Ayvalık Rehberi

Gurme, Seyahat

Ayvalık’ın Enfes Havasını Doyasıya Yaşayacağınız 6 Mekan

Ayvalık’ın sıcak atmosferine kapılmamak mümkün değil. Eski bir Rum semti olması ve eskilerin gelenekleriyle yenilerin kaynaşarak mükemmel bir sentez oluşturduğu ayrıcalıklı bir yerdir Ayvalık. Henüz daracık sokaklarında, rengarenk evlerin arasında dolaşırken hissedersiniz bunu. Cunda Adası’na geçtiğinizde ise her şey biraz daha güzelleşir. Bakir plajları, lezzetleri yemekleri, sevimli kafeleri ve renkli pazarlarının yanında, Ayvalık’ın adından söz ettiren bir özelliği daha vardır, o da eğlence hayatı.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Ege Kıyılarının Harikalar Diyarı Ayvalık’ta Görülmesi Gereken 5 Yer

Her keşifte yepyeni tatlar sunan Ayvalık, renkli sokaklarını süsleyen tarihi evleri, mavinin en güzel oyunlarına ev sahipliği yapan sahilleri ve enfes doğasıyla Ege kıyılarında huzurun başkentliğini üstleniyor. Herkesin kendi hikayesini yazdığı bu düşler coğrafyasında her an, bambaşka bir güzelliğe kapı açılıyor. Bu yüzden eğer hala kendinizi Ayvalık’ın serin sularına bırakmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz diyebiliriz.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Ege’nin Mezeleri mi, Deniz Mahsulleri mi? Peki, Ayvalık’ta Ne Yemeli?

Ege’de güneşi en güzel batıran düşler ülkesi Cunda’ya ev sahipliği yapan Ayvalık, tüm güzelliğini cömertçe sunarken manzaranın yanında en çok enfes mezeleri gidiyor. O enfes mezelerin yerleştiği sofralara da en çok deniz mahsulleri yakışıyor. Siz de bizim gibi düşünüyorsanız hazır rotayı Ayvalık’a çevirmişken mutlaka denemeniz gereken lezzetlere göz atmaya ne dersiniz?

Devamı İçin