Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Etstur özel otobüslerimiz ile lüks ulaşım imkanı
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Selanik’te 1, Atina’da 2, Kalambaka’da 1 gece ; toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Selanik, Atina, Meteora, Kavala şehir turları
 • ETS Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )  
 • Konaklama vergileri

Tur Kodu : ETOSELANIK

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Selanik
  Konfirmede belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan sınırından geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru seyahatimiz devam ediyor. Yolculuğumuz yaklaşık on saat sürmektedir. (Gümrük, Pasaport işlemlerinin yoğunluğuna bağlı olarak süre değişebilmektedir.)
 2. GÜN
  Selanik
  Selanik'e varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserleri göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından serbest zaman ve tur liderimizin belirleyeceği saatte özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam grubumuzun tam katılım şartı ile ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi'ne katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Selanik ve Taverna Gezisi | Yetişkin : 45EURO  | Çocuk : 45EURO

  Geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli menü için geçerlidir.)(30.12 tarihinde gerçekleşecek Kısa Yunanistan turumuz için ekstra tur ücreti 80 Eurodur)

 3. GÜN
  Selanik, Atina
  Kahvaltının ardından Etstur özel otobüsü ile Larissa ve Lamia yolu üzerinden yaklaşık 500 km mesafede olan Atina’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık sekiz saat süren keyifli yolculuğun ardından Atina’daki otelimiz bizi karşılıyor. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Taverna Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Taverna Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Atina merkezinde tavernaları ile ünlü Plaka'da ya da gece hayatının kalbi Prisi'de geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (Belirlenen fiyat limitli içkili menü için geçerlidir.)

 4. GÜN
  Atina
  Kahvaltının ardından yoğun bir Atina günü bizi bekliyor. Gün panoramik şehir gezisi ile başlıyor. Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gezi boyunca keşif duraklarımız olacak. Şehir gezisinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Korinth Kanalı Gezisi'ne katılabilirler. Gezi boyunca Corint Kanalı ve çevresini keşfettikten sonra Pire’de bir balıkçı restoranında akşam yemeği alacağız. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Corint Kanalı ve Pire Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887'de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı'na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Atina'nın şirin ve hareketli bir ilçesi olan Pire bizi karşılıyor. Şehirde balıkçı restoranında aldığımız akşam yemeği sonrası gezimiz sona eriyor.

 5. GÜN
  Atina, Kalambaka
  Kahvaltının ardından Kalambaka'ya hareket ediyoruz. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 6 saatlik bir yolculuktan sonra Kalambaka bizi selamlıyor. Kısa bir dinlenme molasının ardından manastırı ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalanını dilediğimiz gibi değerlendiriyoruz.
 6. GÜN
  Kalambaka, İstanbul
  Gezinin son günü alacağımız kahvaltının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Trikala, Larissa, Selanik yolu üzerinden yaptığımız yolculuk sonrasında Kavala’dayız. Kavala şehir gezisinin ardından öğle yemeği molasında nefis lezzetler keşfedebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Türk azınlıklarının yaşadığı İşkeçe, Gümülcine şehirlerini de panoramik olarak görme şansı buluyoruz, Dedeağaç üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’da free shop’ta alışveriş yaparak Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Günün sürprizi Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molası. Yemeğin ardından İstanbul’a varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Etstur özel otobüslerimiz ile lüks ulaşım imkanı
  • 4 ve 5 yıldızlı otellerde Selanik’te 1, Atina’da 2, Kalambaka’da 1 gece ; toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Selanik, Atina, Meteora, Kavala şehir turları
  • ETS Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )  
  • Konaklama vergileri

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 140 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir).(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar 
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.
  • Müze Ören yeri giriş ücretleri 

  Tur Lideri

  Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe Tur Liderlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı rehber kullanılmıyor
   

  Vize

  ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır." 
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ek evrak bilgisi olarak vize başvurularında beraberinde seyahat ettiği yeşil pasaportlu yolculardan izin yazısı belgesini istemeye başlamıştır. 26.06.2019 tarihi itibariyle vize başvurularında YEŞİL PASAPORTLU yolcu seyahat ediyor ise YEŞİL PASAPORT FOTOKOPİSİ ve İZİN BELGESİ(çalışılan kurumdan) paylaşmak zorundadır. İlave olarak; emekliler emekli bilgisini, çocuklar öğrenci ise öğrenci belgelerini ekleyeceklerdir.


   
   

  Önemli Notlar

  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. 

  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  Otobüs ile gerçekleşen turlarımızda misafirlerimizin seyahat sigortası yaptırmalarını tavsiye ederiz.
  Otobüs ile yapılan turlarımızda kalkış noktası & buluşma yeri yaşanan trafik yoğunluğu sebebi ile tur kalkış tarihine göre değişiklik gösterebilmektedir. 
  Talep edildiğinde; Keşan ve Tekirdağ için kalkış noktaları acentalarımız tarafından misafirlerimize sunulacaktır.
  VERGİLER
  Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulamakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, müşteriden tahsil edilir.2018 Ocak ayı itibari ile otele check-in esnasında konaklama vergisi misafirimizden gece başına her oda için belirlenen tutarda tahsil edilecektir.