Bangkok

Alışveriş, Seyahat

5 Adımda Bangkok

Bangkok’a vardığınızda karşınıza çok lüks gökdelenler çıkacak, her köşe başında gerçek olduğuna inanamayacağınız mimarlık harikası tapınaklara rastlayacaksınız. Turuncular içindeki Budist rahipleri keserken, gözünüze beyaz kulaklığı ve karizmatik takım elbisesiyle çok modern bir plaza erkeği takılacak. Bir şey mi yanıyor? Hayır! Burnunuza gelen koku, sokakta pişirilen lezzetler.

Devamı İçin
Seyahat

20’li Yaşlardan Önce Gezilecek 20 Seyahat Noktası

Gençlik enerjisi, keşfetme isteği ile birleşir. Bu istek elinize bir uçak bileti, harita ve bir valiz tutuşturur. En güzel yaşları dünyanın en güzel yerlerinde geçirmek varken, bu isteği neden geri çevirelim? Yıllar sonra geriye dönüp bakacağınız ilk gençlik anılarınıza ev sahipliği yapacak olan bu kentler, size çok şey katacak. Bir Cahit Sıtkı Tarancı şiirine konu olmadan, bu deneyimleri yaşamak için acele edin!

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Otantik Alışverişin En İyi Adresleri

Gittiğiniz şehirlerden minik hatıralar almak istediğinizde hemen çarşılara koşuyorsanız, üstelik o şehre ait atmosferi en iyi buralarda kokladığınızı düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınıza cevap verecek o çarşıları bulduk! Rengârenk tezgâhlar, ürün çeşitliliği, yoğunluğu ve kendilerine has tarzları ile şehirlere kurulan otantik pazarlarda alışveriş yaparken çok eğleneceksiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bir Gurme Bangkok’ta Ne Yapar?

Ufukta Uzak Doğu’nun mistik havalar esen ülkesi Tayland görünüyor. Tropik iklimi, el değmemiş doğası ve barışçıl insanlarıyla her gezginin kalbinde yatan Tayland’ın kapısını Bangkok ile aralıyoruz. Hiçbir tanıma uymayan Tayland’ın asi şehri Bangkok, gelişmiş şehir profilinin ardından esen mistik havasında, Uzak Doğu Turları’nda heyecanlı bir keşif noktası olmaya devam ediyor.

Devamı İçin
Seyahat

Bangkok’da Bohem Hayatın Merkezi; Phra Athit

Bangkok’un en sevdiğim köşesi neresi diye sorsanız, hiç düşünmeden şehrin ruhani ve tarihi merkezi olan Rattanakosin’e komşu Banglamphu Bölgesi derim. Burası Chao Phraya Nehri kıyısında, Bangkok’un bohem hayatının yaşandığı, dünya gezginlerinin buluşma yeridir.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bangkok’a Gelmek İçin En Büyük Neden: Yemek!

Beş sene evvel Bangkok’a ilk gittiğimde, hiçbir şey kaçırmamak için, uyumak dahi istememiştim. Kalabalık bir yanda, sıcak ve nem öbür yandaydı ama alt alta üst üste geçmiş caddelerde yürürken iştah açan taze kişniş, nane, biber, sarımsak, köri, Hindistan cevizi, mango ve baharat kokusundan başım ve haliyle gözüm dönmüştü!

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Bangkok’da Yemek Sokakta Yenir!

Süslü püslü tapınakları, güler yüzlü, kibar ve sakin insanları, üç tekerlekli motorsikletten bozma, renk cümbüşü tuk tuk taksileri, iç içe geçmiş evleri ve yaşamları, ekmek fırınından hallice sıcağı, nemi, Budist rahipleri, kaplanları, kobraları, masaj salonları, envai çeşit nefis meyveleri, iyi ve kötü ruhları, uzun apartmanları, tenekeden yapılma gecekonduları, kalabalığı, gürültüsü, keşmekeşi, gece hayatı, her türlü garipliği ve tüm bunların yanında tuhaf biçimde dingin enerjisi ile Bangkok, hiç şüphesiz ki Uzak Doğu’nun en ilgi çeken şehirlerinden biri…

Devamı İçin
Seyahat

Tek Başıma Gidebileceğim 5 Yer

Evliya Çelebi onca yeri gezerken bir bildiği vardı elbette. Gezdiği gördüğü yerleri kaleme aldığı Seyahatname’yi bu kadar özel ve değerli kılan da tek başına edindiği o deneyimleriydi. Siz de ona özenip tek başınıza seyahate niyetlendiyseniz 5 özel önerimize göz atabilirsiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Masajın Tarih Yolculuğu

Her şeyin başladığı, Çin’in bundan yaklaşık 3 bin yıl önce yaşadığı coğrafyaya ya da yine aynı yılların Hindistan’ına gitsek de masajın izlerine rastlamak mümkün. İnsanoğlunun kendini keşfetmesiyle başlıyor çünkü masajın yıllar süren yolculuğu… İlk olarak hangi toplumda ortaya çıktığı kesinleşmese de Çinliler de Hindistanlılar da masaj kültürünün kendilerine ait olduğu konusunda oldukça ısrarcı. Fakat iki kültürün aksine masajla ilgili ilk yazılara eski Yunan tarihinde rastlanıyor.

Devamı İçin