St. Petersburg ve Moskova Turu | Ramazan Bayramı | Türk Hava Yolları | 6 GECE

5 Kasım 2018 - 10 Haziran 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
St. Petersburg ve Moskova Turu | Ramazan Bayramı | Türk Hava Yolları | 6 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Yeşil pasaport sahipleri için de vize alınması gerekmektedir.
Tur Kodu: ETOSTMORB
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Istanbul-St Petersburg gidiş, Moskova-Istanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • St Petersburg-Moskova arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 3 yıldızlı otelde St Petersburg 'da 3 gece, Moskova’da 3 gece toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik St Petersburg ve Moskova şehir turu
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, St. Petersburg
Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız St. Petersburg. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Panoramik turumuzda; Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
St. Petersburg
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi'ne katılabilir. Yapılan gezimizin ardından ekstra olarak düzenlenen Peter Paul Kalesi Gezisi 'ne katılabilirsiniz. Gezimiz sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde gerçekleşecek ekstra Rus Gecesi Gezisi'ne katılabilirsiniz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi | Yetişkin 70 Euro / Çocuk 70 Euro
18. Yüzyıl’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi olarak dikkat çekiyor. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık Dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.
Ekstra gezi: Peter ve Paul Kalesi Gezisi | Yetişkin: 40 Euro / Çocuk: 40 Euro
1703 yılında Petro tarafından St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.
Ekstra gezi: Rus Gecesi Gezisi | Yetişkin: 90 Euro / Çocuk: 90 Euro
St. Petersburg’un en güzel şovlarından birini sunan Yerel Restaurant’da birbirinden muhteşem dans koreografileri, yerel mutfaktan seçmeler eşliğinde izleme imkanı sunuluyor.
3.Gün
St. Petersburg
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Neva Nehri'nde Tekne Gezisi'ne katılabilir. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Hermitage Müzesi Gezisi'ne katılabilirler. Öğleden sonra bir diğer ekstra gezi alternatifimiz Peterhof Gezisi. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Neva Nehri'nde Tekne Gezisi | 35 Euro
St Petersburg'un olmazsa olmazlarından Neva Nehri ve kanallarını gezeceğimiz bu turda, şehrin büyüleyici saraylarını, bahçelerini, açılır kapanır ve renkli köprülerini, farklı bir açıdan görüp fotoğraflayabileceğimiz keyifli bir gezi bizleri bekliyor olacak.
Ekstra gezi: Hermitage Müzesi Gezisi | Yetişkin 60 Euro / Çocuk 60 Euro
Dünyanın en büyük sanat müzesi olan yapı, Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalardan oluşuyor. Günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müze, Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.
Ekstra gezi: Peterhof Gezisi | Yetişkin 70 Euro / Çocuk 70 Euro
Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray muhteşem bir mimariye sahip. Yapı; Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anısal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiş.
4.Gün
St. Petersburg, Moskova
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları ile Moskova'ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapılacak yarım günlük panoramik şehir gezisinde Kızıl Meydan, Kremlin, KGB Binası, Moskova Kanalı, Kitay Gorad (Çin Mahallesi), Gum Alışveriş Merkezi gezi duraklarımız. Gezi sonrası otele yerleşiyor ve günü otelde noktalıyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Moskova
Sabah kahvaltısının ardından dilediğinizi yapabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi 'ne katılabilirler. Öğleden sonra ekstra Novodevici Gezisi (Nazım Hikmet) sizi bekliyor. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi | Yetişkin 35 Euro / Çocuk 35 Euro
Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınıyor. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü trafiğe kapalı bir yol. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yer.
Ekstra gezi: Novodevici Gezisi (Nazım Hikmet) | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Rusya’nın en önemli manastırlarından biri Novodevici’yi keşfe hazır olun! 1524 yılında kurulan manastır, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuş. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmişse de rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlar. 1922’de tamamen boşaltılan ve kaderine terk edilen manastır 1994 yılındaki restorasyon sonrası tekrar kapılarını açmış. Kompleks içerisindeki Smolenski Katerdali ve ünlülerin mezarlığı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) ilgi çekici ve görülmeye değer. Ulaşım+Yerel Rehberlik+ Mezarlık Girişi
6.Gün
Moskova
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Kremlin Müzesi Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Kremlin Müzesi Gezisi | Yetişkin: 50 Euro / Çocuk: 50 Euro
1147’de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya’nın kutsal mekanını keşfe hazır mısınızİ Günümüze kadar Lenin ve Stalin’in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi. Ancak yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanın bulunduğu Kremlin; çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi’nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Meryem Ana’nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmekte. Ulaşım + tur liderlik + Müze Girişi
7.Gün
Moskova, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından tur liderinizin belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile İstanbul Havalimanı’na doğru uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Paket : St Petersburg & Moskova | 375 Euro
 • Ayrı Ayrı
  400 Euro
 • Paket
  375 Euro
Paket Turlar: Puşkin (Çar Kasabası) Gezisi 70 Euro | Peter & Paul Kalesi Gezisi 40 Euro | Neva Nehri'nde Tekne Gezisi 35 Euro | Hermitage Müzesi Gezisi 60 Euro | Peterhof Gezisi 70 Euro | Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı Gezisi 35 Euro | Novodevici (Nazım Hikmet) Gezisi 40 Euro | Kremlin Müzesi Gezisi 50 Euro Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 400 Euro yerine 375 € olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X