Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan | 29 Ekim | Otobüsle | 2 GECE

5 Kasım 2018 - 26 Ekim 2019 arası tarihlerde,

Otobüs | İstanbul Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan | 29 Ekim | Otobüsle | 2 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Otobüslerimizin buluşma noktaları ve kalkış saatleri değişiklik gösterebilir ve sınır geçişlerinde kontroller kaynaklı öngörülenden fazla beklemeler yaşanabilir. Bu turumuz için çok girişli (3 ve üstü girişli) vize şarttır.
Tur Kodu: ETOB2T29E
  • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım ve ikramlar
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Ohrid’de 1 gece, Üsküp’de 1 gece toplam 2 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Selanik, Ohrid, Üsküp, Sofya şehir turları
  • Türkçe tur liderlik hizmetleri
  • Alan – otel – alan ve şehirlerarası transferler
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul
Akşam 23.30’de E5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı Otoparkı önünde buluşarak hareket ediyoruz.
2.Gün
İstanbul, Selanik, Ohrid
00.30’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı ve 01.30’de Merter Metro İstasyonu Otoparkı önünde buluşarak İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini, ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Şehir turumuzun bitimi ile Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından Manastır sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi otobüsten geçerken görüyoruz. Turumuzun sonunda UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü kıyısındaki Ohrid şehrini ziyaret ediyoruz. Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Yoğun geçen günün ardından geceleme Ohrid’deki otelimizde.
3.Gün
Ohrid, Üsküp
Kahvaltının ardındın özel otobüsümüz ile Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra Üsküpte’ki Makedon Gecesi Turuna katılabilir. Gezi sonrası geceleme Üsküp’te ki otelimizde.
Ekstra gezi: Makedon Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Yerel bir restoranda Makedon müziği eşliginde yöresel yemekleri tatma imkanı.
4.Gün
Üsküp, Sofya, Plovdiv, İstanbul
Kahvaltının ardındın otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüsümüz ile Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyel barındıran Sofya’ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Plovdiv üzerinden İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X