Antalya Rehberi

Eğlence, Seyahat

Aktiviteye Doyun: Arkadaşlarla Antalya Gezisi

Bütün yıl boyunca ufak bir kaçamak için gün saydınız. Zaman yaklaşıyor ama siz hala nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? Hemen elinize telefonu alın, arkadaşlarınızı ayarlayın ve Antalya için hazırlıklara başlayın. Antalya her şekilde güzel ama kabul edelim ki arkadaşlarla gidildiğinde hele bir de sonbaharda tadı ayrı.

Devamı İçin
Seyahat

Antalya’da Hangi Sporu Nerede Yapmalı?

O ki Akdeniz’in gözdesi, o ki doğanın muhteşemliğinin bir kanıtı… Evet, Antalya’dan bahsediyoruz. Kolay gidip zor döndüğümüz, ayrılırken hep bir parçamızın geride kaldığı Antalya tatilini daha eğlenceli geçirmek için aktivitelere boğulmak şart. Peki, Antalya’da hangi doğa sporu nerede yapılır?

Devamı İçin
Konuk Yazarlar, Seyahat, Yazarlar

Bizim Tatlı Tatilimiz!

Bizler Etstur’un Tatil Yağmuru Yarışması’nın ocak ayı talihlileri Öztürk ailesiyiz. Bize hediye edilen cömert tatillerden ikincisini yine rüya gibi yaşadık ve bu muhteşem deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Beklentilerimizin çok üzerinde bir tesis ve hizmet anlayışıyla kendimizi çok özel hissettiren Maxx Royal Kemer Resort’ta lezzet, eğlence ve keyif dolu bir hafta geçirdik.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Chef’s Restaurant

Rixos Premium Belek içinde bulunan en özel a la carte restoranlarından biri hiç kuşkusuz Le Chef’s. Le Chef’s Restaurant’ın başında gencecik bir şef çalışıyor, ismi Onur Yıldırım. Buraya geldiğinizde menüden bakıp sipariş vermiyorsunuz, mevsime göre değişen 7 yemeklik bir tadım menüsü deneyimliyorsunuz.

Devamı İçin
Seyahat

Tatile Açılan Yolların Kapısı: Dalaman

Ege ve Akdeniz kıyılarında tatil yapıp da yolu Dalaman’a düşmeyen azdır. Öyle bir yerdir ki Dalaman, bu bölgedeki her yere eşit mesafede, Muğla ve Antalya’nın her bölgesine ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. Kendi muhteşem doğası ve tertemiz denizinin yanında, aynı zamanda da diğer tatil beldelerine bir geçiş noktasıdır. Peki, Dalaman’a nasıl gidilir? İşte bu sorunun cevabı yazımızda gizli.

Devamı İçin
Sevinç Arslan, Seyahat, Yazarlar

Gerçeğin Bitip Rüyanın Başladığı Yer: Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

Bu yaz kendinizi bulutların üstünde hissedeceğiniz bir tatile çıkmak ister misiniz? O zaman Cornelia Diamond Golf Resort & Spa’nın ayaklarınızı yerden kesecek eşsiz atmosferi ile mutlaka tanışın!

Antalya’nın gözde kıyısı Belek’te, yüzünü Akdeniz’in pırıl pırıl sularına çevirmiş, sırtını fıstık çamlarının eşsiz güzelliğini sergilediği yemyeşil fona yaslamış koca bir dünya…

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Her Balık Severin Hayali, Cornelia Diamond Golf Resort&Spa’da Gerçeğe Dönüşüyor

Memleketin cennet kıyısı Antalya’da, krallara layık bir konaklama ve yemek ziyafeti için tercih edilecek otellerin başında Cornelia Hotels zincirinin baş halkası olan, Cornelia Diamond Resort & Spa geliyor. Çam ve okaliptüs ağaçları ile masmavi, billur Akdeniz’in ortasında yer alan tesisten içeri adımınızı attığınız andan itibaren şımartılmaya hazır olun. Lokum ve ev yapımı çikolatalar ile karşılandığınız Cornelia Diamond Golf Resort&Spa’da kalınan süre boyunca rejime, diyete ara vermemek elde değil.

Devamı İçin
Seyahat

Antalya’nın Su Perisi Lara’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Altınkum plajı, Düden Şelalesi ve ortasından su kanalı geçen Perge Antik Kenti… Bu üç yer arasındaki ortak noktayı görebildiniz mi? Su. Evet, bu bölgedeki yaşamda su o kadar önemli bir rol oynar ki, mitolojide “su perisi” anlamına gelen Lara ismini almış olması boşuna değildir.

Antalya’nın doğusunda yer alan ve en gözde tatil beldelerinden biri olan Lara’ya giderseniz, engin kumsalının yanında gezip görebileceğiniz birçok yer olduğunu fark edeceksiniz.

Devamı İçin
Seyahat

Antalya Kıyılarında Tarihin İzlerini Sürmeye Hazır mısınız?

Günlerden bir gün, bir kral kendisine yeryüzünde cennet gibi bir yer bulunmasını emreder. Ve bulurlar da… İşte o kral Bergama Kralı Attalos, yerleşilen yer ise Antalya’dır. Bin yılların farklı medeniyetlerini topraklarında barındırmış, dağlarında saklamış, onlara yaşam ve gelişme olanağı tanımış Antalya’nın bu kadar fazla tarihi yapıya sahip olması hiç de şaşırtıcı değil.

Devamı İçin
Seyahat

Antalya’nın Doğal Cenneti Belek’i Keşfe Çıkıyoruz!

Belek’i Akdeniz Bölgesi’nin diğer yerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği vardır ki, o da bu bölgenin doğal yaşam dengesine en az müdahalede bulunmaya çalışarak düzenlenmesidir. Bu yüzden diğer yerlere göre çok daha temiz ve el değmemiş gözükür Belek. Gerçekten de öyledir ve bu durum ona ayrı bir güzellik katar. Serik ilçesine bağlı küçük bir kasaba olmasına rağmen, özellikle yaz aylarında gördüğü yoğun ilgi sebebiyle nüfusu bir anda artar.

Devamı İçin