FOTOĞRAF & VİDEO
Disneyland Park® Park Açılış/Kapanış Saatleri
Disneyland Park® Heyecan, eğlence, adrenalin... Gözleriniz açıkken rüya görmeye hazır olun!


Fantasyland®

Masalların ve hikayelerin hayat bulduğu yer, burası. Prensleri ve prensesleri ziyaret etmek isterseniz, bu evin kapıları size sonuna kadar açık.
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Ayna ayna söyle bana! Ormanda yaşayan 7 Cüceler’in, Pamuk Prenses’e Kötü Kalpli Kraliçe’yi yenmesi için nasıl yardım ettiğini göreceksiniz. Unutmayın, bu masal mutlu sonla bitiyor.
Casey Jr., Sirkin Küçük Treni
Dumbo’nun öyküsünden hatırlayacağınız neşeli buharlı tren Casey Jr. ile Storybook Land etrafında yavaş ama çok keyifli bir gezinti sizi bekliyor.
Uyuyan Güzel’in Resim Galerisi
Uyuyan Güzel’in hikayesinin tablolar, duvar halıları ve cam pencerelere işlenen vitraylarla sergilendiği bu galeride kendinizi hikayenin içinde bulacaksınız.
Ejderhanın Gizli Sığınağı
Kale içerisinde, ejderhanın gizli sığınağını keşfedin. Nefesinizi tutarak girceğiniz sığınakta, ejderhaya yaklaşmak cesaret istiyor.
Lancelot’un Atlıkarıncası
Atlıkarıncada kendinizi Lancelot’un şövalyesi gibi hissedeceksiniz.
Peri Masalları Ülkesi
Disney’in klasik eserlerinden esinlenerek yapılan Peri Masalları Ülkesi’nin büyülü dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Masal tadında, unutulmayacak bir gezinti, sizi bekliyor.
Pinokyo’nun Seyahatleri
Gerçek bir çocuk olmak isteyen Pinokyo’nun, arkadaşı cırcır böceği ile başlarından geçen maceralara ortak oluyoruz.luyoruz.

Uyuyan Güzel’in Kalesi
Muhteşem görüntüsüyle sizi çocukluğunuzun derinliklerine götürecek olan Uyuyan Güzel’in Şatosu, Disneyland® Park’ın kalbinde bulunuyor.
Peter Pan’ın Uçuşu
Londra üzerinde uçan bir geminin içindeki Peter Pan’ın fantastik Neverland yolculuğu sizi bekliyor. Timsah’ın dişlerinin arasından kaçmayı deneyen Kaptan Hook’u da mutlaka görmelisiniz.
Çılgın Şapkacı’nın Çay Fincanı
Bir bardak suda fırtına yaşamaya hazır mısınız? Çılgın Şapkacı’nın kendi ekseninde dönen ve bükülen fincanı, herkes için oldukça eğlenceli.
“Dünya Küçüktür!”
Bir tünelin içerisinde ve suyun üzerinde ilerleyen teknenizle, dünyanın neredeyse her ülkesinden danslar ve müzikler eşliğinde keyifli bir tur sizi bekliyor.
Uçan Fil Dumbo
Karasinek ve at sineği gördünüz. Peki ya hiç uçan bir fil gördünüz mü? Yetişkinlerin de çocuklar kadar keyif alabileceği bir Disneyland Turu sizleri bekliyor.
Alice’in Gizemli Labirenti
Yolda birbirinden ilginç sürprizlerle karşılaşacağınız Alice’in labirentinde, kötü kalpli kraliçeye dikkat edin! Çünkü sizi izliyor olacak.

Discoveryland®

Geleceğin dünyası burada hayat buluyor! Işıltılı uçaklar, hızlı trenler ve adrenalin dolu dakikalar sizi bekliyor.
Buzz Lightyear Laser Blast®
Buzz, kötü kalpli Zurg’a karşı ve senin yardımına ihtiyacı var! Dünyayı kurtaran kahramanlar eşliğinde uzayın derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkacaksınız. Buzz Lightyear Lazer, Pixar’ın Toy Story 2 animasyonundan esinlenerek hazırlandı. Lazer silahınızla karşınıza çıkacak olan hedefleri vurmanız ve puanları toplamanız için 360 derece dönme kontrolü tamamen sizde.

* Aileler için
* Kaçırmayın!
* Fastpass
* Fotopass
Uzay Dağı: Görev 2
Görev 1’i başarıyla tamamladınız, Görev 2’ye hazır mısınız? Süper güçlü bir topun içinde G kuveetini hissedeceğiniz; kara delikler, meteorlar ve ışık gösterileri eşliğinde hız sınırlarını zorlayan Uzay Dağı Roller Coaster’a tekrar binmek isteyeceksiniz.

* Çocukları kontrol altında tutun!
* Kaçırmayın!
* Gerilim içerir.
* Yüksek tansiyon hastaları, kalp veya boyun problemi yaşayanlar, araba tutması yaşayanlar ve hamileler için tehlikelidir.
* Fotopass
* Fastpass
* 10 yaş altı çocuklar için tavsiye edilmez.
Star Tours™
3 boyutlu bir simülasyon olan Star Tours™’un içinde, gücü hissedeceksiniz. Endor Ayı’na yapılan bu sanal gezintide göreviniz, ölüm yıldızını yok etmek.

* Çocukları kontrol altında tutun!
* Gerilim içerir.
* Yüksek tansiyon hastaları, kalp veya boyun problemi yaşayanlar, araba tutması yaşayanlar ve hamileler için tehlikelidir.
Autopia
1950’lerin arabaları ile nostaljik bir gezintiye çıkıyoruz. Eğer iyi bir sürücüyseniz, bizi daha iyi anlayacaksınız.
* Çocukları kontrol altında tutun!
* Yüksek tansiyon hastaları, kalp veya boyun problemi yaşayanlar, araba tutması yaşayanlar ve hamileler için tehlikelidir.
* Çocuklar için
* Eğer aracı çocuk kendi başına kullanıyorsa minimum boy uzunluğu: 1.32 m
Nautilus’un Gizemleri
Jules Verne’in ölümsüz eseri Denizler Altında 20.000 Fersah’tan esinlenerek hazırlanan mekanik denizaltı ile hayallere dalmaya hazırlanın!
* Aileler için
* Kaçırmayın!
Orbitron®
19. yüzyılın sonunda hayal edilen Pilot, bugün var olan 12 roket gemiden biri. Şimdi hayal gücünüzü kullanın ve bu muhteşem araçlarla gezegenlere ve takımyıldızlara doğru yola koyulun.

* Çocuklar için

Frontierland®

Vahşi Batı, tüm heyecanı ve doğallığıyla ayaklarınızın altında... Kovboylar, Kızılderililer, atlar, tren yolları ve sallanan kapılarla bu vahşi kasaba, keşfinize hazır.
Büyük Gök Gürültüsü Dağı
Vahşi Batı’nın kayalıkları ve mağaraları içerisinden geçen en hızlı ve vahşi tren yolculuğu... Büyük Gök Gürültüsü Dağı’ndan maden treni ile hızlıca kaçarken şapkanızı tutun ve sıkıca tutunun. Dağın ve mağaraların arasında zigzaglar çizen keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor.
* Çocukları kontrol altında tutun!
* Fotopass
* Fastpass
Hayaletli Köşk
Gelin ve Damat’ın akıllardan çıkmayan korkunç hikayesi! Ruhlarının hala Hayaletli Köşk’ün duvarlarında yaşadığı söylenir.
Gürültülü Büyük Nehir Gemisi
Buharlı, eski ve yandan çarklı Gürültülü Büyük Nehir Gemisi ile Eski Batı’nın etrafında yavaş ve eğlenceli nehir gezintisinden çok keyif alacaksınız.
Vahşi Batı Efsanesi
Eski ahşap kapıdan geçerek Frontierland’a geçiyorsunuz. Burada saat kuleleri, tırmanma kulesi ve eski topları görebilirsiniz. Siz yine de başınızı eğik tutun ve Buffalo Bill ve Davy Crockett hakkındaki efsanelere dikkat edin!
Kızılderili Köyü Pocahontas
Genç kabile üyeleri için mükemmel bir oyun alanı. Çocuklar için tırmanma alanlarının yanı sıra otantik bir Kızılderili köyü olan Pocahontas’ı keşfe çıkın!
Disneyland Demiryolu
Hayal gücünüze tam yol ileri giden buharlı tren ile bir sonraki maceranıza hazırlanın.
Kötü Kalpli Hırsızlara Atış Alanı
Kasabanın en iyi silahşörü olduğunuzu kanıtlamanız için bir fırsat. Tahta bacak Pete ile değişen hedefleri vurabilir misin? (Ücretli)

Adventureland®

Korsanların ve heybetli ormanların gölgesinde kalp atışlarınız hızlanmaya başlıyor. Heyecan ve macera dünyası; Indiana Jones’un cesareti, Swiss Family Robinson efsanesinin büyüleyiciliği ile renkleniyor.
Karayip Korsanları
Küçük kayıklar üzerinde ve karanlık tünel içerisinde geçen tur boyunca, korkutucu korsanların arasından geçeceksiniz.
* Hamileler kullanamaz!
* Çocukları kontrol altında tutun!
Indiana Jones™ ve Tehlikeli Tapınak
Kırbacınızla Peril’in tapınağında maceraya hazırlanın. Bir anda kendinizi antik kalıntılar arasından hızlı bir maden arabasında kaçarken bulabilirsiniz.
Macera Adacığı
Hey, cesaretinizi toplayın! Çapraz asma köprülerden geçerek kayaların arasındaki sırları ortaya çıkartırken kendinizi eşsiz bir maceranın içinde buluyorsunuz.
Kaptan Hook’un Korsan Gemisi
Kaptan Hook Korsan Gemisi’nde ahşap güvertede fantastik bir yürüyüşe ne dersiniz?
Robinson’un Kulübesi
İsviçreli Robinson Ailesi’nin ahşap evindeki yaşama bir göz atın. Gemi enkazından yapılmış Robinson’un Ağaç Evi’nde keşfedebileceğiniz çok şey var.
Aladdin’in Sihirli Geçidi
Agrabah şehrinde Marvel’in minyatür evini ziyaret edebilirsiniz. Alaaddin ve Cin’i görebileceğiniz evde, aslında dileklerin küçük olduğunu öğreneceksiniz.
Korsan Plajı
Küçük korsanlarla muhteşem bir oyun alanı…

Main Street, U.S.A.®

Walt Disney, kendi çocukluğuna doğru bir zaman yolculuğuna çıkarıyor sizi. Hem de 20. yüzyıl Amerikası’nda küçük ve sevimli bir kasabaya doğru... Misafirperver ve sevimli bir kasaba burası...
Keşif Çarşısı
20 Yüzyılın altın çağında yapılan buluşları keşfe hazır mısınız?
Atlı Tramvay
Main Street U.S.A.®’de atların çektiği tramvayla özellikle hayvanseverler için eğlenceli ve büyülü bir gezinti yapabilirsiniz.
Özgürlük Çarşısı
Büyüleyici sergide tüm aileniz için özgürlüğün sembolik geçmişine yolculuğa çıkacaksınız.
Main Street Araçları
Son icatlar! 100 yıl öncesinden bahsediyoruz. Güzel bir limuzin, polis arabası ve itfaiye… Ama yolun diğer tarafında atları dahi görebileceğiniz mükemmel bir keşif sizleri bekliyor.
Disneyland Demiryolu ve İstasyonu
Büyülü topraklarda buharlı tren yolculuğu için yerlerinizi alın! Heyecan verici manzara eşliğinde macera diyarına geçiyorsunuz. Keyifli bir yolculuk sizleri
©DISNEY Copyright © 2020 Ets Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik Sözleşmesi | Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası
mesaj
Oteller listelenirken
lütfen bekleyiniz