Fiyata Dahil Olanlar

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul Yeni Havalimanından Podgorica Havalimanına gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

4* Montenegrina Hotel vb. otelde her şey dahil 4 gece konaklama

Havalimanı vergileri

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Panoramik Budva şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

Tur Kodu : JTS24B4KBR

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul-Podgorica-Budva

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00’ta bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1085 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55’te Podgorica’ya uçuş. Yerel saat ile 08.40’ta Podgorica’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Budva’ya doğru hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından panoramik Budva Şehir Turuna başlıyoruz. 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları içinde ve kalenin etrafından keyifli bir gezinin ardından otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.

 2. GÜN
  Budva

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kotor ve Perast Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.

  Ekstra Gezi Kotor & Perast | Yetişkin : 90 EUR   | Çocuk : 90 EUR

  Kotor ve Perast turumuzda ilk durağımız Perast olacak. Bu şirin deniz kenarı Karadağ kasabasına hayran kalacaksınız. Perast’ı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restorana transferimizi gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğinin ardından tekne ile Lady of Rocks‘ı göreceğiz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Jules Verne’nin “Eski kıtanın en çekici köşesi” dediği Kotor’da bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Venedik mimarisinin dokusuyla kendinizi bir orta çağ kentinin sokaklarında hissedeceksiniz. Kotor'da kale içinde yapılacak rehber eşliğindeki gezinin ardından aracımızla Budva’ya ve otelimize transfer.

 3. GÜN
  Budva

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Centinje - Negushi - Lovcen Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.

  Ekstra Gezi Centinje-Negushi-Lovcen Turu | Yetişkin : 60 EUR   | Çocuk : 30 EUR

  Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidecek ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks Manastırını göreceğiz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam. Daha sonra Petrovic Hanedanlığı'ndan piskoposların ve yöneticilerin beşiği olan Lovcen'in taşlık arazisinin derinliklerinde gizlenmiş Smaragdine Vadisi olarak adlandırılan Njegusi Köyü’ne devam edeceğiz. Sizleri ünlü Njegusi peyniri, füme jambon, bal likörü ve şarabı tatmaya davet ediyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak alacağız. Yemek sonrasında Lovcen’e doğru yola çıkacağız. Bu turumuzda 1600 metre zirveye çıkarak muhteşem Kotor Körfezi, Skadar Gölü, Karadağ'ın kuzeyindeki yüksek dağlar, hatta Arnavutluk manzarasını hayranlıkla izleyeceğiz. Ayrıca iki Karadağlı kadın figürü ile Petar II. Petrovic Njegos'un figür ve mermer lahdini de göreceğiz (Önemli not: Lovcen çıkışı 380 basamaktır. Çıkamayacak olan misafirlerimiz restoranda bekleyebilirler).

 4. GÜN
  Budva

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra İşkodra Gölü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Budva’daki otelimizde.

  Ekstra Gezi İskodra Gölü Turu | Yetişkin : 75 EUR   | Çocuk : 40 EUR

  Bugün ilk olarak flora ve fauna benzersizliği, kültürel ve tarihi mirası ile dünya çapında tanınan Balkan Yarımadası'nın en büyük gölünü ziyaret edeceğiz. İşkodra Gölü Milli Parkı, şüphesiz en güzel milli parklardan ve Karadağ'ın markalarından biridir. Arnavutluk ile Karadağ’ın sınırını oluşturan gölün Karadağ kısmı 1983 yılında milli park ilan edilmiştir. 391 km2'lik büyüklüğü onu Balkan Yarımadası'nın en büyük gölü yapmaktadır. İşkodra Gölü, 100'den fazla çok nadir veya nesli tükenmekte olan tür ile flora ve faunanın tüm zenginliği ile ünlüdür. Pelikanlarında içinde bulunduğu 280 kuş türü, İşkodra Gölü'nü en popüler bitki ve hayvan yaşam alanlarından biri haline getiriyor. Burada yapacağımız 1 saatlik tekne turumuzun ardından turumuzu tamamlayarak otelimize geri dönüyoruz.

 5. GÜN
  Budva-Podgorica-İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde Podgorica havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1088 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.30’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.15’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

   

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul Yeni Havalimanından Podgorica Havalimanına gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

  4* Montenegrina Hotel vb. otelde her şey dahil 4 gece konaklama

  Havalimanı vergileri

  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

  Panoramik Budva şehir turu

  Türkçe rehberlik hizmeti

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

  Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

  Ekstra turlar

  Kişisel harcamalar

  Seyahat sağlık sigortası

  Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler

  Tur Lideri

  *İlgili tur, bölge karşılamalı olup, farklı acente misafirlerinin katılımına açık bir programdır. ETS TUR misafirleri, ETSTUR sorumluluğundadır. Rehberlik hizmeti varılan ülke başlangıçlıdır.

  *Tur programı dâhilinde, havalimanı transferleri ve panoramik şehir turu süresince Türkçe rehberlik & asistanlık hizmeti mevcuttur.

  *Programda belirtilen panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

  * Panoramik turlar ve programda belirtilen diğer turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilecek yerlerin kapatılması, herhangi bir etkinlik nedeniyle güzergâh üzerindeki yolların kapalı olması ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir.

  *Tur programında belirtilen ekstra turlara yeterli katılım sağlandığı takdirde yapılmaktadır. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Rehber içeriği aynı kalmak şartı ile extra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

  İptal Şartları

  Turun Kalkış tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal hakkı bulunmaktadır

  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Böyle bir durum geliştiğinde iptal bilgisi misafire iletilir. Etstur, misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Etstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

   

  Vize

  *Umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.

  *Pasaportların dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.

  *Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *18 yaşından küçük misafirlerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. 

  Önemli Notlar

  *İlgili tur, bölge karşılamalı olup, farklı acente misafirlerinin katılımına açık bir programdır. ETS TUR misafirleri, ETSTUR sorumluluğundadır. Rehberlik hizmeti varılan ülke başlangıçlıdır.

  *Çocuk ücretlendirmesi, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

  *İlgili tur programında belirtilen otel/oteller “ve benzeri” olup, nihai otel, Tur Düzenleyicisi tarafından belirlenerek kesinleşecek ve tur kalkış tarihinden 48 saat önce bildirilecektir.

  *Seyahat voucher belgeniz ile beraber uçak biletinizin seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

  *Misafirler online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler. Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir.

  *Gidilen ülkedeki yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen şehir turu panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dâhil değildir.

  *Otellere giriş saati gidilen şehrin yerel saati ile 14:00 / 15:00 ; çıkış saati ise 12:00'dır.

  *Yatak tipi garanti edilemeyip, müsaitliğe bağlı olarak tahsis edilmektedir.

  *Oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

  *Uçak biletleri pasaportta geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *İç hat uçuşunu kendileri alan misafirlerimiz, uçuşun gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *İç hat bağlantısını kendisi alan misafirlerimizin olası tur iptali ya da uçuş tarih ve saat değişikliklerinde mağduriyet yaşamaması için cezasız iptal edilebilir ya da değişiklik yapılabilir sınıftan iç hat bileti almaları önerilir. Aksi durumda acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

  *Uçak biletlerinde gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

  *Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

  Gezilecek Yerler

  Ekstra Turlar