Amerika

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Seyahat

Kahve Tiryakilerine 9 Kahve Başkenti

Kahvesiz bir gün bile hayal edemeyenler… Sizin için gün kahveden sonra mı başlıyor? Bir yudum kahvenin yerini başka bir içeceğin tutmadığını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, kahveleriyle ünlü olan şehirler size çok iyi gelecek.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Amerika’nın En Çılgın Outdoor Destinasyonları

Amerika’nın çılgın bir ülke olduğunu biliyoruz. Ülkede ekstrem sporlara müsait bölgeler de bunu kanıtlıyor. Doğa sporlarının rahatlıkla yapılabildiği bu alanlara hayran kalmak için sporcu olmanıza da gerek yok. Bir doğa sevdalısı da bu rotalara bayılacaktır. Hem bir sporcu hem de doğa aşığı mısınız? O zaman ömrünüz boyunca buralarda yaşamak isteyeceğinizden eminiz. Siz de bu eşsiz deneyimleri yaşamak isterseniz, yola çıkmak için geç kalmayın!

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Lezzetli Çikolataları

Kakao ağacının tohumlarının işlemden geçirilmesiyle elde edilen çikolata, eskiden şifa kaynağı olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bu besin, şimdilerde hemen hemen herkesin vazgeçilmez lezzet kaynakları arasında yer alıyor.

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

Süper Üçlü: Doğu Amerika, Arkadaşlar & Eğlence

Miami’nin sahilleri, New York’un efsanevi müzikalleri, Orlando’nun birbirinden eğlenceli harikalar diyarını bir tatile sığdırmak demek, eğlenceyi doruklarda yaşamak demektir. Doğu Amerika’nın bu eğlenceli üçgeninde, unutulmaz bir tatil organize etmek için tek ihtiyacınız olan şey ise en kafadar arkadaşlarınızı seçmek ve kendinizi Amerika’nın büyülü kollarına bırakmak.

Devamı İçin
Seyahat

Otel Rezervasyonundan Yaş Tahlili

Kendi kendinize, oturduğunuz yerde basitçe uygulayabileceğiniz bir “Acaba yaşlanıyor muyum?” testinin ardından size yurt dışı otelinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Ama önce test! Çünkü bazı maddeler bu testin sonucuna göre önem kazanacak. Şimdi hemen şu soruya içinizden cevap verin: Tatilinizi başından sonuna kadar hayalinizde canlandırdığınızda, her bir detayını ayrı ayrı kafanızda kurguladığınızda, az ve çok para harcayacağınız şeyleri sınıflandırdığınızda, kalacağınız otel, bu hayal içinde ne kadar detaylı bir yer kaplıyor?

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Black Friday Nedir?

Şükran Günü’nün ertesi sabahı, Amerika’da gökyüzü ışıklarını henüz sunmamışken, sabahın ilk saatleri ve mağazalar önünde uzayıp giden çılgın kuyruklar… Neden mi bahsediyoruz? Tabii ki Black Friday’den! Hem alışveriş hem de seyahat tutkunlarının büyük bir merakla beklediği çılgın alışveriş gününden… Her yıl büyük bir merakla beklenen o muhteşem alışveriş gününe epey vakit olduğu doğru!

Devamı İçin
Eğlence, Seyahat

New York, Orlando, Miami Üçlüsü

Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel kentlerinden üçünü bir arada sunan bu tur, keşfetmeye meraklı gezginleri bekliyor.

Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı ve Battery Park ile New York, turun ilk durağı. Kentin diğer ilgi noktaları ise Özgürlük Anıtı ve Empire State Building. Empire State Building’in tepesinden kenti hem gece hem de gündüz vakti izlemenizi öneririz.

Devamı İçin
Seyahat

Dünyanın En Görkemli Şelaleleri

Su, içerisinden geçtiği her toprak parçasına renk katan, onu besleyen ve bereketli hale getiren bir mucize. Suyun en büyük mucizelerinden biri de yeryüzünde yüzlerce farklı şekliyle karşımıza çıkan şelaleler. İçlerinden geçen suyun şiddetine göre 10 farklı seviyede değerlendirilen şelaleler aynı zamanda ait oldukları ülkeler için de büyük bir turizm değeri.

Devamı İçin