Vietnam & Kamboçya | Sömestir | SQ | 7 GECE

16 Haziran 2017 - 5 Şubat 2018 arası tarihlerde,

Singapur Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Vietnam & Kamboçya | Sömestir | SQ | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOHNREPSM
  • Singapur Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Singapur-Hanoi gidiş, Siem Reap-Singapur-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • Hanoi-Saigon, Saigon-Siem Reap arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 4 yıldızlı otellerde Hanoi'de 2 gece, Saigon (Ho Chi Minh)'da 3 gece, Siem Reap'de 2 gece; toplam 7 gece kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı,
  • Yarım gün Panoramik Hanoi, Ho Chi Minh City (Saigon), Siem Reap şehir turu
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
  • Vietnam vize davetiye ücreti
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Singapur
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Singapur’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.
2.Gün
Singapur, Hanoi
Singapur’a varışımızın ardından Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyetinin kurucusu olan Ho Chi Minh’in 1958 yılından 1969 yılına kadar yaşadığı son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş evini ziyaret ediyoruz. Aynı bölgede yer alan Tek Sütunlu Pagoda’yı (Budist Tapınağı) da gördükten sonra Hanoi’nin en ilginç tapınaklarından birisi olan Temple of Literature ziyaret ediyoruz. 1070 yılında inşa edilen yapı, girişinin yakınındaki mango ağaçlarında toplanan kargalar nedeniyle Fransızca’da “ Le Pagoda des Corbeaux (Kargalar Pagodası)” olarak adlandırılmıştır. Hanoi`nin tarihi merkezini yürüyerek keşfediyoruz. 11. Yy’da inşa edilen bu saray, Kral Ly Thai To tarafından Hanoi’nin ticari merkezine inşa edilmiş. Sonrasında yetenekli ustalar ve esnaf loncaları ile ünlü olmuş; buradaki her sokak burada üretilen ve satılan öğelerin adını almış. Burası hem kültürel özellikleri görebileceğimiz, hem de alışveriş yapabileceğimiz bir yer. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Hanoi
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Halong Bay Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Halong Bay Gezisi | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk 60 Dolar
Kızıl Nehir Deltası'nın verimli yeşil arazileri arasından, pirinç tarlaları ve su aygırlarını seyrederek yapılacak yolculuk sonunda Halong Körfezi'ne varışta tekneye yerleşiyoruz. 3.000 adet muhteşem kireçtaşının ortasında, zümrüt yeşili körfezde yapacağımız gezide muhteşem doğa mazlaraları eşliğinde zevkli vakit geciriyoruz. Deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz ihtiyaç molalarında yerel ürünlerin el emeği ile yapılışını görebilir, dilerseniz satın alabilirsiniz.
4.Gün
Hanoi, Saigon (Ho Chi Minh City)
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Vietnam’ın en büyük ticaret ve eğlence merkezi Saigon (Ho Chi Minh) `a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şehir turumuz esansında tarihi Reunification Sarayı, Notre Dame Katedrali, Eski Postane, Opera Binası, Bitexco Finans Kulesi, Savaş Kalıntıları Müzesi Ben Thanh Market göreceğimiz yerler arasında. 1877 – 1883 yılları arasında inşa edilen Notre Dame Katedrali’ndeki tüm materyaller Fransa’dan getirtilmiş olup, modern Vietnam içinde Katolizmin merkezi ve önemli bir simgesidir. Saigon Post Office (Eski Postane); Klasik Fransız kolonisi döneminden kalma, birçok güzel detayı içinde barındıran, yüksek tavanlı bir bina olup, halen postane olarak kullanılmaktadır. Ardından şehir merkezinde turistik bir Pazar olan Ben Thanh Market’e gidiyoruz. Pazar yeri olan Ben Thanh Market ise her türlü tekstil, hediyelik eşya ve yöresel meyve, sebze ve yemeklerin satıldığı Saigon’un en bilinen alışveriş yeridir. Şehir turu sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Saigon (Ho Chi Minh City)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Cu Chi Tünelleri Gezisi'ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cu Chi Tünelleri Gezisi | Yetişkin 45 Dolar / Çocuk 30 Dolar
Vietnam Savaşı sırasında komünist gerillalar tarafından yapılmış olan yer altı tünelleri Cu Chi Tunnels için hareket ediyoruz. Amerikalılar tarafından hiç keşfedilemeyen 200 km uzunluk ve 10 metre derinlikte yer alan tünellerde hastane, konferans yerleri, mutfak, dinlenme alanları gibi değişik yaşam alanlarını görmek mümkün (Klostrofobisi olanlar için uygun değildir.) Buradaki geziniz sırasında savaş sırasında yaşananları hissedecek ve o zamanlar yenilen neredeyse tek şey olan tapyoka tadabileceksiniz. Dileyenler kurşun satın alarak, M16 veya A47 silahlarıyla atış yapabilecek ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaklar.
6.Gün
Saigon (Ho Chi Minh City)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Mekong Delta Turu'na katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Mekong Delta Gezisi | Yetişkin 80 Dolar / Çocuk 50 Dolar
Kahvaltı sanrası 75km uzaklıktaki Mekong Deltasında bir liman şehri olan My Tho’ya hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen özel teknemize binerek Mekong Nehri’ndeki gezimize başlıyoruz. Gezimiz esnasında Hindistan cevizi ağaçları arasından geçerek bu deltada yer alan birkaç adayı da ziyaret edecek, buradaki yerel yaşamı daha yakından gözlemleyecek, tropikal meyvelerden yiyebilecek, Mekong Deltasının küçük kanallarında dolaşırken güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Turumuz esnasında öğlen yemeğini yerel bir lokantada alacağız.
7.Gün
Saigon (Ho Chi Minh City), Siem Reap
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından Siem Reap’e varıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Tonle Sap Gölü Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Tonle Sap Gölü Gezisi | Yetişkin 45 Dolar / Çocuk 35 Dolar
Dünyanın en büyük taşkın su yatağı olan Tonle Sap gölü Kamboçya’nın en büyük gölüdür. Yağışsız sezonda yaklaşık 1 metre derinlikte, 2,700 kilometrekare alanı olan göl, yağışta ki artışla Kasım-Mayıs ayları arasında Tonle Sap Nehri’nin akış yönünün değişmesi ve Muson Yağmurları'nın etkisiyle 7-8 kat genişleyip, 8 metre derinliğe ulaşıyor. Bu gölde yapacağımız tekne turunda nehir kenarlarında kazıklar üzerinde kurulmuş olan evleri görebileceğiz. Ayrıca su üstündeki her yapının sallardan oluştuğu yüzen köyü görmek ilginç bir deneyim (Chong Kneas Köyü) olacak.
8.Gün
Siem Reap
Sabah kahvaltısının ardından Angkor Tapınakları’nı gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve yağmur ormanlarının arasında saklı kalmış tapınaklar UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almakta ve dünya harikalarından biri sayılmaktalar. Angkor Thom ve Güney Kapısı’nı ziyaret ile başlayan turumuz piramit şekli ile Baphuon, kutsal saray Phimeanakas, halk seramonilerinin yapıldığı Fil terası ve Cüzamlı Kral terası ile devam ediyor. Ardından bir çok Angkok tapınağının aksine bulunduğu gibi korunmuş olan Ta Prohm’a gidiyoruz. Vahşi ormanların ve harabelerin içinde yetişen ağaçların atmosferini yaşıyor ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Son olarak destansı Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
9.Gün
Siem Reap, Singapur, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra Singapur Havayolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak İstanbul’a hareket ediyoruz.
10.Gün
İstanbul
Gecemiz uçakta geçiyor. Sabah varışımız ile birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X