Amsterdam

Cansu Yıldız, Seyahat, Yazarlar

2017’nin Resmi Tatillerinde Neler Yapılabilir?

1 seneyi daha geride bıraktık ve yeni yılın her anlamda daha mutlu, umutlu, şanslı geçmesini temenni ediyoruz. 2016 yılında bol bol seyahat edip yeni yılda da bu rutini devam ettirmek isteyenler ya da tam aksine umduğu kadar dolaşma fırsatı bulamayıp acısını önümüzdeki yıl çıkarmak isteyenler için 2017’nin resmi tatillerini ve bu tatilleri nasıl değerlendirebileceklerini sıraladım.

Devamı İçin
Seyahat, Tuğçe Sızan, Yazarlar

Avrupa Tatilini Kışın Yapmanız İçin 5 Neden

Yağmur, çamur, soğuk, kar… Böyle sıralayınca insanın evden çıkası gelmiyor değil mi? Ama sizi oturduğunuz yerden kaldırıp, kışın Avrupa’yı gezmeye ikna edecek birçok sebep var. Tabii ki ocak ayında -10 derece sıcaklıkta Moskova’yı ya da Oslo’yu gezmek kulağa çok cazip gelmeyebilir ama Roma, Paris, Amsterdam, Berlin ya da Antalya’nın Katalan ikizi Barselona’yı kışın ziyaret etmek için size mantıklı 5 neden sunuyorum.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Amsterdam’ın En İyi Canlı Müzik Mekanları

Amsterdam, gece kulüpleri ile gönüllere taht kurmuş kıpır kıpır bir şehir. Öyle ki otel rezervasyonu yapıldıktan sonra, direkt olarak gidilecek kulüplerin araştırılması yapılır. Fakat Amsterdam gece hayatı, ziyaretçilerine sadece bangır bangır, çılgın mekânlar sunmaz. Canlı performans sevenlere özel mekanlarıyla, gece hayatına entegre bir şehir olduğunu da kanıtlar.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Nereye Gitmeli?, Seyahat

“Kız Kıza” Tatilin En Eğlenceli Rotaları

Stresinizi, kırılan saç uçlarınızı, aldığınız fazla kiloları, sinir kat sayınıza göz kırpan yöneticinizi arkada bırakıp, ”kız kıza” bir tatil yapmaya karar verdiniz. En yakın arkadaşlarınız ile toplanıp eğlencenin, lezzetin, alışverişin dibine vurduktan sonra unutulmayacak anılarla evinize dönmek istiyorsunuz. O zaman hala ne duruyorsunuz?

Devamı İçin
Seyahat

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Şehir

Avrupa’yı gezmek birçoğumuzun hayali… Rönesans’ın merkezi Floransa, Gaudi’nin mimari dehasıyla renklenen Barselona, Birleşik Krallık’ın gösterişli başkenti Londra, bugün hala Orta Çağ tarzını yansıtan Prag, yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, ölümsüz şehir Roma, Macaristan’ın başkenti Budapeşte, eşsiz doğası ve tarihiyle Saraybosna, aşıklar şehri Paris, Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi St. Petersburg…

Devamı İçin
Seyahat

Ucuzabilet ile Uçabileceğiniz En Güzel Şehirler

Çoğumuz gezi bloglarını veya cesaret edip dünyayı keşfetmek üzere yollara düşmüş kişilerin haberlerini takip etmekten büyük zevk alırız. Belki biraz da kıskanırız. Çünkü genelde gezmek, bol bol seyahat etmek için yeteri kadar zamana ve paraya sahip olmadığımızı düşünerek bu konuda çeşitli bahaneler üretiriz.

Devamı İçin
Seyahat

Adım Atarak Bitirebileceğiniz Şehirler

Dünyanın bazı yerlerinde o kadar güzel yollar ve manzaralar var ki, bir aracın içindeyken asla tam olarak onların tadını çıkartamazsınız. Atmosferleriyle gezginleri büyüleyen bu kentlerde, her ayrıntının tadını çıkarabilmek için yavaş adımlarla yürüyüş yapmalısınız.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Arkadaşlarla Amsterdam’ın Tadını Çıkarmanın 7 Yolu

Amsterdam diyor ki: “Sevgili gençler ve hep genç kalacak olanlar. Siz ne isterseniz onu yerine getireceğime dair söz veriyorum. Müzelerim, müziklerim, kanallarım ve kulüplerimle asla hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Gelin ve yaşam standartlarının ne kadar üste çıkabildiğini görün. Yalnız gelmeyin, arkadaşlarınızı da getirin ki unutulmaz anılarınıza onlar da şahit olsun. Arkadaşları severiz. Hepimiz burada dostça yaşarız ve “kahkaha” bizim mottomuzdur. Uçak biletlerinizi ayarlayın. Sizin için harika planlarım var…”

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Avrupa’yı Gezmeyen Kalmasın!

Gezmek için en keyifli zamanlardan biri de öğrencilik yıllarıdır. Arkadaşlarla sözleşip, sırt çantalarını doldurup, trene atladığınız gibi dünyayı dolaşmak istiyor ama malum öğrenci bütçesi ya da çeşitli ekonomik sıkıntılardan dolayı çok da özgür olamıyorsanız, masrafları azaltmanın en önemli yollarından birinin de vizesiz ülkelere ziyaret etmek olduğunu hatırlatmak isteriz. Dünyanın pek çok noktasına yapabileceğiniz vizesiz seyahatlere Avrupa’nın keyifli destinasyonlarından başlamak isterseniz, listemiz size ilham verebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Benelüks Neresidir, Nasıl Gezilir?

Belçika’nın Be’si, Netherland-Hollanda’nın Ne’si ve Lüksemburg’un Lüks’ü: İşte karşınızda Benelüks. Avrupa’nın en zengin üç ülkesinin yaptığı bu ekonomik birlik, Avrupa Birliği’nin küçük bir modelini sunacak size. Bu üç ülkeye yapacağınız gezi ise Avrupa’nın zengin kültür mirasının toplandığı bir hap şeklidir.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

“Bu Kadar da Olmaz!” Demeyin, Burası Amsterdam!

Diyelim ki kültür ve sanata meraklı bir gezginsiniz ve daha Amsterdam’ı ziyaret etmediniz. O halde henüz bir şey görmüş sayılmazsınız. Ancak hatırlatalım. Her yerde olduğu gibi burada da müzeler, sanat galerileri, meydanlar ve tüm turist rehberlerinde bulunan Amsterdam’da görmeniz gereken yerler” listesi milyonlarca ziyaretçi çekse de, aslında bu şehirde yapılacak daha pek çok ilginç şey gizli.

Devamı İçin