ABD

Gurme, Seyahat

Yemek İçin Gezenlere Dünyaca Ünlü Yemek Müzeleri

Çoğu insan için yeni yerler görmek, yeni tatlar keşfetmek anlamına gelir. Bir ülkenin kültürünü tanımak ve tarihi hakkında bilgi edinmek için gezilen müzeler, aynı zamanda bölgelerin özel lezzetlerine de ev sahipliği yapabiliyor.

Yaşamımız boyunca çeşitli yemekler yaptık ve sevdiklerimizle bu tatları paylaştık ya da sadece kendimize sakladık. Sebzelerin, meyvelerin ve içeceklerin zaman içerisinde gelişimine şahitlik ettik.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Bulundukları Güzergahta Dikkat Çeken En Ünlü Yollar

Dünyada etrafını çevreleyen büyüleyici doğa harikalarının yanı sıra tarihi değerleri ve ilginç tasarımlarıyla bulundukları bölgelerin simgeleri durumuna gelmiş yollar yer alıyor. Çoğu insan tarafından bilinen ve bulundukları güzergahlarda dikkat çeken bu yolların hangileri olduğunu öğrenmek ister misiniz? Eğer uzun yol aşığıysanız ve güzel bir güzergah belirleyip, özgürlüğe doğru yol almak istiyorsanız bu yollar size eşlik edebilir.

Devamı İçin
Begüm Akkaya, Seyahat, Yazarlar

Gitmek İçin Cesaret Gerektiren Yerler

İnsan yeni bir yerlere gitmeyi neden ister? Eğlenmek, dinlenmek, değişiklik arayışı, keşif duygusu… Hepsi için önerebileceğim ideal bir adres mutlaka var; ama bu yazıda size biraz adrenalin vadediyorum. Dünya üzerinde heyecan duygusunu zirvede hissedeceğiniz, gitmek için cesaret gerektiren yerler de var…

Devamı İçin
Seyahat

Tek Başıma Gidebileceğim 5 Yer

Evliya Çelebi onca yeri gezerken bir bildiği vardı elbette. Gezdiği gördüğü yerleri kaleme aldığı Seyahatname’yi bu kadar özel ve değerli kılan da tek başına edindiği o deneyimleriydi. Siz de ona özenip tek başınıza seyahate niyetlendiyseniz 5 özel önerimize göz atabilirsiniz.

Devamı İçin