Prag, Viyana, Budapeşte | THY | 2017 | 7 GECE

12 Mayıs 2016 - 31 Aralık 2017 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Prag, Viyana, Budapeşte | THY | 2017 | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOPVBTK17
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Prag gidiş, Budapeşte İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde; Prag'da 3 gece, Viyana'da 2 gece, Budapeşte'de 2 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir gezileri
 • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
 • Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul,Prag
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Prag. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir gezimizin ardından otele yerleşiyoruz. Ardından serbest zaman.
2.Gün
Prag
Misafirlerimiz, kahvaltının ardından günlerini ekstra olarak düzenlenecek kralların şehri olarak ünlenen Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Akşam ise dileyenler için ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi bir başka alternatif. Gezinin ardından transferler ile otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi | 65 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi Gezisi | 60 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.
3.Gün
Prag
Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz için sunulan bir diğer seçenek de ekstra olarak düzenlenen Terezin ve Dresden Gezisi. Akşam sunulan ekstra Çek Gecesi ile de başka bir yüzyıla yolculuk yapma olanağı bulacaksınız. Gezinin ardından otelimize geri dönüyoruz.
Ekstra gezi: Terezin ve Dresden Gezisi | 105 Euro
Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımız. Dresden ziyareti sonrasında ise İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl'ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı’nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Kalesi’ni göreceğiz.
Ekstra gezi: Çek Gecesi | 55 Euro
Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.
4.Gün
Prag, Viyana
Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz.(Prag-Viyana yaklaşık 300 km ) Keyifli otobüs yolculuğumuz sırasında Prag'tan Viyana'ya geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Cesky Krumlov gezimize katılabilirler. Ardından Viyana'ya varışımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı da panoramik olarak görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Chesky Krumlov Gezisi | 25 Euro
Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.
5.Gün
Viyana
Sabah kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra Wienervald-Seegrote-hundertwasser Evi-Baden Gezisi ile geçirebilirler. Turda göreceğimiz yerler arasında Avrupa'nın en güzel tarihi bahçelerine sahip Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de Viyana Konser Gecesi. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Wienerwald, Seegrote,Hundertwasser Evi,Baden ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi | 55 Euro
Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın en dahiyane mimarileri olan bu rengarenk evler bulundukları mahalleyi Viyana’nın en çok ziyaret edilen mahallesi yapmıştır.Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Burada alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
Ekstra gezi: Viyana Konser Gecesi | 55 Euro ( Çocuk İndirimi Yoktur)
Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.
6.Gün
Viyana, Budapeşte
Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.(Viyana-Budapeşte yaklaşık 250 km ) İsteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Bratislava turumuza katılabilirler. Yolculuk sonunda Budapeşte’de yapılacak panoramik şehir gezisinde Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası, ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi keşif duraklarımız. Şehir gezisinin ardından otelimiz bizi bekliyor. Günün devamında ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi sunuluyor. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi | 20 Euro
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.
Ekstra gezi: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi | 55 Euro
Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.
7.Gün
Budapeşte
Sabah kahvaltının ardından misafirlerimiz için Osmanlı ve Macar Tarihine konu olmuş ünlü ekstra Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi tercihler arasında. Akşam ise eğlenceli bir gezi alternatifi sizi bekliyor. Dünyanın en ihtişamlı ışıklandırma ödülüne sahip şehrimizi gece ekstra olarak düzenlenen Tuna Nehri Tekne Gezisi ile keşfetme imkanı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyor ve dinleniyoruz.
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi | 65 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi | 30 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.
8.Gün
Budapeşte, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor.Ardından misafirlerimiz uçuş saatine kadar olan zamanlarını ekstra Budapeşte Şaheserleri Gezisi 'ne katılarak geçirebilirler(İlgili ekstra gezi dönüş uçuşu geziyi yapmaya elverişli gruplarda gerçekleştirilebilir). Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor
Ekstra gezi: Budapeşte Şaheserleri | 25 €
Son gün check out işlemlerimizin ardından uçak saatine kadar olan vaktimizi değerlendirmeye öncelikle Aziz Istvan Bazilikası’nın içini gezerek başlıyoruz. Ardından Kossuth Lajos Meydanı, Parlamento’nun ana cephesi, heykeller,Etnografya Müzesi, nöbet tutan askerleri görüyoruz.Daha sonra ise Kraliyet Sarayı’nın Tuna’ya bakan kısmına ulaşıp serbest zaman veriyoruz.Öğle saatlerinde ise Margit Adası’nı ziyaret ediyoruz. Adaya varışımızın ardından tren ile adayı geziyor ve muhteşem bir deneyim yaşıyoruz.Turun bitiminde ise son olarak West End City Center AVM’ye gidiyoruz ve yemek yemek isteyen alışveriş yapmak isteyen misafirlerimize uçuş öncesi zaman tanıyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Ekonomik Paket | 420 Euro
 • Paket
  420 Euro
Paket Turlar: Ekspress Paket 335 €, Çek Gecesi Turu 55 €, Tuna Tekne Turu 30 €, Çigan Gecesi Turu 55 € Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 475 Euro yerine 420 € olacaktır.
Ekstra gezi: Ekspres Paket | 295 Euro
 • Paket
  295 Euro
Paket Turlar: Estergon-Visegard-Szendentre Turu: 65 €, Karlovy Vary 65 €, Dresden+Trezin 105 €, Wienervald-Seegrote-Mayerling-Baden-Schonbrunn Turu 55 €, Bratislava 20 €, Chesky Krumlov 25 € Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 335 Euro yerine 295 € olacaktır.
Ekstra gezi: Full Paket | 485 Euro
 • Paket
  485 Euro
Paket Turlar: Ekonomik Paket 475 €, Konser Gecesi Turu 55 €, Ortaçağ Gecesi Turu 60 €, Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 590 Euro yerine 485 € olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X