Tel Aviv, Kudüs | THY | 4 GECE

15 Kasım 2017 - 19 Nisan 2018 arası tarihlerde,

Türk Havayolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Tel Aviv, Kudüs | THY | 4 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOTELAVIV
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul -Tel Aviv, Telaviv - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 yıldızlı otellerde Kudüs'te 2 gece, Tel Aviv'de 2 gece,toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama ,geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik Kudüs, Tel Aviv şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri
  • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Tel Aviv, Kudüs
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce Atatürk Havalimanı' nda Etstur başvuru masasında buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Turk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul’ dan Tel Aviv’ e seyahatimiz başlıyor. Varışı takiben özel otobüslerimiz ile yaklaşık 70 km olan Kudüs’ e transfer işlemimiz gerçekleşiyor. Kudüs' e varışımızın ardından; Kudüs panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Kudüs panoramik şehir turumuzda; 835 metre rakımdaki Zeytin Dağı' na gidiyor ve Hz.İsa' nın vahiy aldığı tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra Hz. Muhammed' in Mirac'a yükseldiği Kubbet-üs Sahra, Haram ül Şerif, Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Çile Yolu (Via Dolorosa) ve Hz. İsa' nın mezarının bulunduğuna inanılan Kıyamet Kilisesi' ni (Holy Sepulchre Kilisesi), Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallerini görerek Arap Çarşısı' nı gezeceğiz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Kudüs
Sabah kahvaltısı ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lut Gölü (Ölüdeniz) & Massada gezisine katılabilirler.
Ekstra gezi: Lut Gölü & Massada | 100 Dolar
Lut Gölü (veya Ölüdeniz), yeryüzü' nün en alçak ve üçüncü en tuzlu gölüdür. Günümüzde akarsularla beslenmemektedir. Lu gölü ziyaretimiz esnasında ölüdeniz minaralleri ile yapılan dünyanın ünlü kozmetik üreticelerinden birini ziyaret etme şansımız olacak. İsteyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuluyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Masada Kalesi' ne teleferik ile çıkarak; Herod Sarayı ve Sinagog' u ziyaret edecek, Lut Gölü' nün(Ölüdeniz), yukarıdan panoramik olarak fotoğrafını çekme şansı bulacağız. Sonrasında; ölüdeniz kenarındaki yüzme tesislerinden birinde çamur banyosu yapabilecek, Ölüdeniz' de suyun üzerinde oturma şansını yakalayacaksınız.
3.Gün
Kudüs, Tel Aviv
Sabah kahvaltının ardından özel otobüslerimiz ile yaklaşık 70 km olan Tel Aviv’ e transferimiz gerçekleşiyor. Varışı takiben Tel Aviv panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı’ nı gezeceğiz. Ardından Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, Osmanlı hapisanesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Tel Aviv' de; restore edilen Osmanlı Tren İstasyonu' nu, King George, Dizengoff, Rodhchild, İbn Gvriol caddeleri ve Yitsak Rabin'in suikaste uğradığı Kikar Ha Medina göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin tipik mahallerini ve İsrail' in modern yüzünü panoramik olarak göreceğiz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelinizde.
4.Gün
Tel Aviv
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akko & Hayfa gezisine katılabilirler. Öncelikle Hayfa' ya transfer oluyoruz. Hayfa' da yapacağımız panoramik şehir turunda, Bahai Bahçeleri, Carmel Tepesi, Carmelite Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Ardından Akko' ya transferimiz gerçekleşiyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Akko (Acre) Şehri’ nde, Akko Kalesi' nde; Haçlı Dünyası’ nın ve Osmanlı İmparatorluğu' nun' nın izlerini takip edecek, Cezzar Ahmet Paşa Cami ve Akka Çarşısı’ nı gezeceğiz. Daha sonra Akşam üzeri Sharon Vadisi' nden geçerek yapacağımız yolculuk sonrası, Tel Aviv' e varıyoruz. Arından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Akko ve Hayfa | 100 Dolar
Turumuzun ilk durağı Akko. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Akko (Acre) Şehri’ nde, Akko Kalesi' ndeki Haçlı Dünyası’ nın ve Osmanlı' nın izlerini takip ediyoruz. Cezzar Ahmet Paşa Cami ve Akka Çarşısı göreceğimiz yeler arasındadır. Daha sonra Hayfa' ya hareket ve yapacağımız şehir turunda Bab' ın Türbesi, Bahai Bahçeleri, Carmel Tepesi, Carmelite Manastırı göreceklerimiz arasında yer alıyor.
5.Gün
Tel Aviv, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Tur liderimizin belirleyeceği saatte buluşarak özel otobüsümüz ile havaalanına transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Turk Hava Yolları’ nın tarifeli seferi ile İstanbul' a hareket ediyoruz. İstanbul' a varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X