Antalya

Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Türkiye’nin En Güzel Manzaraları

Ülkemizin her şehri, kendine özgü kültürel, doğal ve tarihi güzelliklere sahip. Gezilip görülecek, değer verilecek o kadar çok yer bulunuyor ki… Yaşadığınız şehirde dahi gitmediğiniz, görmediğiniz ne kadar çok güzellik var bir düşünün! Asırlara dayanan tarihi, zengin mutfağı, doğası, denizi ve dağları… Bu kadar güzellik bir arada olunca, Türkiye’nin dünyada en çok ilgi çeken ülkeler arasında olması hiç şaşırtıcı değil.

Devamı İçin
Seyahat

Sonbahar Tatili İçin Türkiye’nin En İyi 6 Destinasyonu

Sıcak yaz aylarının kalabalığını ve gürültüsünü sonbaharın serinliğine ve sakinliğine bıraktığı bu aylarda, siz de bu huzur ve dinginliği tercih edenlerdenseniz, size çok güzel önerilerimiz var! Kendini dinlenmeye bırakmış bir doğa, sakin ve huzur dolu bir çevre ile sonbahar aylarında gidilebilecek 6 destinasyon sizi bekliyor!

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyaca Ünlü Plajlar – II

Dört bir yanı denizlerle çevrili adalar, gizli saklı kalmış adeta cennetten bir köşe olan sahiller, yumuşacık kumsallar, serin sular ve daha fazlası… Hem doğayla baş başa kalabileceğiniz hem su sporları yapabileceğiniz hem de geceleri eğlenebileceğiniz plajlar sizi çağırıyor!

Şehrin karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak, masmavi denizde serinlemek ve tertemiz bir kumsalda güneşlenmek isteyenlerdenseniz, işte size dünyaca ünlü plajlar!

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Dünyaca Ünlü Plajlar

Turkuaz renkli sularla çevrelenen, kalabalıktan uzak, bembeyaz yumuşak kumlar, kayalıklara çarpan dalga seslerinin duyulduğu sahiller… Havlular ve deniz gözlükleri hazırsa, dünyaca ünlü plajları keşfe çıkıyoruz! Dünyada birbirinden güzel plaj var ve siz hangisine gideceğinize karar veremiyorsanız benim size birkaç önerim olacak. Görenleri büyüleyen berrak, temiz, mavi ve yeşil tonlarda yüzlerce gölgenin oynaştığı sularıyla dünyanın en ünlü plajları…

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Eğlence, Seyahat, Yazarlar

Rixos World’ün “Efsaneler Diyarı”, Belek’te Kapılarını Açıyor!

Öyle bir yer düşünün ki ilhamını çocuklardan ve masallardan alıyor; her rengi, her detayı ve her tasarımı ile hayal dünyanızda yepyeni zenginliklere yol açıyor… İşte tam olarak böyle bir yer Rixos World, The Land of Legends! Burada gerçek dünya, çocuklar ve ruhu her daim çocuk kalanlar için eğlenceli bir peri masalına dönüşüyor.

Devamı İçin
Seyahat

Yüzde Yüz Yerli Bir Yaz Tecrübesi; Olimpos!

Bu yaz tatil planı yaparken içten içe en sık tekrarladığınız şey huzur ise fazla uzaklara gitmeden size önereceğimiz en iyi yer, Olimpos! Akdeniz kıyılarında yeşil ile mavinin kaynaşmasıyla bütünleşen Olimpos; doğanın hep yanı başında kalmasını dileyen, gürültüden uzak, sakin bir tatil isteyenlerin en iyi alternatifi.

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Aktiviteye Doyun: Arkadaşlarla Antalya Gezisi

Bütün yıl boyunca ufak bir kaçamak için gün saydınız. Zaman yaklaşıyor ama siz hala nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? Hemen elinize telefonu alın, arkadaşlarınızı ayarlayın ve Antalya için hazırlıklara başlayın. Antalya her şekilde güzel ama kabul edelim ki arkadaşlarla gidildiğinde hele bir de sonbaharda tadı ayrı.

Devamı İçin
Seyahat

Antalya’da Hangi Sporu Nerede Yapmalı?

O ki Akdeniz’in gözdesi, o ki doğanın muhteşemliğinin bir kanıtı… Evet, Antalya’dan bahsediyoruz. Kolay gidip zor döndüğümüz, ayrılırken hep bir parçamızın geride kaldığı Antalya tatilini daha eğlenceli geçirmek için aktivitelere boğulmak şart. Peki, Antalya’da hangi doğa sporu nerede yapılır?

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Chef’s Restaurant

Rixos Premium Belek içinde bulunan en özel a la carte restoranlarından biri hiç kuşkusuz Le Chef’s. Le Chef’s Restaurant’ın başında gencecik bir şef çalışıyor, ismi Onur Yıldırım. Buraya geldiğinizde menüden bakıp sipariş vermiyorsunuz, mevsime göre değişen 7 yemeklik bir tadım menüsü deneyimliyorsunuz.

Devamı İçin
Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Gerçeğin Bitip Rüyanın Başladığı Yer: Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Bu yaz kendinizi bulutların üstünde hissedeceğiniz bir tatile çıkmak ister misiniz? O zaman Cornelia Diamond Golf Resort & Spa’nın ayaklarınızı yerden kesecek eşsiz atmosferi ile mutlaka tanışın!

Antalya’nın gözde kıyısı Belek’te, yüzünü Akdeniz’in pırıl pırıl sularına çevirmiş, sırtını fıstık çamlarının eşsiz güzelliğini sergilediği yemyeşil fona yaslamış koca bir dünya…

Devamı İçin
Çağla Açıkgöz, Seyahat, Yazarlar

Tahtalı Dağı’nın Denize Bakan Eteklerinde Kurulmuş Saklı Cennet Beycik

Çocukluğumda hemen hemen her sene gittiğim Beycik’e birkaç zamandır gitme fırsatı bulamıyordum. Bu sene bir fırsatını yakaladım ve tadına doyamadığım Bodrum tatili yetmezmiş gibi bir de üstüne Beycik’in serin yaylalarına atıverdim kendimi. İlk üç günü susuz ve elektriksiz geçen, macerası bol bir köy tatili geçirdim. Güzel anılarla döndüm.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Maxx Royal Kemer’de Sizi Neler Bekliyor?

Bu yıl yaz, buralara çok geç uğradı. Mayısın bitmek bilmez yağmurları, haziran ortasında ancak dindi. Bu durumu enteresan kılansa sadece İstanbul’a özgü olmamasıydı. Yaz tatili sezonu, tüm yurtta biraz rötarlı başladı. Yazın en canlı geçtiği güney sahillerinde ve bizim cephede yaşanan heyecanı ikiye katlayan bir başka neden daha vardı. Maxx Royal Kemer Resort & Spa

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Ailece Tatile Gidebilecek Yerler

Önce tatil planı yapılıyor, biletler alınıyor, otel rezervasyonları tamamlanıyor ve tıpkı düşlerinizdeki gibi bir tatil başlıyor. Aslında her şey tamam gibi ama bir şeyi unuttunuz! Gideceğiniz tatil yeri ailenizle beraber kusursuz bir tatil geçirmek için uygun mu?

Ailenizle tatil yapmak sandığınız kadar kolay değil! Çocuklarınızın hayalindeki tatille sizin beklentilerinize uygun bir seyahat arasında büyük farklılıklar var.

Devamı İçin