gelmiş gibi hissedemezsiniz. Sokaklar, insanlar, konuşulan dil, renkler, mimari yapılar, dükkanlar… Hepsi birbirinin aynı gözükür. Ve içinizden geçirirsiniz, “Ben dünyayı gezmek istiyorum.”

Devamı İçin
Seyahat

Uzak, Yakın En Özel Sonbahar Rotaları

Tatil bu, ne kadar spontan, ne kadar kolay, ne kadar ucuz, ne kadar özgür olursa o kadar iyi. Tatil öncesi 1 yıllık bütçesinin hesabını kitabını yapmak için yuvarlak masalar etrafında toplanmak istemeyenler için yurt dışından ve yurt içinden sonbaharın tadını çıkaracağınız en güzel rotaları yazdık. Tabii yurt dışı için vizesiz ülkeleri seçtik ki sonbahar rehavetiyle gözünüzde büyümesin hazırlıklar.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Sokakların Gizlediği Lezzet Durakları

Bir şehri keşfetmenin en güzel yolu sokaklarını arşınlamaktan geçer. İnsanları, günlük alışkanlıkları, mimarisi… Her biri o şehre dair bir şeyler anlatır kaşifine. Bu gezilerin en renkli kısmı ise sokak arasına kondurulmuş kafe veya küçük restoranların sunduğu yerel lezzetlerle buluşma anıdır. Mevsimin en popüler üç destinasyonunda; Paris, Napoli ve Belgrad sokaklarında misafirlerini lezzet dolu sürprizlerle karşılayan keyifli 3 adres sizinle!

Devamı İçin