Alışveriş

Alışveriş, Seyahat

Porto’nun Küçük Butiklerini ve Pazarlarını Keşfe Çıkıyoruz!

Porto’da alışveriş yapmak başlı başına ayrı bir tecrübe. Çünkü diğer Avrupa şehirlerinin aksine, buradaki alışveriş deneyiminiz büyük ve lüks markaların değil, daha çok yerel ürünlerin arasında şekillenecek. Bir şehre gittiğinizde oradan getirebileceğiniz en anlamlı eşyaların da o yerin geleneksel ürünleri olduğu düşünülünce, Porto’nun vadettiği seçenekler oldukça değerli hale geliyor.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Pinokyo’nun Şehri Floransa’nın Sokak Pazarları

Bir şehrin hayatını yansıtan yerlerden biri sokak pazarlarıysa, bunu deneyimlemek için Floransa’dan güzel bir yer bulamazsınız. Haftanın ve ayın belli günlerinde Floransa sokaklarında kurulan pazarlarda, hediyelik eşyalardan organik yiyeceklere, kıyafetlerden envai çeşit eşyaya kadar birçok şey bulabilirsiniz. Hadi alışveriş poşetinizi alın ve yerel halkın arasına karışın.

Devamı İçin
Gurme, Seyahat

Baharatlar, Soslar, Otlar… Yolculuk Damağınızda Devam Ediyor!

Baharatlar hayatımızı renklendirir, aroma katar ve bütün bunları yaparken de şifa dağıtırlar. Bitkilerin köklerinden, yapraklarından ve tohumlarından elde edilen baharatlar, kurutulmuş halde oldukları için kolay muhafaza edilirler ve kullanımları da bu sayede pratik hale gelir.

Her ülkenin ayrı bir rengi, kokusu, tadı vardır. İsmi anıldığında burnumuza o koku, ağzımıza o tat gelir.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

5 Adımda Seyahatten Dönerken Hediye Getirme Sorununa Çözüm

Seyahatimiz bitmeye yaklaştığında hepimizin aklına aynı soru gelir: “Ne alacağım?” Tek tek yakınlarımızı gözden geçiririz, ne severler, ne sevmezler kafamızda bir liste oluşturmaya çalışır, etrafa bakınmaya başlarız. Eğer seyahat süresince “Bu tam onun seveceği şey!” dedirten bir seçenek çıkmadıysa karşımıza, hediye telaşı genelde son günlere kalmaya mahkumdur ve bu da ister istemez bir sıkıntı yaratır.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Seyahat

5 Adımda Bir Şehre Gidilecek En Doğru Zamanı Belirleme

Hayaliniz belli: O şehre gitmek istiyorsunuz! Her yolculuk yeni bir heyecandır, hemen plan yapmak isteriz. Ancak ziyaret edeceğimiz şehri yakından tanımak, rahatça dolaşmak, beklentilerimizi karşılamak ve maksimum keyif alabilmek için nereye ne zaman gideceğimizi bilmemiz önemli.

Bavulunuza mayolarınızı atmışken yağmura yakalanmak veya uzun süredir görmek istediğiniz müzenin kapısına kadar gelip de kapalı olduğunu görmek istemezsiniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Her Kitap-Kırtasiye Aşığının Mutlaka Uğraması Gereken Dükkanlar

Renk renk kalemlerin arasında dakikalarca vakit geçirenleri, bir kitabı orta yerinden açıp içine burnunu sokarak koklayanları, defter almadan önce sayfalarına dokunan, kalemin üzerinde nasıl kayacağını düşünen, çizgili mi çizgisiz mi diye bir türlü karar veremeyen, not defterlerinin boyutlarına takan insanları görmüşsünüzdür. İşte onlar aslında birer kitap-kırtasiye aşığı.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Kalbi Modayla Atanların Kalbini Fethedecek Öneriler

Kimileri için seyahat demek, alışveriş demek. Siz de bu kişilerdenseniz, seyahat edilen yerden alışveriş yapmadan, oradan bir parçayı getirip gardırobunuza koymadan kendinizi oraları gidip görmüş hissetmezsiniz. Tıpkı eski zamanlarda fethedilen yerlerden oraları anımsatan bir parçanın getirilmesi gibi. Çıktıkları fetihlerden ganimetlerle dönen atalarımızın bu duruma etkisi ne olmuştur bilinmez ancak seyahatte alışveriş yapmanın pek çok insan tarafından paylaşılan bir tutku olduğu da bir gerçek.

Devamı İçin
Alışveriş, Eğlence, Gurme, Seyahat

5 Adımda Roma Mı, Milano Mu?

Roma ya tek başına ya da “Roma, Floransa, Venedik” şeklinde üçlü paket olarak ziyaret edilir genelde. Milano’nun bu ekibe nadiren katıldığını görürüz. Bunun birden çok sebebi var tabii. Bizi güldürürken düşündüren sebepler de işte tam olarak bunlar. Çok görkemliler, çok albenililer, çok cezbediciler ama bambaşka yönleriyle…

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Madrid’in Sokak Pazarları

Burada olsanız “Amaan kalabalıktır şimdi” deyip pazara gitmezsiniz belki ama Madrid’e gitmişken her yer gezilesi, görülesi gelir insana. İspanya’nın başkenti, tarihi, kültürü ve ağır başlılığıyla insanda saygı uyandıran, ne kadar çok şey görseniz, ne kadar farklı yer gezseniz o kadar mutlu olacağınız Madrid’in bilinen gezi ve alışveriş duraklarına alternatif sokak pazarlarını dolaşırken kendinizden geçeceksiniz.

Devamı İçin
Alışveriş, Seyahat

Bilmediğiniz Şehirlerin Bildiğiniz Pazar Alışverişleri

Dünyanın en afili, en çok methedilen, en iyi ürün ve en iyi fiyat skalasına sahip mağazasına da gitsek, yine de bir “pazar gezesimiz” vardır bizim. Pazar cazibesi diye bir şey var çünkü. Orada çok ucuz fiyata çok iyi ürün bulma, ömrünün sonuna kadar saklayacağın çok enteresan bir obje satın alma umudu var. O yüzden nereye gidersek gidelim pazar varsa hiç kaçırmaz dalarız bir ucundan. İşim sürprizlere kalmasın, planlı programlı gideyim diyorsanız işte size ünlü Avrupa şehirlerinin o meşhur pazarları…

Devamı İçin