Belçika

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Sonbahar Tatilinde Gidilebilecek Alternatif Rotalar

Yaz aylarının sıcaklarında gezemeyenler ya da yaz aylarında tatile doyamayanlar burada mı? Sonbaharın gelmesi, tatilin bittiği anlamına gelmiyor. Deniz, kum ve güneş geride kalmış olabilir ama hala gezmeye doyamadıysanız ve zamanınız da varsa geriye sadece pasaport ve vizenizi alıp yola koyulmak kalıyor.

Sonbahar demek hem daha uygun hem de daha az kalabalık tatil anlamına geliyor. Ben de sizin için sonbahar tatilinde gidebileceğiniz alternatif seyahat rotalarını derledim.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Belçika Hayallerinizin Ötesinde Bir Yolculuğa Çağırıyor

Kuzey Avrupa şehirleri birbirini anımsatır insana ama her birinin tadı, dokusu başkadır ötekinden… Batı Flandre kıyıları ise bambaşkadır. Özellikle Belçika’nın Batı Flandre Kantonu’nun başkenti Brugge (Brüj) asla yaşlanmayan bir leydiye benzer. Ortaçağ’da saati durdurmuştur sanki. Evleri, kiliseleri tamamen bir Ortaçağ filminin setindeymişsiniz gibi hissettirir.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Müziğin Festivali Olursa

365 güne denk gelen bir yılın her günü neredeyse bir festival var bu dünyada. Kimi kültürel, kimi yerel, kimi ise şaşırtıcı. Tüm bu etkinlikler içerisinde yaz aylarıyla birlikte kanları kaynatan müzik festivalleri oldukça iştah kabartıcı. Özellikle Avrupa’da popüler olan bu festivaller zaman zaman çok masraflı olsa da gençlerin ilgisini çekiyor. Ünlü gruplar şov yapıyor, kanlar kaynıyor, geceler gündüzlere bağlanıyor ve festivaller sizi bekliyor.

Devamı İçin