Fiyata Dahil Olanlar

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanından Belgrad Havalimanına gidiş, Priştine Havalimanından dönüş ekonomi sınıfı uçak biletler

Belgrad, Saraybosna, Medzugorje, İşkodra ve Üsküp'te 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama

Ohrid'de 4* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama (1 akşam yemeği Balkan Gecesi'nde alınacaktır) 

Deneyimli ETS Tur rehberi eşliğinde programda belirtilen panoramik şehir turları 

Havalimanı - otel arası çift yön transfer 

Tur Kodu : JTS24BAL09

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul - Belgrad

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.45’te bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1081 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te Belgrad’a uçuş. Yerel saat ile 08.30’ta Belgrad’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Belgrad Şehir Turu için hareket. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Dört Yol bölgesi, Bayraklı Camii, Kale Meydan, Leopod Kapı, Zindan Kapı, Despod Kapı, muhteşem manzarasıyla Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği nokta, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kapı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Karacorceva Kapı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu kafeleri ve restoranlarıyla ünlü Knez Mihailova caddesinde sonlandırıyoruz. Tur bitimi ile otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Belgrad’taki otelimizde.

 2. GÜN
  Belgrad - Saraybosna

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Bosna ve Hersek yolculuğumuza başlıyoruz. Sınıra varışımızla pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yol üstü vereceğimiz molanın sonrası, Saraybosna’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda şehrin simge yapılarından olan Merkez Kütüphane, hikayesine çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarını keşfederek devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek olan turumuz 2.Dünya Savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Burada  serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, Moriça Han’ın tarihi atmosferinde Türk çayı ve Boşnak kahvesini yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi Başçarşı’daki yerel bir restoranda Boşnak Köftesi (Çevabi) olarak alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Saraybosna’daki otelimizde.

 3. GÜN
  Saraybosna - Mostar - Blagaj - Poçitel - Medzugorje

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Mostar’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yürüyerek yapacağımız panoramik Mostar Şehir Turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü, Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992-1995 yılları arasında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı. Köprü, Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında Blagaj’a hareket ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları göreceğiz. Tur bitimi ile Katolikler için kutsal sayılan Medzugorje’ye hareket ediyoruz. Varışımızla check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Medzugorje’deki otelimizde.

 4. GÜN
  Medzugorje - Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, otelimizden ayrılıyoruz. Trebinje üzerinden geçerek, dünyanın en genç devletlerinden Karadağ sınırına varıyoruz. Sınırdaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor olacak. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız panoramik Kotor Şehir Turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı ziyaret edeceğiz. Yürüyerek yapacağımız panoramik Budva Şehir Turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte hareket. Yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola vereceğiz. Sonrasında İşkodrada’da konaklayacağımız otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz İşkodra’daki otelimizde.

 5. GÜN
  İşkodra - Tiran - Ohrid

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran Şehir Turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Ohri Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Ohri’ye varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik Ohri Şehir Turumuzda, Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ohri’deki otelimizde.

 6. GÜN
  Ohrid - St. Naum - Ohrid

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında St Naum Turu için hareket. İlk olarak Ohri Gölü kenarında muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuktan sonra St. Naum su kaynaklarına varıyoruz. Buradaki muhteşem doğa manzarası ve içilebilir su kaynaklarını ziyaret ettikten sonra Ohri’ye dönüyoruz. Akşam, yemekli Balkan Gecesi için hareket. Akşam yemeğimizi Makedon müzikleri ve dansları eşliğinde yerel bir restoranda aldıktan sonra, otelimize geri dönüş. Gecelememiz Ohri’deki otelimizde.

 7. GÜN
  Ohrid - Manastır - Kalkandelen - Üsküp

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Resne üzerinden geçerek, Manastır’a varışımızla Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuza Kalkandelen’e doğru devam ediyoruz. Mavrova milli parkında vereceğimiz molanın ardından Kalkandelene varışımızla bir mimari şaheser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Varışımızla beraber panoramik Üsküp Şehir Turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Sultan Murad Camii, Saat Kulesi, İsa Bey Camii, Kurşunlu Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, II Filip heykeli bulunmaktadır. Taş Köprü üzerinden geçerek Makedonya Meydanı’na varıyoruz. Büyük İskender’in heykelinin de bulunduğu bu güzel meydanın ardından turumuzu Rahibe Teresa’nın evinde sonlandırıyoruz. Üsküp otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Üsküp’deki otelimizde.

 8. GÜN
  Üsküp - Priştine - Prizren - Priştine - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Priştine’ye hareket. Priştine’de 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ve müzeyi ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerimiz sonrası mimari silueti, minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte tipik bir Anadolu kenti intibasını veren Prizren'e hareket ediyoruz. Varışımızla panoramik Prizren Şehir Turuna Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı’nı görerek başlıyoruz. Tur bitimi Prtiştine Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1020 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.25’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanından Belgrad Havalimanına gidiş, Priştine Havalimanından dönüş ekonomi sınıfı uçak biletler

  Belgrad, Saraybosna, Medzugorje, İşkodra ve Üsküp'te 4* otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama

  Ohrid'de 4* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama (1 akşam yemeği Balkan Gecesi'nde alınacaktır) 

  Deneyimli ETS Tur rehberi eşliğinde programda belirtilen panoramik şehir turları 

  Havalimanı - otel arası çift yön transfer 

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurt dışı çıkış harcı

  Kişisel harcamalar

  Seyahat sağlık sigortası (25 EUR)

  Müze ve örenyeri giriş ücretleri

  Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler

  Tur Lideri

  *Tur programı dâhilinde, havalimanı transferleri ve panoramik şehir turu süresince Türkçe rehberlik & asistanlık hizmeti mevcuttur.

  *Programda belirtilen panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

  * Panoramik turlar ve programda belirtilen diğer turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilecek yerlerin kapatılması, herhangi bir etkinlik nedeniyle güzergâh üzerindeki yolların kapalı olması ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir.

  *Tur programında belirtilen ekstra turlara yeterli katılım sağlandığı takdirde yapılmaktadır. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Rehber içeriği aynı kalmak şartı ile extra turların günlerinde değişiklik yapabilir

  İptal Şartları

  *Turun Kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal hakkı bulunmaktadır

  *Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; acentanın son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Böyle bir durum geliştiğinde iptal bilgisi misafire iletilir. Etstur, misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Etstur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

  Vize

  Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır. 

  Pasaportların dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.

  Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  18 yaşından küçük misafirlerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. 

  Önemli Notlar

  *İlgili tur programında belirtilen otel/oteller “ve benzeri” olup, nihai otel, Tur Düzenleyicisi tarafından belirlenerek kesinleşecek ve tur kalkış tarihinden 48 saat önce bildirilecektir.

  *Tur programında afişe edilen ücretlendirme satış aldıkça fiyat kademesine tabiidir.

  *İlgili tura bebek misafirlerimizin (0-1,99 yaş) katılması uygun değildir. 

  *Çocuk ücretlendirmesi, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

  *Seyahat voucher belgeniz ile beraber uçak biletinizin seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

  *Misafirler online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler. Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir.

  *Gidilen ülkedeki yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen şehir turu panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dâhil değildir.

  *Otellere giriş saati gidilen şehrin yerel saati ile 14:00 / 15:00 ; çıkış saati ise 12:00'dır.

  *Yatak tipi garanti edilemeyip, müsaitliğe bağlı olarak tahsis edilmektedir.

  *Oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

  *Uçak biletleri pasaportta geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *İç hat uçuşunu kendileri alan misafirlerimiz, uçuşun gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *İç hat bağlantısını kendisi alan misafirlerimizin olası tur iptali ya da uçuş tarih ve saat değişikliklerinde mağduriyet yaşamaması için cezasız iptal edilebilir ya da değişiklik yapılabilir sınıftan iç hat bileti almaları önerilir. Aksi durumda acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *Uçak biletlerinde gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

  *Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

  Gezilecek Yerler